Reklama

„60. rocznica przybycia ojców Jezuitów do Szczecina” - konkurs

Niedziela szczecińsko-kamieńska 6/2005

Parafia św. Andrzeja Boboli i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” (Oddział Miejski w Szczecinie) dla uczczenia 60. rocznicy przybycia Ojców Jezuitów do Szczecina ogłaszają konkurs na wspomnienie związane z działalnością Jezuitów w Szczecinie.
Konkurs skierowany jest przede wszystkim do byłych i obecnych mieszkańców dawnej administracji apostolskiej gorzowskiej i obecnej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, którzy w jakikolwiek sposób zetknęli się z posługą takich duszpasterzy, jak ojcowie: Mieczysław Wasilewski, Władysław Siwek, Antoni Wilkusz, Franciszek Siemianowicz, Ignacy Dubaj, Wacław Sęk, Tadeusz Sorys, Jan Czarnecki TChr., Longin Szymczukiewicz, Franciszek Płatek, Mieczysław Beresiński, Czesław Kukliński, Jan Mendelak, Jerzy Kacprzyk, Ludwik Matuszak, Michał Harmatij, Hubert Czuma.
Nagrodą główną będzie pielgrzymka do grobu patrona Polski - św. Andrzeja Boboli w Warszawie i sanktuariów maryjnych. Ponadto przewidziano nagrody książkowe, dyplomy i wyróżnienia. Prace konkursowe prosimy nadsyłać do 16 maja 2005 r. pod adresem parafii św. Andrzeja Boboli: ul. Pocztowa 22, 70-361 Szczecin. Najciekawsze prace zostaną opublikowane po zakończeniu konkursu w Kościele nad Odrą i Bałtykiem.
Jury konkursu zastrzega sobie prawo skracania wspomnień do publikacji. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród 13 lutego 2006 r., w 60. rocznicę erygowania parafii św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.
Ocalmy od zapomnienia ważny rozdział w historii Kościoła i Polski na Pomorzu Zachodnim.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

List katolików do ojca Szustaka: Skoro ojciec głosi naukę jedności, to czemu ciągle musi przepraszać?

2021-06-23 08:59

[ TEMATY ]

o. Adam Szustak

Youtube.com

„Żal nam młodych wiernych, langustowiczów, którzy poznają naukę Jezusa, wracają do Kościoła dzięki ojcu, a potem brną w nieprawdziwy przekaz” – piszą katolicy w liście skierowanym do o. Adama Szustaka.

Ojciec Szustak posługuje się bardzo osobliwym językiem, „obrazowym i lekkim”, łącznie z tym, że nie jest mu obce wplatanie wulgaryzmów w wypowiedzi o charakterze kaznodziejskim. W języku tym mamy do czynienia ze skrzyżowaniem treści teologicznych z mową bardzo potoczną, a nawet slangiem młodzieżowo-medialnym. Są tacy, zwłaszcza ludzie młodsi, którym się to podoba, i tacy, którzy wyłączają się po pierwszym zdaniu. Nie wszyscy są entuzjastami tego stylu – pisał w naszym tygodniku ks. Janusz Królikowski.

CZYTAJ DALEJ

Dekrety rozdane

2021-06-23 13:46

Katarzyna Krawcewicz

Tradycyjnie w czerwcu ogłoszono zmiany personalne w naszej diecezji.

Bp Tadeusz Lityński wręczył dekrety proboszczom, wikariuszom oraz kapłanom odchodzącym na emeryturę. Rozdanie dekretów odbyło się 23 czerwca w Domu Biskupim w Zielonej Górze.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Sakrament ma Was prowadzić do dojrzałej wiary

2021-06-24 12:22

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

- Ten Sakrament jest nazywamy Sakramentem dojrzałości chrześcijaństwa, to znaczy, że ma nas prowadzić do dojrzałej wiary i dzisiaj w czytaniach, które właśnie słuchaliśmy możemy zobaczyć przykład człowieka dojrzałej wiary, jakim był Abraham – rozpoczął Metropolita Łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję