Reklama

Ojcze Święty! Kochamy Ciebie!

Niedziela rzeszowska 8/2005

Mszą św., odprawioną 19 stycznia w szkolnej kaplicy Sióstr Prezentek, rozpoczęła się kolejna pielgrzymka Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II do sanktuariów włoskich i naszego patrona - Ojca Świętego. Program pielgrzymki obejmował wiele atrakcyjnych turystycznie oraz ważnych duchowo miejsc, m.in.: Wenecję, Padwę, Loreto, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, Rzym i Asyż. Chciałbym skupić się na dwóch wydarzeniach.
23 stycznia udaliśmy się na Plac św. Piotra, aby wspólnie z Ojcem Świętym odmówić modlitwę Anioł Pański oraz wysłuchać Jego nauki. Plac zapełniał się na długo przed rozpoczęciem modlitwy. Wszyscy z napięciem oczekiwali pojawienia się Głowy Kościoła. Pieśni polskie mieszały się z piosenkami Hiszpanów oraz z zawołaniami w wielu językach Europy, Azji i obu Ameryk.
Długo oczekiwany Ojciec Święty pojawił się w oknie swojego apartamentu. Wszyscy klaskali. W oczach wielu ludzi widać było łzy wzruszenia. Gdy oklaski umilkły, rozpoczęła się modlitwa Anioł Pański. Mimo tego, że pielgrzymi pochodzili z różnych stron świata, tę modlitwę odmawiali wspólnie. Katechezy w języku włoskim nie rozumiałem, ale sam fakt, że mogłem słuchać na żywo słów następcy św. Piotra, stanowił dla mnie ogromne przeżycie. Po katechezie Ojciec Święty pozdrowił zgromadzonych na Placu. Naszą grupę wymienił jako pierwszą. Nasze żółte chusty załopotały w powietrzu. Ogarnęły nas emocje i wzruszenie.
Minęły dwa dni wypełnione zwiedzaniem Rzymu. 25 stycznia rano wszyscy stanęli w pełnej gali. Do autobusu wzięliśmy m.in.: chusty, transparenty, instrumenty. W Watykanie przeszliśmy kontrolę, po której weszliśmy do przytłaczającej swym ogromem Auli Pawła VI. Zajęliśmy miejsca w pobliżu barierek odgradzających VIP-ów od pozostałych pielgrzymów. Do audiencji było jeszcze ponad pół godziny. Póki co, śpiewaliśmy najgłośniej jak się dało - na przemian z Hiszpanami oraz zespołem wokalno-instrumentalnym spod Warszawy. Mundurki naszych dziewcząt zwracały uwagę coraz liczniejszych pielgrzymów. Czwórka naszych uczniów, oraz Siostra Dyrektor, udzielała wywiadu dla Radia Watykańskiego, śpiewaliśmy Barkę dla Telewizji Ojca Pio, zaś refren kolędy Gdy się Chrystus rodzi zaśpiewaliśmy wspólnie z Hiszpanami.
Kiedy w Auli pojawił się Ojciec Święty, wszyscy klaskali na stojąco. Po śpiewie Psalmu 116 i po krótkiej nauce Papieża rozpoczęła się prezentacja grup przybyłych na audiencję. Gdy wyczytana została nasza Szkoła, ze wzruszeniem zaśpiewaliśmy Życzymy, życzymy. Audiencja powoli dobiegała końca. Każdy z nas ściskał w ręku kartkę, która uprawniała nas do spotkania z Ojcem Świętym - niemal w cztery oczy. Byliśmy ostatnią grupą przyjętą przez naszego Wielkiego Rodaka. Podszedł do nas o. Hejmo i powiedział: „Jak umiecie, to zaśpiewajcie”. Zaczęliśmy „Barkę” i podeszliśmy do tronu papieskiego. Znowu ogarnęło nas głębokie wzruszenie. Podziwiałem Siostrę Dyrektor za słowa, które skierowała do naszego Papieża, i koleżankę, która bardzo spokojnie zaczęła mówić o Grupie Przyjaciół Wujka kroczących drogami Karola Wojtyły.
Nie ma takich słów, które mogłyby określić przeżycia towarzyszące naszemu spotkaniu z Ojcem Świętym. Pragnę tylko zapewnić o nieustającej modlitwie, w której polecamy Ojca Świętego Bożej Opatrzności. Ojcze Święty! Kochamy Ciebie!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to znaki Antychrysta

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak "duchowej siły Antychrysta" - to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukaże się w Niemczech w poniedziałek, a w innych krajach - w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem "Życie" w dniu swych 93. urodzin 16 kwietnia.

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim w niedzielę włoski dziennik "La Repubblica", który kolejną wypowiedź nazwał "powrotem Ratzingera".

W rozmowie z Seewaldem powiedział on: "Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym".

"Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa" - stwierdził Benedykt XVI. To samo - dodał - odnosi się do "aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium".

"Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką" - oświadczył Benedykt XVI. (PAP)

sw/ mars/

CZYTAJ DALEJ

Wybory prezydenckie: Do wtorku można dopisać się do spisu wyborców

2020-07-05 09:32

[ TEMATY ]

wybory

wybory 2020

Adobe.Stock.pl

We wtorek 7 lipca mija termin na dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. Jeśli wyborca dopisał się do spisu przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą. Do piątku można odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym w gminie, na obszarze której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Taki wniosek można złożyć najpóźniej we wtorek 7 lipca.

Wyborcy, którzy zmienili spis wyborców przed pierwszą turą wyborów pozostają w nim także na drugą turę. Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko jeden raz. Jeśli wyborca dopisał się przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą.

Wniosek składamy w urzędzie gminy, na obszarze której chcemy oddać głos. Do spisu wyborców można się dopisać też przez internet. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, nr PESEL, a także adres zamieszkania.

Do piątku 10 lipca w godzinach pracy urzędu gminy czy miasta, w którym jesteśmy ujęci w spisie wyborców, możemy odebrać zaświadczenia o prawie do głosowania. Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć osobiście, faksem lub mailem.

Gdy otrzymujemy zaświadczenie, jesteśmy skreślani ze spisu wyborców w naszym obwodzie. W sytuacji gdy zgubimy zaświadczenie, nie dostaniemy kolejnego, tak więc utrata zaświadczenia spowoduje, że wyborca nie będzie mógł zagłosować ani w swoim obwodzie głosowania, ani w żadnym innym.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ par/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję