Reklama

Nie czekaj ze spowiedzią!

Chociaż do Wielkanocy pozostało kilka tygodni, warto nie odkładać przystąpienia do sakramentu pokuty. Teraz jeszcze nie ma kolejek przed konfesjonałami, można więc wyspowiadać się spokojnie i bez pośpiechu. A są w Warszawie świątynie, gdzie spowiednicy czekają na penitentów przez cały dzień...

Niedziela warszawska 8/2005

Na Pradze całodzienna spowiedź odbywa się w kościele św. Wincentego Pallottiego przy ul. Skaryszewskiej, nieopodal Teatru Powszechnego i dworca Warszawa Wschodnia. Pracują tam pallotyni. Spowiedź odbywa się w dni powszednie w godz. 8.00-12.30 i 15.00-17.30. Kapłani spowiadają w specjalnym pomieszczeniu połączonym z kaplicą adoracyjną, gdzie przez większą część dnia wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
Na Starym Mieście najbardziej znanym przez mieszkańców Warszawy miejscem, gdzie odbywa się całodzienna spowiedź, jest jezuickie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej (kościół obok katedry). Spowiadać się tam można w dni powszednie w godz.: 6.30-12.45, 15.00-18.45 i 20.00-20.45, w konfesjonale ustawionym w kaplicy adoracyjnej.
W pobliskiej katedrze św. Jana spowiedź w dni powszednie odbywa się w godzinach 7.00-9.00 i 18.00-19.30.
Całodzienna spowiedź trwa w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej, obok Ministerstwa Zdrowia. Posługa sakramentu pokuty to szczególny charyzmat kapucynów. Na Miodowej spowiedź trwa w dni powszednie w godz. 6.30-12.00 i 16.00-19.00.
W Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu z sakramentu pokuty można skorzystać w dni powszednie od 6.00 do 12.00 i od 16.30 do 19.30. Tę świątynię szczególnie chętnie odwiedzają studenci pobliskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci chętnie też korzystają z posługi w konfesjonale duszpasterzy akademickich w kościele św. Anny przy pl. Zamkowym. Tutaj ze spowiedzi można skorzystać w dni powszednie w godz. 7.00-8.00 i 15.30-19.00.
W kościele św. Marcina przy ul. Piwnej co prawda nie ma całodziennej spowiedzi, ale na dwóch konfesjonałach wiszą kartki z dokładnymi godzinami dyżurów spowiedników i nawet ich nazwiskami. To doskonała okazja, żeby praktykować regularną spowiedź u tego samego kapłana. I tak w kościele św. Marcina spowiedź trwa w poniedziałki od 7.00 do 8.00, we wtorki od 16.00 do 17.30, w środy od 7.00 do 8.00 i od 16.00 do 17.30, w czwartki od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 20.00, w piątki od 18.00 do 19.00 i w soboty od 19.00 do 20. 30.
We wszystkich kościołach kapłani spowiadają oczywiście podczas Mszy św. To także dobra okazja do spowiedzi, szczególnie w kościołach na Starym i Nowym Mieście, gdzie Msze św. odprawiane są bardzo często, nie tylko rano i wieczorem. I tak np. u franciszkanów konwentualnych przy ul. Zakroczymskiej spowiednicy posługują w konfesjonale podczas Mszy św. w dni powszednie o godz. 10.00 i 19.00, a u dominikanów na ul. Freta o 12.00. Oprócz tego u dominikanów z Freta dyżur spowiedników trwa również w dni powszednie od 16.00 do 19.00.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Film „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" – oficjalnym filmem beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

2021-08-03 17:49

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

kard. Wyszyński

Materiał prasowy

- Chcieliśmy pokazać nie tylko młodego księdza, ale przede wszystkim młodego człowieka, który w czasie wojny spotyka się z dylematami zemsty i przebaczenia – mówił Tadeusz Syka, reżyser i producent podczas konferencji prasowej 3 sierpnia prezentującej kulisy powstania filmu fabularnego „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Film jest oficjalną produkcją przygotowaną na wrześniową beatyfikację Prymasa.

Film opowiada historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego w okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem „Radwan III". Jest biograficznym dramatem wojennym. Ukazuje nieznane fakty z życia przyszłego Prymasa, gdy jako młody ksiądz zaangażował się w Laskach pod Warszawą w działalność podziemną jako kapelan AK, a w czasie Powstania – kapelan szpitala powstańczego.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi pozdrawiają swoich proboszczów [Wideo]

2021-08-04 19:00

Michalina Stopka

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Marii Vianneya pielgrzymi pozdrowili swoich proboszczów.

Pozdrowienia "popłynęły" do Środy Śląskiej, Żabina, Wrocławia czy Sobótki. 

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. Rzeź Woli

2021-08-05 07:15

[ TEMATY ]

historia

Sylwester Braun „Kris”/ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

Między 5 a 7 sierpnia 1944 r. na ulicach, w podwórzach, domach, fabrykach i szpitalach Woli doszło do bezprzykładnej w dziejach II wojny światowej, zorganizowanej masakry ludności cywilnej. Akcja wyniszczania miasta była odpowiedzią na wybuch Powstania Warszawskiego, ale jej przyczyny tkwią w ideologii niemieckiego nazizmu.

Wieczorem 1 sierpnia 1944 r. wieść o wybuchu powstania w Warszawie dotarła do Berlina. O tym wydarzeniu poinformował Hitlera Reichsführer SS Heinrich Himmler: „Powiedziałem: Mein Führer, moment jest niesympatyczny. Z punktu widzenia historycznego jest jednak błogosławieństwem, że ci Polacy to robią. W ciągu pięciu–sześciu tygodni pokonamy ich. Ale wtedy Warszawa – stolica, głowa, inteligencja tego niegdyś szesnasto-, siedemnastomilionowego narodu Polaków – będzie starta. Tego narodu, którzy od siedmiuset lat blokuje nam Wschód i od pierwszej bitwy pod Tannenbergiem ciągle nam staje na drodze. Wtedy polski problem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, a nawet już dla nas – nie będzie dłużej żadnym wielkim problemem historycznym”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję