Reklama

Koncert

Sukces wiecznego zbawienia

Anna Bensz-Idziak
Edycja zielonogórsko-gorzowska (Aspekty) 13/2005

6 marca w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze odbył się koncert światowej sławy barytona Andrzeja Batora. Koncert zatytułowany „Bez Boga nie ma sukcesu” połączony był ze świadectwem żywej wiary.

Zielonogórskie spotkanie było wielkopostną zadumą wyrażoną poprzez pieśni wykonywane przy akompaniamencie gitary i skrzypiec (grał Andrzej Brzozowski), fragmenty refleksji Matki Teresy z Kalkuty (czytała Małgorzata Wower), refleksje własne Andrzeja Batora oraz świadectwa życia z Bogiem.
Po latach sukcesów, podróży po świecie Andrzej Bator zmienił swoje życie, przeżył nawrócenie, na nowo odkrył Boga, nauczył się trudnej sztuki przebaczania. Obecnie nadal śpiewa, jednak teraz - jak sam podkreśla - Bogu, Maryi i ludziom. „Trzeba na swe życie patrzeć w kategoriach: wszystko przeminie, brawa umilkną, kwiaty zwiędną, a pozostaną tylko wartości duchowe - mówi Artysta. - Kiedy stanę przed Bogiem, nie będzie ważne gdzie śpiewałem, jakie miałem owacje, bisy, recenzje - ważne będzie natomiast, jak żyłem, jakim byłem człowiekiem. Dlatego śpiewanie traktuję jako powołanie - misję. Moja kategoria to zdobycie sukcesu wiecznego zbawienia”.
Do podzielenia się świadectwem swojej wiary Andrzej Bator zaprosił Piotra Barczaka - zielonogórzanina, który był prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, związany z zielonogórską prawicą obecnie pełni funkcję wiceprezydenta Zielonej Góry.
Niecodzienna forma, elementy i treść koncertu były dla wielu uczestników wielkopostną „lekcją życia”, za którą - wstając z miejsc - podziękowali oklaskami.
Andrzej Bator pochodzi z Bledzewa, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, magistrem sztuki, był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Swój kunszt wokalny doskonalił pod kierunkiem gwiazd Metropolitan Opera i La Scali. W USA debiutował w partii Komandora w operze Wolfganga Amadeusza Mozarta Don Giovanni. Koncertował i współpracował z pianistą polskiego pochodzenia - prof. Tadeuszem Sadłowskim.
Andrzej Bator podróżuje po Polsce i świecie, prowadząc ewangelizację poprzez sztukę. Swoim słuchaczom proponuje m.in. koncerty: Papieskie ocalenie - w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II, Jedna jest Polska jak Bóg jeden w niebie - wieczór pieśni emigracyjnych i inne. Artysta uczestniczy również we Mszach św., podczas których w ramach dziękczynienia przedstawia świadectwo żywej wiary.
Koncert w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela trwał prawie dwie godziny. Udział w tym spotkaniu był nie tylko biernym wysłuchaniem słów wypowiadanych czy śpiewanych, uczestnicy zaproszeni zostali do wspólnej refleksji nad życiem i byciem chrześcijaninem we współczesnym świecie.

Reklama

Pan Bóg wycenił mnie na Parkinsona

2019-04-30 09:16

Łukasz Krzysztofka
Edycja warszawska 18/2019, str. 6

Dobrze znają go ci, którzy poszukują odpowiedzi na kwestie praktyki wiary w życiu codziennym. Ks. Piotr Pawlukiewicz daje teraz swoim życiem odpowiedź na najtrudniejsze pytanie – o sens krzyża i cierpienia

Artur Stelmasiak
Ks. Piotr Pawlukiewicz wycofuje się z dotychczasowych form duszpasterzowania

Znany kaznodzieja i rekolekcjonista w rozmowie z Pawłem Kęską ze Stacji 7 swój krzyż nazwał wprost – pan Parkinson. – Zawitał w moim domu po cichu. Kiedy się o nim dowiedziałem, to już się trochę rozgościł. Na razie ta choroba da się jeszcze jakoś zepchnąć na bok, da się pracować – mówił kapłan, który o swojej chorobie dowiedział się w 2007 r. Nie poddaje się jej jednak.

Ks. Pawlukiewicz uważa, że krzyż od Jezusa jest pomocą w osiągnięciu nieba. – Pan Bóg wycenił mnie na Parkinsona i przyjąłem tę wycenę. Robię co mogę, co będzie, zobaczymy. Co tu się martwić jutrzejszym dniem, jeżeli dzisiejszy może się skończyć przed północą – powiedział rekolekcjonista. – Chrystus daje ci krzyż doważony do ciebie, lekarstwo na zamówienie.

Były duszpasterz parlamentarzystów przyznał, że obecnie robi dużo badań medycznych i wycofuje się ze sposobów duszpasterzowania, które prowadził, poszukując innych. – Chciałbym zmienić akcenty homiletyczne. Mówić o rzeczach, których kiedyś się bałem, o tym, kiedy człowiek jest bezradny, bezsilny, kiedy słyszy, że choroba jest nieuleczalna. Dopóki mnie ludzie rozumieją, dopóki rozumieją moje słowa, to w imię Chrystusa będę głosił Ewangelię – podkreśla.

Ks. Pawlukiewicz stara się teraz nie odprawiać Mszy św. publicznie, ponieważ choroba ma różne kaprysy. Eucharystię odprawia sam u siebie.

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. Jej objawy to przede wszystkim ograniczenie ruchu oraz drżenie. Leczenie choroby Parkinsona jest możliwe, jednak nie da się wyleczyć jej całkowicie. Po pewnym czasie doprowadza do inwalidztwa. Zmagał się z nią św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Bp Dec: ideologia gender zmierza do zniszczenia rodziny

2019-12-07 19:50

ako / Toruń (KAI)

- Ideologia gender zmierza do zniszczenia rodziny – powiedział bp Ignacy Dec. W pierwszą sobotę grudnia, ordynariusz diecezji świdnickiej wygłosił katechezę z cyklu “ Z Kościołem w III Tysiąclecie” w studiu Radia Maryja w Toruniu. 7 grudnia rozgłośnia świętowała 28. rocznicę powstania.

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Podczas katechezy hierarcha mówił m. in. o przemianach ostatnich dziesiątków lat. - Obserwacja bieżących wydarzeń wskazuje, że walka z prawdą i dobrem nie ustała. Szatan nie opuścił ziemi, nie wyjechał na urlop, wcielił się w nowych ludzi, którzy pod pozorem wzniosłych haseł chcą budować nowy świat bez Boga. Obrali sobie za cel dechrystianizację Europy. Widać, że w świecie ma miejsce zorganizowana i zaplanowana akcja zmierzająca do zniszczenia naszej cywilizacji chrześcijańskiej, zwłaszcza łacińskiej, poniekąd też i całej kultury euroatlantyckiej.

- Wiemy, że wszelkie poprawianie Pana Boga kończy się tragiczne dla ludzi. Nie udało się zniszczyć rodziny przez aborcję i antykoncepcję i podejmuje się próbę zniszczenia tradycyjnej rodziny przez legalizację związków partnerskich, przez seksualizację dzieci i młodzieży. Marksistowską walkę klas zamieniono na walę płci. To co dotąd uznawano za dewiację i patologię usiłuje się uznawać za obowiązującą normę - mówił bp Ignacy Dec.

Biskup świdnicki wskazał także na rolę Radia Maryja w dziele ewangelizacji. - Niesiemy wdzięczność Panu Bogu za ten niezwykły, niecodzienny dar, jaki otrzymaliśmy na trudne czasy życia Kościoła, naszej Ojczyzny, Europy i świata. Przybywamy do kolebki tego radia, by w adwentowym klimacie za Maryją powtórzyć słowa Jej dziękczynienia, uwielbienia i radości: “Wielbi dusza moja Pana, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Radio Maryja uczy nas przede wszystkim modlitwy, pomaga nam w nawiązywaniu i pogłębianiu kontaktu z Bogiem - wskazał bp Ignacy Dec.

“Z Kościołem w III Tysiąclecie” to cykl cotygodniowych, sobotnich katechez głoszonych na antenie RM przez biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem