Reklama

Sport

Brzydkie zachowanie izraelskich kibiców wobec Radwańskich

[ TEMATY ]

sport

tenis

Pascalre/ en.wikipedia.org/ CC-BY-SA-3.0

W trak­cie meczu z Izra­elem, mającego miejsce w Eljacie, w gru­pie I Stre­fy Eu­ro­afry­kań­skiej pol­ski debel sióstr Ra­dwań­skich zo­stał wielokrotnie obrażony przez miejscowych izra­el­skich ki­bi­ców. Pod ad­re­sem teni­si­stek pa­da­ły nie­cen­zu­ral­ne słowa, mię­dzy in­ny­mi budzące urazę uczuć religijnych.

Reklama

Agniesz­ka i Ur­szu­la Ra­dwań­skie po­ko­na­ły w spotkaniu grupy C Julię Glu­sh­ko i Sha­har Peer 2:1. Dobry mecz Polek roz­wście­czył tam­tej­szych ki­bi­ców. Zasiadający na trybunach Izraelczycy wy­krzy­ki­wa­li wy­zwi­ska pod kie­run­kiem na­szych te­ni­si­stek.

Siostry Radwańskie na pomeczowej konferencji prasowej dały wyraz niezadowolenia z takiej postawy wrogo do nich nastawionych izraelskich kibiców. Agnieszka udzieliła paru lakonicznych odpowiedzi, a Ula i trener zachowywali milczenie. Cała trójka miała niezadowolone miny, a na ich twarzach nawet na chwilę nie pojawił się uśmiech. Wobec tak dużej animozji nie dziwi fakt, że od momentu rozpoczęcia konferencji przez Lidora Goldberga do jej końca upłynęło około 50 sekund.

Trzeba stanowczo stwierdzić, iż zachowanie izraelskich kibiców było karygodne i burzące obraz tenisa jako sportu elitarnego z wielką kulturą fanów tej ciekawej dyscypliny sportu. Tenis zawsze kojarzony był z eleganckim stylem, arystokracją oraz białym ubiorem. Niestety tego typu wydarzenie jakie miało miejsce w Eljacie rujnuje podwaliny tenisa jako sportu elitarnego, a wprowadza bardzo złe wzorce w szeroko pojętej kulturze masowej. Nie dziwi postawa sióstr Radwańskich, które na tego typu zachowanie nie pozostają obojętne, co należy uznać za wielki plus naszych rodaczek, gdyż wszelkie przejawy oportunizmu w tego typu wydarzeniach byłby świadectwem godzenia się na szerzenie zła. Duże zastrzeżenia w tej sprawie budzi kunktatorskie zachowanie polskich i zagranicznych mediów, które zdecydowanie zdystansowały się do tego wydarzenia, co powinno budzić duże kontrowersje i swoistego rodzaju niesmak.

2013-02-15 08:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Klerycy z Częstochowy mistrzami Polski w tenisie stołowym

[ TEMATY ]

sport

tenis

WSD w Częstochowie

Drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym została drużyna WSD z Częstochowy podczas XVII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym, które odbywały się w dniach 17-20 listopada w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Bez cenzury

2022-01-18 11:57

Niedziela Ogólnopolska 4/2022, str. 66

Red.

Za każdym garbatym drzewem można widzieć jakiegoś Żyda, ale wtedy zamiast raportów i analiz powstają klechdy.

Pewien czytelnik – przeanalizowawszy mój tekst Homo covidianus (Niedziela nr 1/2022 ) – pochwalił go, ale i postawił taką oto tezę: „Gdyby pan napisał o przyczynach, to jestem pewien, że Niedziela nie wydrukowałaby pańskiego artykułu. Jest magiczny wyraz «antysemityzm», który zamyka usta wszystkim... I z czego by pan wtedy żył?”.

CZYTAJ DALEJ

Redaktor naczelny „Niedzieli”: Maryjo, chcemy być skutecznym narzędziem w Twoich dłoniach

2022-01-23 21:08

[ TEMATY ]

media

dziennikarze

Apel Jasnogórski

ks.Jarosław Grabowski

Karol Porwich/Niedziela

– Matko Słowa, zawierzamy Ci ludzi mediów, tych, od których oczekuje się prawdomówności, rzetelności i skuteczności – powiedział 23 stycznia podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Duchowny podkreślił w rozważaniu, że Bóg wybrał Maryję do dialogu ze sobą, dialogu, który rozstrzyga o losach świata. Wskazał, że dialog, podobnie jak miłość, jest konieczny. – Bez dialogu nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Dialog zbliża ludzi, buduje pokój, zwalcza uprzedzenia – zaznaczył ks. Grabowski. – O tym dialogu przypomina nam trwający Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, podczas którego nie tylko modlimy się razem z chrześcijanami różnych denominacji, ale też stopniowo, małymi krokami, budujemy jedność – przez spotkania, wyrazy przyjaźni, pokonywanie nieporozumień i żywą wiarę – kontynuował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję