Reklama

Niedziela Częstochowska

Odeszła do Pana Matka ks. Jarosława Borala

W dniu 23 stycznia odeszła do Pana Irena Boral, Matka księdza Jarosława, proboszcza parafii św. Barbary w Wieluniu.

[ TEMATY ]

Wieluń

Zofia Białas

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 26 stycznia w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Mstowie, gdzie była sprawowana Eucharystia w intencji zmarłej. Mszy św. koncelebrowanej przez licznie zgromadzonych kapłanów przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski. On też wygłosił homilię zbliżoną myślą do przeczytanej przez ks. Mariana Mermera – dziekana Regionu Wieluńskiego, Ewangelii o śmierci Jezusa na krzyżu. Myślą przewodnią rozważań stały się słowa: „Oto Matka twoja”. Rozpoczynając homilię, ks. bp mówił o aktualnie panującym okresie w kościele, jeszcze w scenerii betlejemskiego żłobka, ale już przy wyciszających się kolędach, w których tak wiele słów o Matce Bożej. To dzięki Jej „fiat”, zaniesionemu do Boga przez Anioła Gabriela, „Słowo stało się Ciałem” i narodził się Jezus, Bóg Człowiek z Panny Świętej, i tak jak każde ziemskie dziecko miał swoją Matkę i Opiekuna i przebywał w ich domu przez pełne 30 lat. Tu pod okiem kochającej Matki uczył się pracy, miłości, wiary i dojrzewał do głoszenia Ewangelii.

Czyż nie tak samo jest z innymi ziemskimi matkami? Każda z nich swojemu dziecku oddaje serce i przygotowuje do życia, uczy wiary, czasami pomaga rozeznać powołanie do kapłaństwa, do życia zakonnego. Taką matką była też pani Irena. Dziś jej za to dziękujemy. Dziękujemy za córkę Annę i syna Jarosława i modlimy się o radość nieba dla niej i wierzymy, że nadal będzie matką kapłana.

2019-01-26 19:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eucharystia i Godzina Święta w intencji beatyfikacji Matki Teresy Janiny Kierocińskiej

[ TEMATY ]

modlitwa

Wieluń

Zofia Białas

Kolejny miesiąc i kolejny dwunasty dzień miesiąca, w którym wierni z parafii św. Barbary w Wieluniu łącząc się siostrami Karmelitankami w modlitwie prosili o łaskę beatyfikacji dla Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Janiny Kierocińskiej.

Wspólnie z nimi modliła się siostra Lucjusza z Legnicy oraz ks. Dariusz Żydoń z Truskolasów. Mszę św. i nabożeństwo w tej intencji odprawił ks. Andrzej Kornacki. Szczególną modlitwą odmówioną w intencji beatyfikacji był Różaniec święty, jego Część Bolesna, połączona z modlitwą o uproszenie beatyfikacji i otrzymanie łaski za przyczyną Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej. Do refleksji skłoniły modlących się wezwania odczytane przez siostrę Lucjuszę, które pokazały całą duchowość kandydatki na ołtarze. Oto niektóre z nich, po których wołaliśmy: „Przyczyń się za nami” i która kończyły się prośbą do Trójcy Świętej:

CZYTAJ DALEJ

Z Nim podołamy wszystkiemu

2021-07-14 12:11

Niedziela Ogólnopolska 29/2021, str. 50-51

[ TEMATY ]

rodzina

wiara

Artur Madej

Rodzina to najlepsze miejsce, gdzie dziecko może się uczyć szacunku i miłości do innych

Rodzina to najlepsze miejsce, gdzie dziecko może się uczyć szacunku i miłości do innych

Jeżeli wierzymy, że Bóg jest wszechmogący, jeżeli wyznajemy, że Jezus jest zwycięzcą, że jest Lwem Judy, to jak możemy mówić, że nie podołamy? – pyta retorycznie Marta Witecka, od 24 lat żona Andrzeja i matka sześciorga dzieci.

Rodzinę spotkałam w Krakowie, gdzie odbierała statuetkę „Przyjaciel życia”, przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Doceniono ich jako cichych bohaterów. Wzruszyłam się filmem prezentującym nagrodzonych (można go obejrzeć na YouTubie: www.youtube.com/watch?v= q-s4nhdxk_U).

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję