Reklama

Aspekty

Nowa Sól: Droga Krzyżowa Niezłomnych? A może Bieg do Pustego Grobu? Zapisz się już dziś!

Trwają zapisy na Drogę Krzyżową Niezłomnych, która od kilku lat organizowana jest w Nowej Soli na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Tegoroczna, trzecia edycja DKN odbędzie się 15 marca. Cały czas trwają też zapisy na 7. Bieg do Pustego Grobu.

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Nowa Sól

Karolina Krasowska

Br. Kazimierz Golec zaprasza do udziału w DKN i Biegu do Pustego Grobu

Br. Kazimierz Golec zaprasza do udziału w DKN i Biegu do Pustego Grobu

Uczestnicy wydarzenia w tym roku uczczą 100. rocznicę powstania wielkopolskiego, dlatego autokarem udadzą się do Wielkopolski, do miejscowości Kaszczor, gdzie spod Pomnika Wolności przejdą do Nowej Soli trasę liczącą ok. 47 km. – W tym roku obchodzimy 100. rocznicę powstania wielkopolskiego, powstania, które przyczyniło się do utrzymania niepodległości Polski, więc to jest ważne wydarzenie w historii naszej Ojczyzny. Dlatego pomyśleliśmy o tym, aby podkreślić ten fakt przez to, że z ziemi wielkopolskiej chcemy iść do Nowej Soli – mówi br. Kazimierz Golec, proboszcz parafii św. Antoniego w Nowej Soli. – Rozważania DKN są religijne, idąc pamiętamy jednak o Niezłomnych, zwłaszcza gdy jest ciężko, trudno. Dlatego nawiązujemy nie tylko do drogi Jezusa, ale też do tych, którzy tutaj, na ziemi nowosolskiej okazali się niezłomnymi – dodaje.

Chętni do udziału w DKN mogą zgłaszać swój udział drogą elektroniczną, przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: dkniezlomnych@gmail.com. Jako potwierdzenie otrzymają wiadomość zwrotną ze szczegółowymi informacjami.

Cały czas trwają też zapisy na 7. Bieg do Pustego Grobu, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia pod hasłem: „Dla wierzących i wątpiących” na dystansie 10 km. - W tym roku patronem Biegu będzie św. Antoni, patron parafii. Bieg wystartuje o godz. 14, czyli godzinę wcześniej niż to było dotychczas. Mamy nadzieję, że na starcie tradycyjnie pobłogosławi nam ksiądz biskup i może nawet trochę z nami pobiegnie. Oczywiście każdy z uczestników otrzyma specjalny pakiet startowy, ale to już niespodzianka, co będzie się w nim znajdować. Każdy z uczestników, oprócz pamiątkowego medalu, będzie mógł również wziąć udział w losowaniu dodatkowych nagród – mówi br. Kazimierz Golec. – Bieg odbędzie się w kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet, w kategorii rodzin, kategorii mieszkańcy powiatu Nowa Sól, kategorii mistrzostw osób duchownych, kategorii mistrzostw prawników i mistrzostw lekarzy. Jest jeszcze ponad 200 wolnych miejsc, także cały czas przyjmujemy zgłoszenia. Zapisywać się i uiścić opłatę uczestnika można przez stronę internetową www.super-sport.com.pl .

Regulamin i szczegółowe informacje w zakładce aktualności na stronie www.nowasol.kapucyni.pl .

2019-03-01 13:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa Sól. Parafia dziękuje młodzieży

[ TEMATY ]

młodzież

Nowa Sól

Szklarska Poręba

archiwum ks. Pawła Mikołajczaka

Parafia św. Michała Archanioła w Nowej Soli podziękowała posługującej przy kościele młodzieży. 29 maja zorganizowano wycieczkę w góry.

- Razem z oazą, ministrantami, scholą, zespołem działającym przy parafii pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby – mówi ks. Paweł Mikołajczak. – Z jednej strony miała to być okazja do odpoczynku, ale przede wszystkim chciałem w ten sposób podziękować za całoroczną pracę. Był to też prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Po drodze uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Legnicy, w miejscu cudu eucharystycznego. - Zostaliśmy oprowadzeni przez bardzo sympatycznego księdza, który nie tylko opowiedział nam o tym cudzie i o sanktuarium św. Jacka, ale także podzielił się swoim świadectwem życia. Przeżyliśmy tam piękne rekolekcje. Bardzo nas umocnił ten czas – opowiada ks. Paweł.
W górach młodzież powędrowała do wodospadu Kamieńczyka. – Chodziliśmy po Szklarskiej Porębie, zjedliśmy też obiad w miasteczku i ruszyliśmy w drogę powrotną, żeby zdążyć na Ligę Mistrzów. Młodzież by sobie tego nie odpuściła – mówi ks. Paweł.
Wyjazd odbył się dzięki życzliwości i pomocy parafialnej Caritas oraz firmy autobusowej Hliwa. – Mam nadzieję, że ta integracja przyczyni się do tego, że młodzież będzie chciała jeszcze bardziej angażować się w życie parafii i tu się gromadzić – dodaje ks. Paweł.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

[ TEMATY ]

adwent

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję