Reklama

Niedziela Świdnicka

24 lutego dniem dziękczynienia za kończący się pontyfikat

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

modlitwa

Grzegorz Gałązka

Biskup świdnicki Ignacy Dec ogłosił niedzielę 24 lutego dniem szczególnej modlitwy dziękczynnej za kończący się pontyfikat papieża Benedykta XVI.

– W klimacie wiary i miłości chciejmy odpowiedzieć na wezwanie naszego Papieża, który skierował do nas wszystkich: "Módlcie się nadal za mnie, za Kościół, za przyszłego papieża. Pan będzie nas prowadził" – napisał do wiernych bp Dec.

– Dziękujmy zatem Bogu za dar posługi Piotrowej Ojca Świętego, za Jego nauczanie, za Jego troskę o Kościół na całym świecie, a zwłaszcza za Jego miłość wobec nas, rodaków Jana Pawła II, i wszystkie słowa wypowiadane w naszym języku podczas pielgrzymki do Ojczyzny i licznych spotkań z wiernymi – przypomina Biskup Świdnicki.

Reklama

– Prośmy, by Pan wspierał i błogosławił Jego dalszą posługę towarzyszenia nam modlitwą w naszym trwaniu w wierze. Prośmy także za wspólnotę wierzących, za nas, by to doświadczenie stało się dla każdego impulsem do większej odpowiedzialności za Kościół i wezwaniem do głoszenia Ewangelii w swoim środowisku – nawoływał hierarcha.

W II Niedzielę Wielkiego Postu, która jest ostatnią niedzielą pontyfikatu Benedykta XVI, podczas wszystkich Mszy św. zostanie odczytane w kościołach diecezji świdnickiej przesłanie bp. Deca.

2013-03-04 07:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa papieża seniora Benedykta XVI

2023-01-05 09:54

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Watykan

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Z udziałem kilkudziesięciu tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie rozpoczęła się pod przewodnictwem papieża Franciszka Msza św. pogrzebowa papieża seniora Benedykta XVI. Koncelebruje ją 120 kardynałów z dziekanem Kolegium Kardynalskiego kard. Giovannim Battistą Re przy ołtarzu, ponad 400 biskupów i 3700 kapłanów z całego świata. Papież Ratzinger zmarł w wieku 95 lat 31 grudnia 2022 r. w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich.

Przed godz. 9 trumnę z ciałem Benedykta XVI w procesji wniesiono na plac św. Piotra i złożono przed ołtarzem, w którego tle wisi wizerunek przedstawiający Zmartwychwstałego Chrystusa. Płożono na niej księgę Ewangelii. Eucharystię rozpoczął śpiew "Requiem aeternam dona ei, Domine" – „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie”.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

„Samobójstwo w optyce katolickiej” – książka o pomocy osobom w kryzysie samobójczym

2023-02-04 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Ta książka jest dla wszystkich, którzy dostrzegają w sobie taką wrażliwość związaną z problemem kryzysów psychicznych, problem depresji i myśli samobójczych i chcą temu przeciwdziałać, ale jednocześnie obawiają się, że w przestrzeni Kościoła katolickiego nie ma na to miejsca. Wciąż bowiem panuje jeszcze stereotyp mówiący o tym, że kontakty natury medycznej – psychiatra, psycholog, terapeuta – nie idą w parze z opieką duchową. Ta książka przełamuje stereotypy mówiące o tym, że człowiek wierzący i angażujący się w życie Kościoła nie może – nie powinien – korzystać z profesjonalnej opieki – mówi ks. Jarosław Magierski założyciel łódzkiego duszpasterstwa PAPAGENOTEAM.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję