Reklama

Polityka

TV TRWAM bez konkurencji w konkursie o miejsce na multipleksie

[ TEMATY ]

telewizja

BOŻENA SZTAJNER

Wobec faktu, iż Telewizja TRWAM ostatecznie złożyła wniosek o koncesję, szanując jej dorobek oraz dorobek i zaplecze społeczne jej twórcy, ojca Tadeusza Rydzyka, wycofujemy nasz wniosek o koncesję na rozpowszechnianie kanału społeczno-religijnego z konkursu KRRiT - oświadczył Michał Lisiecki, prezes Point Group. Jednocześnie zastrzegł sobie prawo powrotu do konkursu, gdyby wniosek nadawcy TV TRWAM nie spełniał wymogów formalnych.

Zastrzegamy sobie jednocześnie prawo powrotu do konkursu, gdyby wniosek nadawcy TV TRWAM nie spełniał wymogów formalnych KRRiTV.

Reklama

Prezes Lisiecki, pytany w ubiegłym tygodniu o motywy startowania w konkursie o koncesję stwierdził, że podjął taką decyzję gdyż TV Trwam deklarowała wcześniej możliwość nieskładania swojej kandydatury.

W przypadku otrzymania koncesji zdefiniowanej jako kanał społeczno-religijny, spółka zamierzała uruchomić program o charakterze katolickim z nastawieniem na propagowanie tradycji i etyki chrześcijańskiej oraz wartości ekumenicznych.

"Według naszej oceny, jest to najbardziej atrakcyjna i najbardziej rozwojowa koncesja w tym konkursie KRRiT, zawierająca w sobie misję społeczną i byłoby niefortunnym dla dużej części polskiego społeczeństwa, gdyby tę koncesję otrzymała stacja o charakterze innym niż katolicki" - napisał Lisiecki w oświadczeniu umieszczonym dziś na stronie internetowej spółki. - Jednak wobec faktu, iż Telewizja TRWAM ostatecznie złożyła wniosek o koncesję, szanując jej dorobek oraz dorobek i zaplecze społeczne jej twórcy, ojca Tadeusza Rydzyka, kierując się przy tym istotnym interesem społecznym, uznając zasadę salus publica supreme lex esto oraz zasady etyki, a wbrew czystemu rachunkowi ekonomicznemu, wycofujemy nasz wniosek o koncesję na rozpowszechnianie kanału społeczno-religijnego z konkursu o koncesję na MUX1. Zastrzegamy sobie jednocześnie prawo powrotu do konkursu, gdyby wniosek nadawcy TV TRWAM nie spełniał wymogów formalnych KRRiT".

2013-03-04 18:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Polsce spotkanie największej telewizji katolickiej

2021-08-28 16:25

[ TEMATY ]

telewizja

telewizja

Andrzej Niedźwiecki EWTN Polska

40 osób z 15 krajów uczestniczy w Europejskim Spotkaniu Oddziałów EWTN i Partnerów (EWTN Affiliates and Partners European Meeting). Spotkanie ma miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 26-29 sierpnia.

- Z europejskich spotkań EWTN wracam zawsze z nowymi inspiracjami dla mojej telewizji - mówi Ksenija Abramović, założycielka i dyrektor jedynej w Chorwacji telewizji katolickiej, odbieranej na Bałkanach przez satelitę jako Laudato TV.

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu

2021-09-24 17:21

kl. Łukasz Ziemba

ks. Konrad Dyrda otwiera nowy rok akademicki

ks. Konrad Dyrda otwiera nowy rok akademicki

Abp Adam Szal przewodniczył 24 września Mszy św. na inaugurację nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Metropolita przemyski podkreślił, że będzie to czas poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „co ludzie mówią o Jezusie”. – Ale też Chrystus postawi nam pytanie: „Co ty mówisz o Chrystusie?” – powiedział. W seminarium w Przemyślu formację rozpoczęło 47 kleryków, w tym 10 na pierwszym roku.

W swojej homilii abp Szal dużo miejsca poświęcił drodze kleryckiej bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, dla którego – jak stwierdził kaznodzieja – seminarium było miejscem, gdzie przygotowywał się do odpowiedzi na pytania Jezusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego i za kogo ty mnie uważasz?”.

CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami

2021-09-24 19:18

[ TEMATY ]

Francja

biskupi

papież Franciszek

Vatican News

Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina.

Jak zwykle, spotkanie z Papieżem miało charakter rozmowy. Tym razem trwała ona dwie i pół godziny. Jednym z głównych tematów było niedawne motu proprio, którym Franciszek ograniczył możliwość sprawowania Eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Papież wyjaśnił francuskim biskupom motywy swej decyzji. Zapewnił, że chodzi mu jedynie o jedność Kościoła. W rozmowie z biskupami Franciszek okazał się o wiele mniej rygorystyczny niż ogłoszony przez niego dokument. Zgodził się na przykład, by w archidiecezji paryskiej w tej samej parafii ten sam proboszcz sprawował liturgie zarówno według dawnego rytu, jak i nowego – powiedział bp Jachiet, dodając, że Papież zdaje się w tej sprawie na biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję