Reklama

Kościół

Misterium Męki Pańskiej w Giżycku

W wigilię Niedzieli Palmowej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku po raz 3. zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej, wielki plenerowy spektakl pasyjny, oparty na Ewangelii oraz Objawieniu bł. Anny Katarzyny Emmerich.

W tegorocznym scenariuszu bardziej rozbudowane są sceny męki i śmierci Jezusa, od Ogrójca poczynając i na Ukrzyżowaniu kończąc, a także, po raz pierwszy wprowadzona, scena spotkania Zmartwychwstałego z uczniami.

Przebiegowi odgrywanych wydarzeń towarzyszy przygotowana na potrzeby Misterium ścieżka dźwiękowa oraz przestrzenna sceneria. W historyczne postaci wcielają się aktorzy – amatorzy, tworzący Wspólnotę Ewangelizacyjno – Teatralną (Wspólnota istnieje od czterech lat, wystawiła Misteria Męki Pańskiej, okolicznościowe spektakle plenerowe o tematyce religijno – patriotycznej oraz inscenizacje patriotyczne).

Reklama

Misteria Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona (nad jeziorem Niegocin), w miejscu, gdzie wraz z osiemnastoma misjonarzami w 1009 roku zginął śmiercią męczeńską św. Brunon z Kwerfurtu, zapoczątkował trzy lata temu ks. Mariusz Pawlina. Chociaż była to jego pierwsza praca duszpasterska w parafii, po ukończonych studiach w ESD, to dzięki Bożej pomocy w imponujący sposób zgromadził wokół siebie dużą wspólnotę osób, dzięki której zostało odegrane pierwsze na Wzgórzu (szesnaste w życiu reżysera!) Misterium Męki Pańskiej, a Wzgórze ożyło ….

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku wpisuje się już w tradycję wielkich wydarzeń wielkopostnych: duchowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wielkiego dziękczynieniem Bogu za zbawienie człowieka.

Organizatorem jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy par. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku. Spektakl reżyseruje ks. Wojciech Kondratowicz.

2019-03-28 14:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Misterium Wielkanocne w Czarnym Borze

[ TEMATY ]

misterium

Ryszard Wyszyński

Zdjęcie archiwalne z Misterium Wielkanocnego w parafii pw. Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze

Zdjęcie archiwalne z Misterium Wielkanocnego w parafii pw. Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze zaprasza 11 kwietnia na Misterium Wielkanocne, które rozpocznie się o godz. 16 od uroczystej Mszy św. w tamtejszym kościele. Po niej uczestnicy Misterium przejdą uliczkami Czarnego Boru - z wielkim krzyżem, czytając kolejne stacje Drogi Krzyżowej - na wzgórze za wsią, gdzie przy kapliczce milenijnej odtworzone zostaną religijne sceny, ukrzyżowanie Jezusa oraz złożenie Jego ciała do symbolicznego grobu.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję