Reklama

Zaproszenia

Spotkanie z Markiem Jurkiem w ramach cyklu Ich Areopag wiary

[ TEMATY ]

zaproszenia

BOŻENA SZTAJNER

Marek Jurek będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu Ich Areopag wiary. Odbędzie się ono 18 marca 2013 roku

o godz. 19.30 w auli Wyższego Seminarium Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie.

Spotkanie poprowadzą kleryk i świecki student. Pytania będzie mogła zadawać publiczność, a także internauci (za pośrednictwem Twittera (twitter.com/IchAreopagWiary) i strony projektu na facebook.com).

Reklama

Projekt Ich Areopag wiary jest odpowiedzią studentów naszej uczelni na wyzwanie zawarte w słowach Benedykta XVI: „Współczesny świat potrzebuje dziś szczególnie wiarygodnego świadectwa” (List Apostolski Porta Fidei 15). Projekt nawiązuje do idei Areopagu - miejsca spotkania w celu otwartej dla wszystkich dyskusji. W jego ramach zaplanowany jest cykl odbywających się raz w miesiącu spotkań z znanymi osobami (m.in. dziennikarzami, aktorami, sportowcami, działaczami), które przyznają się do katolicyzmu. Ich celem jest rozmowa z zaproszonymi gośćmi na temat ich świadczenia o wierze w środowiskach, w których pracują, a także zadawanie im pytań przesłanych przez internautów. Dotychczas odbyło się już spotkanie z aktorką Katarzyną Łaniewską, dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem oraz prof. Andrzejem Zollem. Ich Areopag wiary doskonale wpisuje się w obchody Roku Wiary i tworzy okazję do dyskusji z popularnymi osobami na ważne tematy, sprawiające problemy zwłaszcza młodym ludziom.

Organizatorami spotkania są Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Więcej informacji na www.seminarium-krakow.pl

Reklama

Patroni medialni:

TVP Kraków, Radio Plus, Radio Bonus, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, deon.pl, wiara.pl, franciszkanska3.pl, opoka.org.pl

Patroni honorowi:

JE kard. Stanisław Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski

ks. dr hab. Władysław Zuziak, prof. UPJPII - rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

2013-03-18 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koncert pieśni na Wielki Post w kościele św. Kingi w Krakowie

Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej CANTATA pod dyrekcją Marty Stós zaprasza na koncert pieśni wielkopostnych, który odbędzie się 17 marca 2013 (niedziela) w kościele św. Kingi w Krakowie (ul. Siemomysła 37). Chór zaśpiewa podczas Mszy Św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po Mszy wystąpi z koncertem.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany Proboszczów i Administratorów w Archidiecezji Warmińskiej

2021-06-17 08:41

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

ks. Paweł Kłys

W kaplicy Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński wręczył dekrety nowym proboszczom i administratorom parafii znajdujących się na terenie Archidiecezji Warmińskiej. W czasie nabożeństwa nowi proboszczowie i administratorzy złożyli wyznanie wiary i przysięgę wierności. W spotkaniu wzięli udział także księża udający się na urlop zdrowotny i odchodzący na emeryturę.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: Duch Święty działa w każdej epoce Kościoła

2021-06-23 10:21

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Droga wskazana przez św. Pawła Apostoła „jest wyzwalającą i wciąż nową drogą Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego; jest drogą głoszenia, które realizuje się poprzez pokorę i braterstwo; jest drogą cichej i posłusznej ufności, będąc pewnymi, że Duch Święty działa w każdej epoce Kościoła” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Spotykając się z wiernymi na dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego papież rozpoczął nowy cykl katechez na temat Listu do Galatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję