Reklama

W diecezjach

Poznań: akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” dla uczniów z Białorusi

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku wypełnione m.in. kredkami, pisakami i zeszytami szkolne plecaki na początku września zostaną przekazane uczniom na Białorusi.

[ TEMATY ]

Poznań

Tornister pełen uśmiechów

Archiwum Caritas

– Przybory szkolne zebrane w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” trafią za pośrednictwem Caritas Diecezji Grodzieńskiej do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Są to uczniowie zarówno polscy, jak i białoruscy – wielu z nich ma polskie korzenie – mówi KAI ks. Łukasz Łukasik.

Zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej podkreśla, że na terenie diecezji grodzieńskiej, do której pomoc trafi w tym roku, mieszka najwięcej ludności o polskich korzeniach. Sytuacja materialna wielu z nich jest bardzo trudna. – Przekazując szkolne wyprawki, chcemy wspomóc młode pokolenia naszych rodaków z Białorusi, a także białoruskie dzieci i młodzież i stworzyć im godne warunki funkcjonowania w szkolnej grupie rówieśniczej – zaznacza ks. Łukasik.

Podkreśla, że potrzebne są nowe lub nieużywane przybory szkole, jak długopisy, kredki, pisaki, zeszyty, bloki rysunkowe, plastelina, farby, przybory geometryczne, nożyczki.

Reklama

– Wystarczy kupić wyprawkę szkolną i przynieść ją do naszej siedziby przy ul. Rynek Wildecki 4a do 18 sierpnia – mówi ks. Łukasik.

Akcję można wesprzeć na stronie https://caritaspoznan.pl/akcje/tornister-pelen-usmiechow-dla-dzieci-na-bialorusi, za pomocą aplikacji mobilnej lub tradycyjnie, wpłacając na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej nr 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny – Tornister Pełen Uśmiechów

Plecaki i przybory szkolne będą zbierane także przez PZC w parafiach archidiecezji poznańskiej.

Diecezja grodzieńska to obszar, na którym znajduje się 16 dekanatów i mieszka największy odsetek ludności polskiej. Prawie ¼ mieszkańców tego terenu to Polacy. W ub. roku poznańska Caritas przekazała 800 plecaków polskim dzieciom i młodzieży, mieszkającym na Litwie.

2019-07-31 09:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XII finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Niedziela przemyska 35/2020, str. V

[ TEMATY ]

szkoła

akcja

Tornister pełen uśmiechów

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Słowa wybitnego wychowawcy – Janusza Korczaka, wyjątkowo trafnie wyrażają idee prowadzonej przez Caritas Polska i Caritas diecezjalne, akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

Już od 12 lat, pod koniec wakacji, na twarzach wielu uczniów pojawia się uśmiech wywołany faktem obdarowania nowym plecakiem, wypełnionym po brzegi rożnego rodzaju przyborami i materiałami niezbędnymi do nauki i pracy w nowym roku szkolnym.

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki: obniżki cen biletów PKP co najmniej do poziomu z 2022 r.

2023-02-03 10:55

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PKP

Karol Porwich/Niedziela

Chcę, aby obniżki cen biletów PKP były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022 – powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki był pytany, czy jest szansa na obniżki cen biletów PKP.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję