Reklama

Kościół

Wielkie Zawierzenie w Niepokalanowie

Przez ponad dwa sierpniowe tygodnie w Niepokalanowie będzie można zawierzyć Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i ważne dla nas dziedziny życia. Pierwsze nabożeństwo już dziś 6 sierpnia.

[ TEMATY ]

zawierzenie

Artur Stelmasiak/Niedziela

To już trzecia edycja Wielkiego Zawierzenia Sercu Maryi. Idea oddania się pod opiekę Matki Bożej narodziła się z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich, ale ich popularność sprawiała, że ojcowie franciszkanie kontynuują to przedsięwzięcie. - Skoro ludzie przyjeżdżają do nas zarówno z okolic Warszawy, jak i odległych części Polski, to znaczy, że jest to im potrzebne - mówi o. Mirosław Kopczewski, pomysłodawca i animator Wielkiego Zawierzenia w Niepokalanowie.

Nabożeństwa z konferencjami i aktem Zawierzenia będą sprawowane codziennie od 6 do 22 sierpnia. Każdego dnia pod opiekę Serca Niepokalanej będzie powierzany inny stan społeczny, zawód, powołanie lub ważny wymiar ludzkiego życia. Zawierzone będzie Dziedzictwo Kolbiańskie, rodziny, duchowieństwo, dzieła ewangelizacji, media, kultura, służba zdrowia, a także gospodarka, przemysł i sprawujący władze. - Ważne jest, byśmy zawierzali i oddawali pod opiekę Niepokalanej każdą sferę naszego życia. Ona wówczas wprowadza do niego ład Boży, czyli ustawia wszystko na właściwe miejsce - wskazuje o. Kopczewski.

Artur Stelmasiak/Niedziela

Reklama

Punktem kulminacyjnym Wielkiego Zawierzenia są dwa odpusty 14 i 15 sierpnia w Niepokalanowie, gdy do tego podwarszawskiego sanktuarium docierają większe grupy pielgrzymów. Liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana ma bardzo piękną oprawę. Uroczystości 14 sierpnia rozpoczynają się w kaplicy św. Maksymiliana. Z tego miejsca wyruszy procesja ojców, braci, sióstr zakonnych oraz pielgrzymów do bazyliki. Na czele niesione są dwie korony – biała korona oznacza czystość św. Maksymiliana, a czerwona jego męczeństwo.

Tego dnia do Zawierzenia Sercu Maryi szczególnie zaproszone są całe rodziny, bo przecież założyciel Niepokalanowa oddając życie za ojca Franciszka Gajowniczka, oddał życie także za jego rodzinę. – Natomiast po 15 sierpnia z zawierzenia przechodzimy w dziękczynienie. W kolejnych dniach podziękujemy Bogu za Jego miłość, za Jego akt stworzenia, za dar życia, za zbawienie w Kościele, za powołanie i za naszą Matkę Maryję – mówi o. Mirosław Kopczyński, wikariusz klasztoru w Niepokalanowie.

Artur Stelmasiak/Niedziela

PROGRAM

Reklama

Poniedziałek - piątek

17.00 Adoracja, Różaniec 18.00 Eucharystia 19.00 Spotkanie z gościem

Sobota

11.00 Eucharystia 12.00 Adoracja, Różaniec 13.00 Spotkanie z gościem

Niedziela

15.00 Spotkanie z gościem 16.00 Eucharystia 17.00 Adoracja, Różaniec

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

10.00 Konferencja, świadectwo, 11.30 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego

Wielkie Zawierzenie

6.08 Zawierzenie Dziedzictwa Kolbiańskiego

7.08 Zawierzenie polskiej gospodarki i przemysłu

8.08 Zawierzenie dzieł ewangelizacji i duchowieństwa

9.08 Zawierzenie sprawujących władzę

10.08 Zawierzenie bezpieczeństwa i sportowców

11.08 Zawierzenie telewizji, radia, prasy i mediów

12.08 Zawierzenie służby zdrowia

13.08 Zawierzenie kultury, sztuki i edukacji

14.08 Zawierzenie rodzin

15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP

16.08 Dziękczynienie Bogu za Jego miłość

17.08 Dziękczynienie za stworzenie

18.08 Dziękczynienie za dar życia

19.08 Dziękczynienie za rodzinę, przyjaciół i bliskich

20.08 Dziękczynienie za zbawienie w Kościele

21.08 Dziękczynienie za powołanie

22.08 Dziękczynienie za naszą Matkę Maryję

2019-08-06 12:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oddajemy Ci, Matko, polską wieś

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 34/2021, str. I

[ TEMATY ]

zawierzenie

Maciej Krawcewicz

Polską wieś zawierzyli Maryi sołtys Stypułowa Leszek Stańczyk z małżonką

Polską wieś zawierzyli Maryi sołtys Stypułowa Leszek Stańczyk z małżonką

Pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” w sanktuarium w Rokitnie odbyły się dożynki diecezjalne.

Głównym punktem obchodów uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. – Chcemy otoczyć modlitwą dziękczynną i błagającą wszystkich rolników, wszystkich sadowników, wszystkich ogrodników z naszej diecezji. I w tym miejscu, u Matki Bożej, która jest Królową Białego Orła, prosić o błogosławieństwo dla żołnierzy z okazji Święta Wojska Polskiego, polecić ich służbę i misję, zarówno w kraju, jak i za granicą – powiedział pasterz diecezji.

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Dobrym mężem być i ojcem, to będzie mój sukces - Heres w nowym utworze!

2021-09-27 13:27

[ TEMATY ]

muzyka

muzyka chrześcijańska

HERES

"Zbiór myśli trzeźwych" to mocny, emocjonalny numer od chrześcijańskiego rapera "Heresa".

Członek grupy ewangelizacyjnej "Wyrwani Z Niewoli" po raz kolejny udowadnia, że można łączyć dobry rap z wartościowym przekazem. W najnowszym singlu przekonuje, że pieniądze i sława to tylko tymczasowe przyjemności, a najważniejsze jest serce, wartości i życie z Bogiem - mimo życiowych trudności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję