Reklama

Legniccy laureaci Nagrody „Niedzieli” Mater Verbi 2005

Podczas dorocznej pielgrzymki przyjaciół „Niedzieli” na Jasną Górę wręczane są nagrody Redakcji dla osób związanych z działalnością naszego Tygodnika Katolickiego, jako wyraz wdzięczności za współpracę i zaangażowanie w promowanie „Niedzieli” i czytelnictwa prasy katolickiej.

Niedziela legnicka 45/2005

W bieżącym roku redakcja edycji legnickiej zgłosiła do tej nagrody parafię pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu wraz z jej proboszczem oraz redaktor Marię Suchecką z Jeleniej Góry. Tegoroczni laureaci nie mogli osobiście wziąć udziału w uroczystości w Częstochowie i dopiero ostatnio mieliśmy okazję, aby wręczyć im przyznane przez Redakcję okolicznościowe medale i dyplomy. Chcemy przy tej okazji zaprezentować naszych laureatów.

Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu

Reklama

Od chwili jej ustanowienia w 1994 r. proboszczem parafii jest ks. kan. mgr Andrzej Gidziński. Ksiądz Proboszcz od początku istnienia parafii, mimo rozpoczętej i prowadzonej do dzisiaj budowy kościoła i zaplecza parafialnego, zaszczepił wśród swoich parafian zwyczaj czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” dociera do tej parafii od początku jej istnienia do dziś, mając swoich stałych i nowych czytelników. Stale „Niedziela” dociera w liczbie 65 egz., a w okresie świątecznym 100 egz. Inicjatywy duszpasterskie Księdza Proboszcza, szczególnie te podejmowane wśród dzieci i młodzieży, są też prezentowane na łamach edycji legnickiej. Mamy nadzieję, że już w niedługim czasie będziemy mogli również zrelacjonować uroczystość poświęcenia nowej świątyni.

Maria Suchecka z Jeleniej Góry

Redaktor Maria Suchecka z Jeleniej Góry podjęła współpracę z naszą edycją przed kilku laty. Służy nam swoim bogatym doświadczeniem w pracy dziennikarskiej, gdyż współpracuje bliżej z czasopismami regionalnymi już ponad 30 lat. W jej publikacjach widać zainteresowanie człowiekiem i zwykłymi, a czasami niezwykłymi działaniami podejmowanymi przez różne osoby, szczególnie w okręgu jeleniogórskim. Jest wrażliwa na ludzkie niedole, a także na piękno wydarzeń i uroczystości w Kościele lokalnym, w których uczestniczy. Zawsze towarzyszy jej też radość i pogoda ducha. Cieszymy się, że mamy takich współpracowników jak p. Maria.
Tegorocznym i wszystkim dotychczasowym naszym Laureatom dziękujemy za stałą współpracę i szerzenie czytelnictwa prasy katolickiej w swoich środowiskach, życząc dalszej opieki Matki Najświętszej jako Mater Verbi - Matki Słowa.

- redaktor odpowiedzialny za edycję legnicką „Niedzieli”

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję