Reklama

IX Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

6 listopada, niedziela
godz. 11.00 - Inauguracja Festiwalu. Msza św. zaduszkowa za zmarłych twórców kultury - przewodniczy abp Władysław Ziółek (kościół Środowisk Twórczych)
godz. 12.00 - wernisaż - Osiemnastowieczne Miedzioryty z Urbino (Galeria Duszpasterstwa Środowisk Twórczych)
godz. 16.00 - Teatr LOGOS - Księga baśni na motywach H. Ch. Andersena
godz. 19.00 - koncert: Leszek Możdżer - fortepian, Olo Walicki - kontrabas, Maurice de Martin (Niemcy) - perkusja (kościół Środowisk Twórczych)

7 listopada, poniedziałek
godz. 19.00 - Andrzej Chorosiński - recital organowy (bazylika archikatedralna)

Reklama

8 listopada, wtorek
godz. 17.00 - Teatr Wybrzeże (Gdańsk) - Tlen Iwan Wyrypajew (OPUS, ul. Łąkowa 29)

9 listopada, środa
godz. 18.00 - Muzyczna Liturgia Godzin - improwizacja na harfę i flety, Clement Kennedy OSB (Kalifornia USA) - harfa celtycka, Bernard Sawicki OSB (Tyniec) - flety (kościół Środowisk Twórczych)
godz. 21.00 - recital W kręgu tradycji celtyckiej - Clement Kennedy OSB (kościół Środowisk Twórczych)

10 listopada, czwartek
godz. 19.00 - RZOZ (Bukowina Tatrzańska) - góralska poezja śpiewana (kościół Środowisk Twórczych)

Reklama

11 listopada, piątek
godz. 16.00 - Teatr Scena El-Jot - Krakowska Opera Kameralna Stabat Mater - misterium sceniczne (kościół Środowisk Twórczych)
godz. 19.00 - Teatr Studio (Warszawa) - Filozofia po góralsku wg ks. Tischnera (OPUS, ul. Łąkowa 29)

12 listopada, sobota
godz. 19.00 - Polski Teatr Tańca Atelier (Poznań) - Jeśli kochasz - zabij (OPUS. ul. Łąkowa 29)

Biuro Festiwalu czynne w godz. 10.00-18.30 przy kościele Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22, tel. (0-22) 637-65-45.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję