Reklama

Godzina 21.38 - godzina jutra

Jan Paweł II - Orędownik Prawdy - to zawołanie V Dnia Papieskiego, które przypomniało wszystkim wierzącym w diecezji nie tylko postać Wielkiego Papieża Polaka, ale i konieczność kierowania się prawdą w codziennym życiu na wszystkich jego płaszczyznach: społecznej, politycznej, rodzinnej, sąsiedzkiej. Ożywają coraz mocniej jego słowa, spotkania z nim, przypominane i rozważane na nowo, nabierają obecnie innego wymiaru. Rozwija się dzieło Papieskiej Fundacji na rzecz zdolnej młodzieży, wspieranej ofiarami wiernych, którzy w tym dniu pragną wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za pontyfikat Karola Wojtyły. Niedziela papieska w sercu diecezji - w Sandomierzu - rozmodliła się prośbami o jak najszybsze ogłoszenie błogosławionym i świętym Wadowickiego Biskupa Rzymu, który żywy nadal w sercach wierzących. Sandomierskie świątynie wypełniały się wiernymi, myśli przywoływały spotkanie z Namiestnikiem Piotra właśnie w tym mieście, kiedy przypominał o czystości serca jako konieczności codziennego życia i postępowania. Centrum spotkania Dnia Papieskiego stał się plac pod Skarpą, na który po wieczornej Mszy św. w bazylice katedralnej, pod przewodnictwem ks. Jana Biedronia - rektora WSD, wyruszyła różańcowa procesja.
Na Placu Papieskim zgromadzeni odśpiewali Apel Jasnogórski, a po modlitwie o beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II, wysłuchali rozważania bp. Andrzeja Dzięgi. Biskup Sandomierski podkreślił, że Karol Wojtyła swoim życiem i posługą najpełniej odpowiedział Chrystusowi: „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Biskup Ordynariusz zwrócił uwagę na „symboliczną” godzinę śmierci: „21.37 to pamiętna godzina, w której Jan Paweł II odszedł do domu Ojca, ale teraz wybija symboliczna godzina 21.38, godzina jutra, w której należy realizować to wszystko, co On nam pozostawił”. W modlitwę zgromadzenia, któremu patronował Jan Paweł II, swoim śpiewem włączyli się klerycy sandomierskiego Seminarium Duchownego. Tego dnia mieszkańcy Sandomierza mogli również uczestniczyć w dedykowanej Janowi Pawłowi II wieczornicy w wykonaniu młodzieży i chóru „Hosanna” w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: „Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo”

2021-09-17 15:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – napisał papież Franciszek w liście do sędziwych księży z włoskiego regionu Lombardii. W miejscowości Caravaggio koło Bergamo, wraz ze swymi biskupami, także emerytami, wzięli oni udział w Dniu Braterstwa. Podczas specjalnej Mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

W liście do kapłanów seniorów Franciszek napisał, że „przeżywają fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem”. Wskazał, że jest to przywilej „bycia podobnym do Jezusa, który cierpi, i niesienia krzyża tak jak On”.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję