Reklama

Polityka

Kaja Godek opuszcza Komitet Wyborczy Prawica

Przedstawiamy oświadczenie rzecznika prasowego Prawicy Rzeczpospolitej.

[ TEMATY ]

polityka

Artur Stelmasiak

Komitet Wyborczy Prawica powołaliśmy w odpowiedzi na zachęty i inicjatywę pani Kai Godek, której mandat jako rzeczniczki Inicjatywy Obywatelskiej „Zatrzymaj Aborcję” zawsze szanowaliśmy. Traktowaliśmy tę akcję jako spóźnioną wprawdzie, ale niezbędną próbę mobilizacji i usamodzielnienia opinii katolickiej w Polsce.

Nie po to, aby mówić, czego władze Rzeczypospolitej nie robią, ale aby nakłonić je do działań koniecznych dla najważniejszych kwestii dobra wspólnego: suwerenności Rzeczypospolitej, cywilizacji życia i praw rodziny, sprawiedliwego ładu politycznego. Dotyczy to w szczególności spraw takich jak wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej, wzmocnienie ochrony życia, ochrona suwerennych kompetencji państwa przeciw naciskom eurofederalizmu.

Reklama

Wierzyliśmy zawsze, że taki bezpośredni lub pośredni wpływ jest możliwy, że należy na jego rzecz działać, że nie wolno ograniczać się do popisów gromkiej i jałowej kontestacji. Wymaga to jednak nonkonformizmu i konsekwencji, solidarności i odpowiedzialności.

Decyzja pani Kai Godek o przejściu do innego komitetu wyborczego w trakcie trwającej już kampanii podważa istotną przesłankę podjętych przez nas działań. W najbliższym czasie podejmiemy więc i przedstawimy decyzje dotyczące naszych dalszych kroków i stanowiska w tej nowej sytuacji.

Jak podaje portal wpolityce.pl – Kaja Godek przeszła z Prawicy Rzeczpospolitej do ugrupowania Piotra Liroya-Marca.

Reklama

Obecność ruchu obrony życia w komitecie wyborczym Skutecznych Piotra Liroya-Marca stanowi gwarancję realizacji programu ochrony życia, opieki nad matkami i rodziną — powiedziała na konferencji prasowej Godek.

Podkreślała, że Skuteczni „to jedyna siła polityczna obecnie w Polsce, w której dostaliśmy gwarancję głoszenia naszych postulatów, który nie będzie cenzurowany zarówno w kampanii społecznej i później w Sejmie”.

Otrzymaliśmy również gwarancję, że po wejściu do parlamentu nie będziemy mieli przeszkód ze strony naszych partnerów, aby realizować cele, które przed nami stoją, czyli ochronę przestrzeni publicznej, szczególnie dzieci przed „homologią” oraz upominanie się o życie dzieci nienarodzonych — dodała.

Liroy-Marzec i Godek przypomnieli projekt ustawy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”, pod którym zebrano ponad milion podpisów.

Nie ma naszej zgody na to, że grupa obywateli składa milion podpisów i się ich ignoruje — zaznaczył lider Skutecznych.

Dzisiejszy dzień to nowa nadzieja dla całej polskiej centroprawicy. Środowiska obywatelskie, wolnościowe i patriotyczne oraz pro-life zawarły koalicję. Skuteczni Piotra Liroya-Marca nie będą, w przeciwieństwie do innych, pseudoprawicowych komitetów cenzurować niczyich poglądów — podsumował dołączenie Godek do Skutecznych Maciej Maciejowski, wiceprezes tej politycznej formacji.

Niedawno Kaja Godek opuściła szeregi Konfederacji, by dołączyć do partii Marka Jurka.

2019-08-29 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dotrzeć do Kowalskiego

Niedziela Ogólnopolska 47/2014, str. 43

[ TEMATY ]

polityka

społeczeństwo

B.M.Sztajner/Niedziela

Ludzie oszukiwani na świadczeniach społecznych, pozbawieni gwarancji emerytalnych, wyrzucani, zmuszeni do emigrowania za chlebem...

Rośnie temperatura życia politycznego w Polsce. Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego i do naszych władz samorządowych od szczebla lokalnego, gminnego, dzielnicowego do wojewódzkiego. Partie analizują wyniki, głównie pod kątem przyszłorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. A co myśli o tym wszystkim przysłowiowy szary Kowalski? Rad bym wiedzieć, jednak socjologowie w tej akurat sprawie milczą. A przecież niektóre zachowania Polaków mogą budzić zdziwienie.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ruch Laudato sì i odpowiedzialność katolików za wspólny dom

2021-07-29 20:39

[ TEMATY ]

ekologia

ruch

katolicki

Vatican News

Chcemy zainspirować wspólnotę katolicką do większej troski o wspólny dom i wdrażania sprawiedliwości klimatycznej i ekologicznej. Taki cel stawiają sobie członkowie największej katolickiej organizacji klimatycznej na świecie Global Catholic Climate Movement. Powstała ona w 2015 roku na kanwie papieskiej encykliki ekologicznej i za aprobatą Papieża Franciszka właśnie zmieniła nazwę na Ruch Laudato sì.

„Ta nowa nazwa lepiej oddaje misję nawrócenia ekologicznego, która charakteryzuje nasz ruch i jest czymś więcej niż tylko walką ze zmianami klimatycznymi” – mówi Radiu Watykańskiemu Tomás Insua. Jest on założycielem i dyrektorem wykonawczym Ruchu Laudato sì, który zrzesza ponad 800 organizacji na całym świecie, w tym także w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję