Reklama

Zaproszenia

Jarosław: Benedyktynki zapraszają na rekolekcje

W Roku Wiary Siostry Benedyktynki z Jarosławskiego Opactwa zapraszają na kolejne rekolekcje z cyklu: „Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?( Łk 10,25)

Rozważania poprowadzi diecezjalny egzorcysta - ks. prał. Marian Rajchel w oparciu o II i III przykazanie Dekalogu.

Chcemy przyglądnąć się współczesnym zagrożeniom i odpowiedzieć sobie na pytania m.in. o imię Boże w XXI wieku (czcić czy profanować?) oraz o świętowanie Dnia Świętego (czy jeszcze aktualne? jak to robić dziś ?)
Podsumowaniem będzie modlitwa „Panie przymnóż nam wiary…”
Rozpoczęcie 30 kwietnia, godz. 18.00
Zakończenie 5 maja, godz.10.00
Ilość miejsc ograniczona. O możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmujemy do 25 kwietnia.
Więcej informacji na www.benedyktynki-jaroslaw.org oraz u s. Barbary Dendor OSB pod nr. tel. 515-275-712

2013-04-15 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan będzie propagował rekolekcje ignacjańskie dla biskupów

[ TEMATY ]

rekolekcje

Bożena Sztajner/Niedziela

Stolica Apostolska będzie zachęcała biskupów do odprawiania rekolekcji ignacjańskich. Ma to być jeden z elementów duchowej odnowy episkopatu, na której zależy Papieżowi jezuicie. Dowiadujemy się o tym z wywiadu, jakiego udzielił prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Marc Ouellet watykańskiemu dziennikowi "L’Osservatore Romano". W jego przekonaniu rekolekcje ignacjańskie pomogą biskupom dokonywać lepszego rozeznania duszpasterskiego i duchowego.

Kanadyjski purpurat zauważa, że Franciszek już w pierwszych miesiącach pontyfikatu nakreślił jasny ideał biskupa. Nie wymyślił niczego nowego, a jedynie uwypuklił jego niezbędne cechy. Ma to być człowiek modlitwy, głosiciel i świadek, a przede wszystkim pasterz, od którego czuć owcami, czyli bliski swego ludu – przypomniał kad. Ouellet. Zapewnił on, że te papieskie wskazania są też kryterium przy wyborze kandydatów na przyszłych biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Wojewoda śląski: nie żyje druga z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy

2023-01-27 15:34

PAP/Michał Meissner

Odnaleziono ciało drugiej z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy w Katowicach - poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak zaznaczył, pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale nadal trwają działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Do wybuchu doszło w piątek, ok. godz. 8.30, w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach. Na miejscu od kilku godzin prowadzona jest akcja ratunkowa. Służby informowały, że poszukiwane są dwie kobiety. Ciało jednej z nich odnaleziono ok. godz. 12.30.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję