Reklama

Zaproszenia

Ogólnopolska Pielgrzymka Equipes Notre-Dame Ruchu Duchowości Małżeńskiej


4 maja 2013 roku
Warszawa, klasztor oo. Dominikanów na Służewiu

Hasło roku formacyjnego 2012/2013: „Czego szukacie” J 1,38

Jesteśmy wezwani, jako osoby i jako małżonkowie, do bycia zawsze szukającymi Boga. „To On nas szuka, zanim jeszcze my zaczniemy szukać Jego. W pełni szanując naszą wolność, zbliża się do każdego z nas i proponuje siebie jako prawdziwą i decydującą odpowiedź na owo pragnienie obecne w naszym życiu, na pragnienie życia zasługującego na to, aby je przeżyć. Pozwólmy, aby wziął nas za rękę! Pozwólmy, aby wkraczał coraz bardziej jako przyjaciel i towarzysz naszej drogi! Obdarzmy Go zaufaniem, a On nas nigdy nie zawiedzie!” (Benedykt XVI).

W programie pielgrzymki

Reklama

9.45 – 11.30 Sesja I: konferencja o. Paula Dominique’a Marcovitsa OP, postulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Henri Caffarela

12.00 – 13.00 Msza św. pod przewodnictwem JE ks. kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego

14.30 – 15.30 Dwie sesje równoległe
Sesja II: „Siła modlitwy orędowniczej”
Sesja III: „Dlaczego formacja w Ruchu END nie jest naszą sprawą prywatną”

15.45 – 16.30 Nieszpory

Equipes Notre-Dame to międzynarodowy ruch duchowości małżeńskiej, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa. Ruch END jest obecny w Polsce od 2001 r. i skupia ponad 350 małżeństw w 77 ekipach tworzących strukturę organizacyjną Regionu.

Coroczna pielgrzymka Ruchu END do jednego z sanktuariów maryjnych jest czasem wspólnej modlitwy dziękczynnej, spotkania się i umocnienia wszystkich członków ekip, dzielenia się doświadczeniami uczestnictwa w Ruchu i formacji małżeńskiej.

2013-05-02 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka to jest taki dialog

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 30/2015, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

rozmowa

Karolina Krasowska

Ks. Krzysztof Kocz, kierownik zielonogórskiej pielgrzymki na Jasną Górę

Ks. Krzysztof Kocz, kierownik zielonogórskiej pielgrzymki
na Jasną Górę

Z ks. Krzysztofem Koczem, kierownikiem zielonogórskiej pielgrzymki na Jasną Górę, rozmawia Kamil Krasowski

KAMIL KRASOWSKI: – 2 sierpnia z Zielonej Góry wyrusza 33. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górą. Jakie hasło towarzyszyć będzie pątnikom naszej diecezji w drodze do Pani Jasnogórskiej?

CZYTAJ DALEJ

Gdy nie było sakramentu

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 12-13

Adobe Stock, montaż M.P.

Dlaczego Kościół katolicki z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Czy nie jest to wyraz relatywizowania małżeństwa sakramentalnego? – pyta czytelnik.

W tak sformułowanym pytaniu kryje się teza, że orzeczenie nieważności małżeństwa jest dziś łatwiejsze niż niegdyś. Istotnie, o takiej możliwości słyszymy coraz częściej, zwłaszcza gdy dotyczy to osób znanych w świecie polityki, kultury czy show-biznesu. W prasie codziennej i w internecie opisywane są – nierzadko w sensacyjnym albo oskarżycielskim tonie – historie osób, które przeszły przez procedurę kanoniczną w sądach kościelnych. Na czym ona polega i czy naprawdę jest łatwiej?

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję