Reklama

Konkursy

Nagrodzeni w projekcie Tygodnika Katolickiego „Niedziela” „Ankieta z nagrodami”

Dziękujemy Czytelnikom, którzy wypełnili ankietę „Niedzieli”. Publikujemy listę osób nagrodzonych.

Sashkin/pl.fotolia.com

Komisja powołana przez redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. dr. Jarosława Grabowskiego wylosowała do nagrody głównej - rodzinna wizyta w Częstochowie ze zwiedzaniem Jasnej Góry i spotkaniem w redakcji „Niedzieli - panią Ewę Abratowską z Gorlic z diecezji rzeszowskiej.

Do nagród książkowych zostały wylosowane następujące osoby:

Ankieta prasowa

Reklama

Kamila Grotnik – Giebułtów, diec. legnicka;

Rafał Jaworski, Wysokie, diec. tarnowska;

Cecylia Kwiatkowska, Oakville on, Kanada;

Reklama

Katarzyna Baranowska, Jutroszew, diec łódzka;

S. Katarzyna Korus, Oborniki, diec. poznańska;

Bożena Mazańska, Sokołów Podlaski, diec. drohiczyńska;

Urszula Mucha, Częstochowa, arch. częstochowska;

Elżbieta Biełowicz, Repczyce, diec. drohiczyńska;

Bogusław Król, Chorzów, diec katowicka;

Renata Kocot, Rębielice Szlachecki, arch. częstochowska;

Zofia Piszczek, Clifton, USA;

Danuta Florek, Lublin, arch. lubelska;

Ks. dr Ryszard Mroziuk, Dortmund, Niemcy;

Anna Urban, Siemierz, diec. zamojsko-lubaczowska;

Jan Smarz, Gdynia, arch. gdańska;

Danuta Supeł, Rymanów, arch. przemyska;

Magdalena Kochanowicz, Bielsko-Biała, diec. bielsko-żywiecka;

Dorothea Warzecha, Witten, Niemcy;

Krzysztof Marek, Nowy Dwór Maz., diec. warszawsko-praska;

Regina Komin, Doruchów, diec. kaliska;

Stanisław Świadek, Kielce, diec. kielecka;

Zofia Sokolańska, Warszawa, arch. warszawska;

Teresa Kaup, diec. szczecińsko- kamieńska;

Jan Łaciak, Ostróda, diec. warmińsko-mazurska;

Ewa i Adam Markowscy, Kraków, arch. krakowska.

Ankieta na stronie www.niedziela.pl

Małgorzata Ogórek,

Grzegorz Mogielski,

Marcin Szeps,

Bożena Kędzior,

ks. Andrzej Panek,

Kamila Zimoch,

Alfons Jan Chrzanowski,

Izabela Klejdysz,

Stefan Chorzępa,

s. Julitta Siedlecka,

Irena Stój,

Michał Rolnik,

Piotr Makoś,

Mateusz Grabowski,

Janina Amanowicz,

Stanislaw Sumara,

Kamil Górka,

Alicja Wielgos,

Beata Bednarz,

Grzegorz Śliz,

Wojciech Giel,

Wanda Wróblewska,

Katarzyna Jastrzębska,

Robert Prajsnar,

Pelagia Koch.

Gratulujemy osobom nagrodzonym. Wszystkim życzymy ciekawej lektury przy kolejnych numerach naszego pisma.

Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

2019-12-02 12:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Białoruś: abp Kondrusiewicz wzywa do modlitwy o pokojowe rozstrzygnięcie problemów

2020-08-10 15:04

[ TEMATY ]

Białoruś

ANNA CICHOBŁAZIŃSKA

Do modlitwy o „pokojowe rozstrzygnięcie wszystkich problemów Białorusi" - wezwał katolicki metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Do modlitwy za Białoruś abp Kondrusiewicz wezwał już wczoraj podczas Mszy św., jaką odprawiał w Rakowie niedaleko Mińska. Przypomniał sytuację sprzed ponad 30 lat na Filipinach, kiedy w obliczu groźby wojny domowej arcybiskup Manili kard. Jaime Sin zachęcił wszystkich do odmawiania różańca.

– Mówiło się, że różańcem objął cały kraj. I udało się, wojny domowej nie było. Więc ja też zwróciłem się do wiernych, żeby w tej trudnej sytuacji brali do ręki różaniec i modlili się o pokojowe rozstrzygnięcie wszystkich problemów – wskazał metropolita mińsko-mohylewski w rozmowie z KAI.

Wczoraj na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie. Po zamknięciu lokali wyborczych państwowa telewizja ogłosiła badanie exit poll, zgodnie z którym zdecydowanie wygrał rządzący krajem od 26 lat Aleksander Łukaszenka. Na wiadomość o tym na ulice wyszły dziesiątki tysięcy mieszkańców Białorusi, domagając się jego odejścia i podania prawdziwych wyników głosowania. Według doniesień z Białorusi, protokoły z niektórych komisji wyborczych pokazują, że Łukaszenka przegrał ze swą główną kontrkandydatką Swiatłaną Cichanouską stosunkiem głosów 1:5. Protesty tłumiono z użyciem siły. Według agencji Reutera 1300 osób aresztowano.

CZYTAJ DALEJ

Białoruś/ Media: milicja znów użyła granatów hukowych i gumowych kul

2020-08-10 21:04

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP/EPA/STRINGER

Zdjęcie z 9 sierpnia 2020r.

Milicja w Mińsku użyła gumowych kul i granatów hukowych - podają w poniedziałek wieczorem niezależne media białoruskie, informując o wydarzeniach w różnych częściach białoruskiej stolicy, gdzie w poniedziałek znów miały się odbyć protesty powyborcze.

Do ostrzału, prawdopodobnie kulami gumowymi, doszło w rejonie ulicy Kalwaryjskiej. Strzelającymi byli ludzie w strojach koloru khaki - podała gazeta "Nasza Niwa", której dziennikarka została ranna w nogę. W rejonie tej samej ulicy milicja użyła granatów hukowych przeciwko protestującym - relacjonuje portal Tut.by.

Na prospekcie Maszerawa milicja drogowa zatrzymuje auta, których kierowcy trąbią klaksonami. Poprzedniego wieczora w ten sposób kierowcy wyrażali poparcie dla demonstrujących.

W innych punktach Mińska trąbiące auta nie są jednak zatrzymywane, a kierowcy niekiedy pokazują z okien aut symboliczne białe przedmioty, np. opaski.

Według Radia Swaboda rozpędzaniem protestujących w rejonie hotelu Biełaruś dowodzi były szef oddziałów specjalnych MSW Dźmitry Pauliczenka, objęty sankcjami zachodnimi. Pauliczenka jest podejrzewany o związek z zaginięciami opozycyjnych polityków na Białorusi w latach 1999-2000.

W centrum Mińska widoczne są liczne siły oddziałów specjalnych milicji - OMON-u. Oddziały te zablokowały w jednym miejscu główną arterię miasta, prospekt Niepodległości. Ludzie chodzą wzdłuż prospektu w małych grupach. Nie jest jasne, dokąd się kierują.

W internecie pojawiły się zdjęcia z Mołodeczna i Borysowa pokazujące ludzi biorących udział w protestach, którzy podeszli do funkcjonariuszy OMON-u i upadli przed nimi na kolana.

Według rosyjskiej agencji TASS zatrzymania uczestników protestu potwierdziło MSW Białorusi, choć nie podało ich liczby. Oceniło ono, że "sytuacja jest pod kontrolą".(PAP)

awl/ kar/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję