Reklama

Polska

Gdańsk: kilka tysięcy osób w marszu w obronie rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

marsz

BOŻENA SZTAJNER

W niedzielę, 5 maja, ulicami Gdańska przeszło kilka tysięcy ludzi protestujących przeciwko ekspansji homoseksualizmu, ośmieszaniu małżeństwa i rodziny oraz próbom wprowadzenia do programów szkolnych fałszywej wizji ludzkiej seksualności.

Marsz poprzedziła Msza św. w bazylice św. Brygidy odprawiona w intencji Kościoła, świętości małżeństwa i rodziny oraz Bożego błogosławieństwa dla metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Przewodniczył jej ks. kan. Ludwik Kowalski, proboszcz parafii.

- Ataki na małżeństwo są obecne, bo rodzina jest podstawą życia społecznego i podstawą kościoła. To rodzina prowadzi do Boga. To w rodzinie przekazywana jest wiara - mówił w homilii w kościele św. Brygidy ks. Krzysztof Ławrukajtis. Kaznodzieja podkreślał też, że pierwszym i najpowszechniejszym powołaniem, które wiedzie człowieka do zbawienia jest małżeństwo. Przypominał też, że każdy chrześcijanin obdarzony jest przez Boga misją, która w pierwszej kolejności wzywa do nieustannego dawania świadectwa Chrystusowi.

Po uroczystej Eucharystii ulicą Rajską, Podwalem Grodzkim i Wałami Jagiellońskimi pod pomnik Jana III Sobieskiego przeszedł pochód z biało-czerwonymi flagami. - Dziś wyruszamy w tym marszu, by powiedzieć nie niesprawiedliwości, która dzieje się w naszej ojczyźnie. By powiedzieć nie przeciwko dyskryminowaniu Telewizji Trwam. By powiedzieć nie ciosowi, który wymierzony jest w polską rodzinę. Idziemy dumnie ulicami Gdańska pod znakiem MB Jasnogórskiej, Królowej naszego Narodu - mówił przed rozpoczęciem Marszu redemptorysta o. Piotr Dettlaff.

zele marszu niesiono dwa duże transparenty z napisami: "Stop homodyktatowi. Chłopak i dziewczyna to jest rodzina" oraz "Nie ma wolności bez TV Trwam". Wśród haseł wykrzykiwanych przez uczestników przemarszu usłyszeć można było: "nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka", "wolne media, wolność słowa, wolna Polska narodowa" oraz "Polska wolna od dewiacji".

Reklama

Mówimy nie dla dyktatu homoterrorystów. Walcząc o prawa dla homoseksualistów, pozbawia się praw obywatelskich katolików - mówił pod pomnikiem Jana III Sobieskiego Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Polska rodzina jest siłą naszego społeczeństwa, naszej ojczyzny i kościoła. Rodzina jest obroną naszej godności i przyszłości. Bez rodziny Polska nie ma przyszłości. Związki partnerskie nam jej nie zapewnią.

Wśród uczestników Mszy św. i marszu obecni byli również Anna Fotyga, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Zbigniew Wysocki, Anna Kołakowska, koordynator Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Waldemar Jaroszewicz z Civitas Christiana, przedstawiciele władz oraz działacze Solidarności, koła diecezjalne Radia Maryja oraz harcerze ZHR.

2013-05-06 10:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa lata "Rodzina 500+": finansowy spokój i zadowolenie rodzin

Po dwóch latach realizacji programu "Rodzina 500 plus" jego beneficjenci deklarują, że znacznie łatwiej gospodarują budżetem domowym i rzadziej brakuje im pieniędzy na kształcenie i wypoczynek. Skutkiem programu jest też spędzanie większej ilości czasu z dziećmi oraz poprawa relacji małżeńskich i rodzinnych - wynika z najnowszego badania CBOS.

W kwietniu 2018 r. mijają dwa lata funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus". W ramach programu rodziny wychowujące dzieci do 18. roku życia otrzymują co miesiąc 500 zł świadczenia wychowawczego na drugie i każde kolejne dziecko. Rodziny, których dochód nie przekracza 800 zł miesięcznie na osobę (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym), otrzymują to świadczenie również na pierwsze dziecko.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Minister Kamiński zdecydował o zawieszeniu do odwołania ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach

2023-02-09 11:12

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

granica

pl.wikipedia.org

Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kamiński poinformował w czwartek na Twitterze, że z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydował o zawieszeniu do odwołania ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję