Reklama

Twoja miłość, dobroć i wiara będą nas prowadzić

„Musicie od siebie wymagać” - to hasło od 16 października br. towarzyszy nauczycielom i uczniom Gimnazjum w Dąbrowie Zielonej. W 28. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża odbyło się nadanie szkole imienia Jana Pawła II.

Trwające rok starania Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego i księży, 30 marca br. na sesji Rady Gminy doprowadziły do podjęcia uchwały, aby szkole patronował sługa Boży Jan Paweł II. Na uroczystość przybyli: abp Stanisław Nowak, dziekan ks. Andrzej Kańka, proboszcz parafii Dąbrowa Zielona ks. kan. Honorat Nowak - fundator sztandaru szkoły i wikariusz ks. Rafał Horyń, a także władze gminy z wójtem Wiesławem Krzakiem, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, sponsorzy i mieszkańcy. Świętowanie rozpoczęło się w kościele pw. św. Jakuba, gdzie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka. W kazaniu Metropolita Częstochowski nawiązał do wydarzeń sprzed 28 lat i do chwili, kiedy Polacy dowiedzieli się o wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. „Polska płakała z radości, że została wyniesiona, a teraz może się cieszyć, że dała ludzkości człowieka niezwykłego” - mówił abp St. Nowak. Wracał również pamięcią do zorganizowanych w Częstochowie Światowych Dni Młodzieży. Wspomniał o więzi, jaka łączyła Jana Pawła II z młodymi. Ksiądz Arcybiskup wyraził życzenie, aby uczniowie byli dumni z Patrona, gdyż Ojciec Święty był nauczycielem świata, ale potrafił też być uczniem.
Po Eucharystii w budynku gimnazjum dyrektor szkoły Dorota Mysłek poprosiła o odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy. Goście wyrazili radość, że Gimnazjum w Dąbrowie będzie nosić imię wielkiego Polaka. To wyróżnienie, a także odpowiedzialność.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali scenki z życia Karola Wojtyły. Składając kwiaty przed jego wizerunkiem, mówili: „Pokazywałeś nam Boga, byłeś autorytetem moralnym, zmieniłeś cały świat, zmieniłeś nasz kraj, zmieniłeś mnie. Najukochańszy Ojcze Święty, Twoja miłość dobroć i wiara będą mnie prowadzić przez całe życie, w chwilach radości i smutku aż do spotkania w niebie”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję