Reklama

Pielgrzymują do Matki Bożej Fatimskiej

Już po raz 7. czciciele Matki Bożej Fatimskiej wyruszyli z parafii dekanatu Kielce Południe, aby uczestniczyć w wieczornej Mszy św. 14 października, stanowiącej przedłużenie parafialnego odpustu, któremu poprzedniego dnia przewodniczył bp Marian Florczyk.
Z kościoła na Baranówku wyruszyli także pątnicy z Barwinka i grupa ze św. Jana Chrzciciela, a ze swoich kościołów - pielgrzymi z pozostałych parafii dekanatu, m.in. ze Słowika i Nowin. Trasy przebiegały malowniczymi okolicami pasma Dymińskiego. Była okazja do odprawienia nabożeństwa Drogi Krzyżowej czy Różańca w intencjach Kościoła i parafialnych wspólnot, do śpiewu, budowania wspólnoty i podziwiania przyrody w barwach jesieni. Grupa z Baranówka modliła się także o beatyfikację Jana Pawła II w przededniu Dnia Papieskiego. Prowadzący ją ks. dr Krzysztof Kozioł zachęcał do rozważania objawień fatimskich; przypomniał, że w przyszłym roku przypada ich 90-lecie. Pozostałe grupy pielgrzymów wkraczały do Dymin z pieśnią, radością i transparentami. Większość tras przebiega przez lasy, ale w okolicach Dymin bezpieczeństwo pielgrzymom zapewnili policjanci z kieleckiej drogówki.
W kościele w Dyminach do pieszych pielgrzymów dołączyli przyjezdni, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy św. w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Przewodniczył jej ks. kan. Edmund Tarnówka, proboszcz ze Słowika, w koncelebrze uczestniczyli proboszczowie i wikariusze z parafii dekanatu Kielce Południe z dziekanem ks. Marianem Janusem. Homilię wygłosił ks. Julian Bednarek z parafii Chrystusa Króla. Mówił w niej o zdrowej pobożności maryjnej. Analizując, czym jest wiara w ogóle, skupił się na wierze Maryi, która jawi się jako „budująca i przynaglająca”. Po Mszy św. nie mogło zabraknąć nabożeństwa fatimskiego z lampionami.
Ks. kan. Tadeusz Szeląg, proboszcz w Dyminach, zachęcił gości do obejrzenia kolekcji pamiątek papieskich, która jest wyeksponowana w bocznej nawie kościoła. To jeden z najbogatszych „kącików papieskich” w diecezji.
Ks. dr Jerzy Marcinkowski, proboszcz pararafii Chrystusa Króla, organizator pielgrzymki, wyjaśnia, że chciał ożywić kult fatimski, wykorzystując sąsiedztwo parafii, której patronką jest Matka Boża Fatimska. - Cieszę się, że każdego roku przybywa pielgrzymów, że włączył się cały dekanat. Dobrze rokuje obecność dzieci i młodzieży: grup ministranckich, oazowych, dziecięcych róż różańcowych i Eucharystycznego Ruchu Młodych - mówił.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Już dziś wielkie uwielbienie

2021-09-26 15:46

[ TEMATY ]

Hubert Kowalski

Leopold Twardowski

ZWLM

Katarzyna Krawcewicz

Trwają V Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Już za kilka godzin w kościele św. Urbana rozpocznie się koncert uwielbieniowy.

Warsztaty prowadzą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. To przede wszystkim ich kompozycje pojawiły się w repertuarze. Z racji, że to już piąta edycja, a zatem mały jubileusz, powtórzone zostały największe hity z poprzednich lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję