Reklama

Wizyta Dyrektora Caritas Polska

Niedziela legnicka 45/2006

Legnica

Siedzibę legnickiej Caritas odwiedził dyrektor Caritas Polska ks. prał. Adam Dereń. Wizytacja ta zbiegła się z rozpoczęciem kolejnych warsztatów dla osób niepełnosprawnych, tym razem całodobowych. Spotkanie miało miejsce w sali, w której prowadzone są zajęcia dla niepełnosprawnych. Ksiądz Dyrektor rozmawiał z uczestnikami, przyglądał się wykonywanym przez nich pracom, obejrzał salę komputerową, zapoznał się także z najistotniejszymi informacjami dotyczącymi realizowanego projektu. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i serdecznymi podziękowaniami ze strony osób niepełnosprawnych za odwiedziny.
W siedzibie Caritas Legnica prowadzone są obecnie warsztaty z udziałem osób niepełnosprawnych. 12 października pierwszych 5 osób odebrało z rąk dyrektora ks. Czesława Włodarczyka zaświadczenia o ukończeniu pierwszych warsztatów. Caritas Legnica jest włączona w ogólnopolski projekt pt.: „Indywidualne ścieżki kariery zawodowej - szansa dla osób niepełnosprawnych”, który w naszej diecezji jest prowadzony w ośrodku w Legnicy i w Jeleniej Górze. W projekcie może uczestniczyć ok. 320 osób z całego regionu.
Ogólnopolski projekt ma na celu objęcie warsztatami ok. 7 tys. osób o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności. W całym kraju w 44 ośrodkach prowadzone są warsztaty i spotkania indywidualne pod opieką wykwalifikowanej kadry: koordynatorów, pedagogów, psychologów i doradców zawodowych. Jest to cykl 10-dniowych warsztatów całodobowych i warsztatów dziennych, dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Grupy warsztatowe są 5-osobowe. Osoby uczestniczące w projekcie otrzymują bezpłatną pomoc w zakresie: wsparcia psychologicznego, poruszania się po rynku pracy, przygotowania dokumentów czy przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Projekt jest realizowany przez 16 miesięcy do końca stycznia 2008 r. i jest finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Caritas Polską. Dodatkowe informacje można uzyskać w Siedzibie Caritas Legnickiej przy ul. Okrzei lub pod nr telefonu 076 72 44 300, a także na stronie internetowej: www.sprawni.caritas.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Msza św. zainaugurowała święto Wojsk Obrony Terytorialnej

2021-09-26 16:25

[ TEMATY ]

terytorialsi

Wojska Obrony terytorialne

DWOT

W obchodzone dziś święto Wojsk Obrony Terytorialnej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy formacji. Eucharystii przewodniczył ks. płk Bogdan Radziszewski, wikariusz generalny biskupa polowego. Po zakończeniu Mszy św. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia sztandarów pięciu brygadom WOT oraz Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Na początku Mszy św. Do katedry wprowadzony został sztandar WOT i odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. Ks. płk Bogdan Radziszewski odczytał przesłanie abp. Józefa Guzdka administratora Ordynariatu Polowego, uczestniczącego w dorocznym spotkaniu środowisk policyjnych na Jasnej Górze, odczytał ks. płk Radziszewski. Abp Guzdek dziękował żołnierzom WOT za ofiarną służbę na rzecz Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję