Reklama

Dzień Nauczyciela w mieście i gminie Brańsk

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele z Brańska odebrali odznaczenia i nagrody podczas wojewódzkich uroczystości w Białymstoku, na których obecny był przedstawiciel Biskupa Drohiczyńskiego ks. dr Krzysztof Mielnicki, dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego.

Niedziela podlaska 45/2006

Miasto Brańsk

Wśród nauczycieli z Zespołu Szkół w Brańsku wyróżnieni zostali: Brązowym Krzyżem Zasługi i nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty - Dorota Krystosiak, wicedyrektor ZS Brańsk; Brązowym Krzyżem Zasługi - Barbara Hofman, Elżbieta Kryńska, Wiesława Pietrzykowska, Małgorzata Włostowska, Zbigniew Romaniuk; Medalem Komisji Edukacji Narodowej - Urszula Chren, Krystyna Kujawska, Wojciech Ostrowski oraz Mirosław Szymański

Gmina Brańsk

Od kilku lat nauczycielskie święto ma w gminie szczególne znaczenie. Każdego roku organizowane jest w innej miejscowości, a jego obchody połączone są z rywalizacją sportową pomiędzy nauczycielami a pracownikami urzędu gminy. W tym roku uroczystości odbyły się w nowej szkole w Domanowie. Organizatorami imprezy byli nauczyciele, uczniowie i rodzice z Domanowa oraz wójt gminy Krzysztof Jaworowski. Na uroczystości obecni byli dziekan brański ks. Janusz Łoniewski i wice - dziekan ks. Benedykt Karpiński.
- Dzisiejsze spotkanie odbywa się w obiekcie oddanym do użytku w lutym tego roku. Wszystkie szkoły na terenie gminy są odremontowane i modernizowane, co świadczy o tym, iż ich dyrektorzy dbają o swoje placówki. Nasza kadra nauczycielska jest dobrze przygotowana i wykształcona. Z ponad 80 nauczycieli, 52 posiada stopień nauczyciela mianowanego, a 8 - dyplomowanego. Wyniki egzaminów końcowych uzyskiwane przez naszych uczniów świadczą o tym, ze mamy dobrych pedagogów w gminie. Jednak szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, tu kształtuje się również charakter młodego człowieka. Dziś, gdy żyjemy w wolnej Polsce, możemy bez przeszkód realizować zadanie wychowania młodego pokolenia wspólnie z rodziną i Kościołem. Wielką zasługę mają nie tylko nauczyciele, ale księża katecheci i katecheci świeccy. Cieszy mnie fakt, ze pomiędzy tymi podmiotami w naszej gminie współpraca przebiega właściwie i rzeczowo - powiedział wójt Jaworowski. - Dzisiejszy dzień jest okazją, aby wszystkim nauczycielom podziękować za ich wielki trud i wspaniałą pracę - dodał.
W poprzednich latach głównym punktem części sportowej był mecz piłki nożnej. W br. postanowiono poszerzyć zmagania sportowe i zorganizowano współzawodnictwo w różnych dziedzinach.
- Forma rywalizacji, jaką zaproponowano w tym roku, była o wiele atrakcyjniejsza niż w poprzednich latach. Przede wszystkim jej różnorodność uatrakcyjniała widowisko. Do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Wygrali nauczyciele, z czego bardzo się cieszę - powiedział Marek Michałowski, nauczyciel wychowania fizycznego z Glinnika.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 15:16

[ TEMATY ]

gender

Magdalena Pijewska

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: rozpoczęły się XXVI Targi Wydawców Katolickich

2021-09-23 14:33

[ TEMATY ]

książka

targi

Magdalena Mścichowska

Ponad 100 wydawców zgromadziły tegoroczne, 26. już Targi Wydawców Katolickich, które otwarte zostały uroczyście w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. „Potrzebujemy dziś książek wartościowych, budzących nadzieję, wzajemną życzliwość i poczucie wspólnoty” – napisał prezydent RP Andrzej Duda w specjalnym przesłaniu, które odczytane zostało podczas otwarcia Targów.

Targi zainaugurował bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, członek Papieskiej Rady Kultury. Odczytał też przesłanie, jakie na otwarcie Targów wystosował kard. Gianfranco Ravasi, prezydent Papieskiej Rady Kultury. Kard. Ravasi życzył wydawcom katolickim entuzjazmu w docieraniu do czytelników oraz czerpania inspiracji z takich postaci jak bł. kard. Wyszyński i Cyprian Kamil Norwid których dzielił i czas i charakter życiowego powołania ale łączyły głęboka wiara, patriotyzm i świadomość znaczenia kultury w życiu społeczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Już jutro rozpocznie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

2021-09-24 11:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

małżeństwo

Adobe.Stock

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 25-26 września 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowić będzie centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris Laetitia. Będzie okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej w sobotę, 25 września o 15.30 Celebrować ją ma bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję