Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w szkołach katolickich

Niedziela zamojsko-lubaczowska 46/2006

Świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez bp. Wacława Depo, ks. prał. Czesława Grzyba i ks. Andrzeja Traczykiewicza - dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Ojca Pio w Zamościu, w kościele pw. św. Brata Alberta. W modlitwie polecaliśmy nauczycieli, aby Duch Święty prowadził ich w trudnej sztuce kształtowania młodych umysłów i charakterów.
Pasterz diecezji skierował pełne serdeczności słowa, mówiące o modlitwie, odnoszące się do Ewangelii z dnia: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą” (Łk 11, 9-10). Po Mszy św. uczestnicy przeszli do budynku szkół, znajdującego się przy ul. Sikorskiego 11. Dyrektor ks. Andrzej Traczykiewicz, witając zgromadzonych, podziękował Księdzu Biskupowi za obecność, pasterską troskę, błogosławieństwo dziełu Nowej Ewangelizacji poprzez edukację. Nauczycielom, zatroskanym o rozwój naszych szkół, złożył serdeczne życzenia: „Drodzy Nauczyciele, życzę Wam z okazji Waszego święta, byście byli ludźmi, którzy nie wstydzą się swoich poglądów i przekonań, byście przekazywali je młodemu pokoleniu i wskazywali swoim uczniom dobre drogi życia. Byście nie zrażali się trudnościami i może chwilowymi niepowodzeniami, ale starali się być zawsze wzorem i przykładem naśladowania dla wychowanków, by zawsze, nawet po wielu latach, mogli Was dobrze, z wdzięcznością wspominać”. Podkreślił, że dzięki wspólnocie kadry pedagogicznej placówka rozwija się i cieszy ogromnym zainteresowaniem. Rodzice chętnie zapisują swoje dzieci do szkoły podstawowej i gimnazjum, które już drugi rok podejmują trud kształtowania charakterów młodych ludzi. Motto uroczystej akademii stanowiły słowa sługi Bożego Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. Po akademii serdeczne życzenia nauczycielom złożyli: Maria Gmyz - prezes Katolickiego Stowarzyszenia Inteligencji, które jest organem założycielskim i prowadzącym szkoły, Irena Brzyska - przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Rady Miejskiej w Zamościu oraz Kazimierz Chrzanowski - dyrektor Wydziału Nauki i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa. Zwiedzając placówkę, przeszedł do każdej klasy, aby porozmawiać z uczniami i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Dzień Edukacji Narodowej stał się dobrą okazją do wspólnej modlitwy wszystkich nauczycieli i uczniów ze swoim Pasterzem. Zawierzając się Bogu mamy nadzieję, że udzieli nam potrzebnych darów przez wstawiennictwo naszego patrona św. Ojca Pio do dalszej pracy pedagogicznej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Abp Tadeusz Wojda otrzymał paliusz z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce

2021-09-26 16:13

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda

Karol Porwich/Niedziela

W niedzielę 26 września podczas Mszy św. sprawowanej w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, w imieniu papieża Franciszka nałożył abp. Tadeuszowi Wojdzie paliusz. Eucharystii przewodniczył metropolita gdański.

Uroczystą Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski, kapłani diecezjalni i zakonni. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, siostry zakonne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego, reprezentanci innych religii i wyznań chrześcijańskich, rodzina i przyjaciele metropolity oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję