Reklama

Niedziela Częstochowska

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Wieluń po raz siódmy

Wieluń dołączył do Orszaku Trzech Króli w 2014 roku. Inicjatorem Orszaku był i jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego, pracujący pod okiem koordynatora ks. Sebastiana Wyrozumskiego, wikariusza parafii św. Stanisława BM.

[ TEMATY ]

orszak

Orszak Trzech Króli

Wieluń

Zofia Białas

Siódmy Wieluński Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą św. koncelebrowaną w kościele p.w. św. Józefa, odprawioną w intencji wszystkich, dzięki którym kolejny Orszak w Wieluniu mógł się odbyć. Wcześniej świątynię opuścili Maryja i Józef udający się do Betlejem.

Eucharystię sprawowali: ks. proboszcz Adam Sołtysiak, ks. prałat Marian Stochniałek, ks. Józef Ogorzały - proboszcz parafii w Łyskorni i ks. Sebastian Wyrozumski, koordynator ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego, śpiewem ubogacał zespół muzyczny działający w ramach Zespołu Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego. Wśród uczestników Eucharystii, licznie przybyłych do kościoła św. Józefa, obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli oraz wieluńscy harcerze i liczni wolontariusze rozdający korony i plakietki.

W homilii ks. Sebastian nawiązał do sceny przybycia mędrców do Betlejem i sceny złożenia przez nich trzech darów: złota, kadzidła i mirry. Nie jest wiadomo, mówił, skąd tak naprawdę przybyli i ile pokonali kilometrów. Wiadomym jest jednak, że wytrwale szukali zapowiedzianego przez proroków Mesjasza. Drogę wskazywała im gwiazda.

Podziel się cytatem

Reklama

Kiedy odnaleźli Jezusa i zaspokoili swój głód Boga, objawili Go światu, bo wiedzieli, że Bóg przyszedł do wszystkich ludzi. Oni, idący z daleka, odnaleźli swoje Betlejem, nie odnaleźli go mieszkańcy Jerozolimy, miasta oddalonego od Betlejem zaledwie o 7 km, którzy nie potrafili zostawić swojej Jerozolimy – swoich przyzwyczajeń, swojego bogactwa, swojej małej stabilizacji. My bądźmy wytrwali w poszukiwaniu Jezusa tak jak Mędrcy, powróćmy do Betlejem i zostawmy swoje Jerozolimy, zakończył.

Przed błogosławieństwem do kościoła przybyli Trzej Królowie, którzy po zakończonej Eucharystii, wraz ze swoim Orszakiem, wyruszyli na poszukiwanie Dzieciątka. Zanim do niego dotarli, musieli zatrzymać się w pałacu Heroda. Dzieciątko znaleźli w hali sportowej WOSiR, w stajence przypominającej, że Jezus jest lekarzem ciała i duszy. Trzej Królowie ofiarowali Objawionemu Bogu cenne dary: złoto, kadzidło, mirrę.

Rozpoczęło się wspólne kolędowanie, do którego zaprosił zespół NiemaGotu Był to wspaniały wieczór uwielbienia. Wypełniona po brzegi hala sportowa (było ponad 1000 osób) stała się miejscem rodzinnego świętowania. Radość budziły zasłuchane maluchy, których w tym roku było bardzo dużo. Spotkanie zakończyła wspólnie zaśpiewana kolęda i pasterskie błogosławieństwo udzielone przez ks. Sebastiana.

Cieszy, mówił ks. Sebastian, że z roku na rok uczestników Orszaku w Wieluniu przybywa.

2020-01-06 19:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

III Wieluński Orszak Trzech Króli

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Zofia Białas

Orszak Trzech Króli w Wieluniu

Orszak Trzech Króli w Wieluniu

Zaczęło się na warszawskiej Starówce w 2009 roku. Wtedy Orszak Trzech Króli przeszedł po raz pierwszy i od razu przyciągnął tłumy warszawiaków, wzbudził też zainteresowanie mediów. Ze względu na liczbę uczestników, w roku 2010 trzeba było zmienić trasę Orszaku. W roku 2010 orszak warszawski już nie był jedynym orszakiem. Orszaków Trzech Króli przybyło po ogłoszeniu przez Sejm RP w 2011 roku ustawy przywracającej dzień wolny w święto Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia. Z roku na rok orszaków zaczęło przybywać. W roku 2015 było ich już 300, w roku bieżącym przeszło ich 450, w tym także III Orszak Wieluński.

CZYTAJ DALEJ

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ

Atak hakerski w Watykanie?

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Watykan

Pixabay.com

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

We wtorek po południu kolejny raz w tym roku przerwany został dostęp do większości watykańskich strony internetowych. Jak poinformowała agencja I.Media, prawdopodobnie doszło do ataku hakerskiego.

We wczesnych godzinach popołudniowych, zablokowany został dostęp m.in. do głównej strony vatican.va, a także do strony mediów watykańskich Vatican News oraz Muzeów Watykańskich i większości witryn internetowych dykasterii Kurii Rzymskiej. O tym, że w tym czasie wykryto "anormalną aktywność" związaną z próbami dostępu do stron, poinformował w rozmowie z francuską agencją I.Media szef Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Jak dowiaduje się KAI, problem nie dotyczył jednak wszystkich internetowych zasobów Watykanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję