Reklama

Niedziela Częstochowska

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Wieluń po raz siódmy

Wieluń dołączył do Orszaku Trzech Króli w 2014 roku. Inicjatorem Orszaku był i jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego, pracujący pod okiem koordynatora ks. Sebastiana Wyrozumskiego, wikariusza parafii św. Stanisława BM.

[ TEMATY ]

orszak

Orszak Trzech Króli

Wieluń

Zofia Białas

Zobacz zdjęcia: Orszak Trzech Króli w Wieluniu

Siódmy Wieluński Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą św. koncelebrowaną w kościele p.w. św. Józefa, odprawioną w intencji wszystkich, dzięki którym kolejny Orszak w Wieluniu mógł się odbyć. Wcześniej świątynię opuścili Maryja i Józef udający się do Betlejem.

Eucharystię sprawowali: ks. proboszcz Adam Sołtysiak, ks. prałat Marian Stochniałek, ks. Józef Ogorzały - proboszcz parafii w Łyskorni i ks. Sebastian Wyrozumski, koordynator ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego, śpiewem ubogacał zespół muzyczny działający w ramach Zespołu Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego. Wśród uczestników Eucharystii, licznie przybyłych do kościoła św. Józefa, obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli oraz wieluńscy harcerze i liczni wolontariusze rozdający korony i plakietki.

Reklama

W homilii ks. Sebastian nawiązał do sceny przybycia mędrców do Betlejem i sceny złożenia przez nich trzech darów: złota, kadzidła i mirry. Nie jest wiadomo, mówił, skąd tak naprawdę przybyli i ile pokonali kilometrów. Wiadomym jest jednak, że wytrwale szukali zapowiedzianego przez proroków Mesjasza. Drogę wskazywała im gwiazda.

Kiedy odnaleźli Jezusa i zaspokoili swój głód Boga, objawili Go światu, bo wiedzieli, że Bóg przyszedł do wszystkich ludzi. Oni, idący z daleka, odnaleźli swoje Betlejem, nie odnaleźli go mieszkańcy Jerozolimy, miasta oddalonego od Betlejem zaledwie o 7 km, którzy nie potrafili zostawić swojej Jerozolimy – swoich przyzwyczajeń, swojego bogactwa, swojej małej stabilizacji. My bądźmy wytrwali w poszukiwaniu Jezusa tak jak Mędrcy, powróćmy do Betlejem i zostawmy swoje Jerozolimy, zakończył.

Przed błogosławieństwem do kościoła przybyli Trzej Królowie, którzy po zakończonej Eucharystii, wraz ze swoim Orszakiem, wyruszyli na poszukiwanie Dzieciątka. Zanim do niego dotarli, musieli zatrzymać się w pałacu Heroda. Dzieciątko znaleźli w hali sportowej WOSiR, w stajence przypominającej, że Jezus jest lekarzem ciała i duszy. Trzej Królowie ofiarowali Objawionemu Bogu cenne dary: złoto, kadzidło, mirrę.

Reklama

Rozpoczęło się wspólne kolędowanie, do którego zaprosił zespół NiemaGotu Był to wspaniały wieczór uwielbienia. Wypełniona po brzegi hala sportowa (było ponad 1000 osób) stała się miejscem rodzinnego świętowania. Radość budziły zasłuchane maluchy, których w tym roku było bardzo dużo. Spotkanie zakończyła wspólnie zaśpiewana kolęda i pasterskie błogosławieństwo udzielone przez ks. Sebastiana.

Cieszy, mówił ks. Sebastian, że z roku na rok uczestników Orszaku w Wieluniu przybywa.

2020-01-06 19:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzej Królowie zawitali do Pabianic

[ TEMATY ]

orszak

Orszak Trzech Króli

Danuta Tomza

Tradycja organizowania przybycia Mędrców ze Wschodu do pabianickiej stajenki trwa od 2010 r. Jednak tegoroczny Orszak Trzech Króli w sołectwie Pabianice został zorganizowany po raz pierwszy, we współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli współorganizującej orszaki w całej Polsce.

Do pabianickiej stajenki Orszak poprowadziła kapela „Blachowianie”. Przed kaplicą Matki Kościoła uczestników Orszaku przywitał ks. Łukasz Stępień, wikariusz ze złotopotockiej parafii. Podczas Mszy świętej Królowie przynieśli do ołtarza dary: mirrę, kadzidło i złoto, które zostały poświęcone przez księdza Łukasza celebransa świątecznej uroczystości. Po Mszy św. odbyło wspólne kolędowanie.

CZYTAJ DALEJ

Aby ewangelizować świat potrzebujemy odnowionego Kościoła - konferencja o misjach

2021-06-22 17:53

[ TEMATY ]

misje

ewangelizacja

papież Franciszek

Joanna Mackieło

Podczas zajęć szkolnych z dziećmi na Filipinach

Podczas zajęć szkolnych z dziećmi na Filipinach

Aby ewangelizować świat potrzebujemy odnowionego Kościoła, który się wciąż nawraca – podkreślł o. dr Ryszard Szmydki OMI podczas Podczas sympozjum „Modele misyjne i areopagi współczesnego zaangażowania misyjnego”, które odbywa się na UKSW.

W popołudniowej sesji głos zabrał m.in. metropolita gdański abp Tadeusz Wojda SAC, który omówił „Modele i areopagi misji dzisiaj według św. Jana Pawła II i Benedykta XVI”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej. Zobacz wykaz

2021-06-23 15:42

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Monika Jaworska

Biskup ordynariusz Roman Pindel skierował poszczególnych księży diecezji bielsko-żywieckiej do posługi w nowych parafiach. Poniżej prezentujemy zmiany personalne księży proboszczów i wikariuszy w naszej diecezji.

Proboszczowie i Administratorzy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję