Reklama

Niedziela Wrocławska

„Droga krwiodawcy – drogą do zdrowia” – konkurs dla uczniów

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu zaprasza do udziału w konkursie „Droga krwiodawcy – drogą do zdrowia”

pixabay

Organizatorzy podają, że konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego oraz nauczycieli wszystkich typów szkół z województwa dolnośląskiego. Cele są jasne:

- Kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych

- Kształtowanie uniwersalnych wartości społecznych

Reklama

- Rozwijanie kreatywności i kompetencji cyfrowych uczniów

- Popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa

- Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

Reklama

Aby wziąć udział w konkursie trzeba wykonać plakat, komiks, lub spot. Oto szczegółowe informacje na temat prac zgłaszanych do konkursu:

Plakat:

- praca wykonana samodzielnie przez ucznia;

- praca ma ukazywać zrozumienie podejmowanego przez konkurs tematu;

- technika wykonania pracy: malarstwo, rysunek, kolaż;

- prace powinny być wykonane na papierze, brystolu lub kartonie w formacie

nie większym niż A3.

Komiks:

- komiks ma być przedstawiony na planszy w formacie A3;

- autorska praca do 2 osób;

- do planszy trzeba dołączyć jej wersję elektroniczną (CD w formacie jpg lub

pdf), jeżeli była wykonana za pomocą urządzenia elektronicznego.

- w komiksie mogą być wykorzystane materiały, do których autor posiada prawa

Autorskie

Spot:

- autorska praca do 3 osób;

- spot nie może być dłuższy niż 3 minuty;

- w spocie mogą być wykorzystane materiały, w tym utwory muzyczne, do

których autor posiada prawa autorskie;

Laureaci otrzymują nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez Regionalne Centrum

Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.

Terminarz konkursu:

1. Ogłoszenie konkursu 29.11.2019 r.

2. Termin nadsyłania prac: 24.04.2020 r. (decyduje data stempla pocztowego);

3. Adres dostarczania prac:

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli; ul. Trzebnicka 42/44, 50-230 Wrocław

4. Rozstrzygnięcie konkursu: maj 2020 r.

5. Wręczenie nagród i finał konkursu: maj 2020 r.

Kontakt:

ks. Piotr Sierzchuła – koordynator konkursu

e-mail: Piotr.Sierzchula@dodn.dolnyslask.pl

tel.: 508-690-896

2020-02-17 13:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarła Marta Olszewska, wdowa po b. premierze Janie Olszewskim

2020-04-05 13:07

[ TEMATY ]

zmarły

©MaverickRose – stock.adobe.com

W niedzielę nad ranem zmarła Marta Olszewska, wdowa po nieżyjącym już byłym premierze Janie Olszewskim. Była dziennikarką i działaczką opozycji antykomunistycznej, odznaczoną przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

O śmierci Marty Olszewskiej poinformowali w niedzielę: Fundacja im. Janusza Kurtyki oraz były szef MON Antoni Macierewicz.

"Dziś nad ranem zmarła Marta Olszewska z domu Miklaszewska, żona śp. premiera Jana Olszewskiego i matka działacza niepodległościowego Marka Majle. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Polonia Restituta przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w 2007 roku została członkiem Kapituły Orderu" - napisał Macierewicz na Facebooku.

Jak dodał, żona zmarłego przed rokiem Jana Olszewskiego była wybitną dziennikarką m.in. "Tygodnika Solidarność" i prasy podziemnej, działaczką opozycji niepodległościowej, autorką sprawozdań z procesów robotników z Ursusa, morderców błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz pierwszego wywiadu z płk. Ryszardem Kuklińskim. "Żegnamy Cię Marto. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie" - napisał polityk PiS.

Jan Olszewski - adwokat, publicysta i polityk (od grudnia 1991 r. do czerwca 1992 r. premier) zmarł 7 lutego 2019 roku. (PAP)

mkr/ mrr/

CZYTAJ DALEJ

Włochy: kara pienieżna za udział w Mszy św. w Niedzielę Palmową

2020-04-05 21:19

[ TEMATY ]

Włochy

BOŻENA SZTAJNER

Kary w wysokości po 280 euro otrzymała grupa wiernych w Abruzji we Włoszech, którzy w Niedzielę Palmową wzięli udział w mszy, mimo że w całym kraju obowiązuje zakaz uroczystości religijnych. Proboszcz twierdzi, że uszanował wprowadzone przepisy.

Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Sulmona koło L'Aquili, gdzie w osadzie Badia w małym kościele zgromadziła się grupa wiernych na mszy otwierającej uroczystości Wielkiego Tygodnia. Interweniowała straż miejska, która spisała uczestników mszy i wymierzyła im karę za nieuzasadnione oddalenie się od domu - podała agencja Ansa.

"Przestrzegałem dekretu, który został wydany, ja i trzy osoby, które pomagały mi w czytaniach. Nie zrobiłem niczego nie na miejscu" - przekonywał proboszcz ksiądz Andrea Accivile.

"Celebruję obrzędy Wielkiego Tygodnia, przewidziane przez Kościół, i dekret, który mówi, że musi być osoba czytająca, akolita pomagający kapłanowi i ministrant. I tak właśnie było. Powiedziałem, żeby zamknięto drzwi, ale ktoś o tym zapomniał. Jeśli o mnie chodzi, ja zrobiłem to, co trzeba" - podkreślił duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję