Reklama

Posłani przez Pana

16 czerwca o godz. 10 w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie bp Antoni Dydycz udzielił święceń prezbiteratu dwóm diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie - pochodzącemu z Węgrowa Łukaszowi Gąsiorowi i pochodzącemu z Łochowa Piotrowi Wróblewskiemu. Ogarniając Neoprezbiterów modlitwą i prosząc Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o łaski dla nich, pragniemy życzyć darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w posłudze Kościołowi drohiczyńskiemu.

Niedziela podlaska 24/2007

Ks. Piotr Wróblewski,

syn Bogumiła i Katarzyny, ur. 6 lutego 1982 r. w Węgrowie. Ma trójkę młodszego rodzeństwa, braci Andrzeja i Adama oraz siostrę Annę Marię. Pochodzi z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie. Szkołę podstawową rozpoczął w Ostrówku Węgrowskim, a ukończył w Łochowie w 1997 r. Następnie uczył się w Liceum Ekonomicznym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadzewicz w Łochowie, które ukończył w 2001 r. Tego roku wstąpił do WSD Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia diakonatu otrzymał 16 czerwca 2006 r. Praktykę duszpasterską jako diakon odbywał w parafii pw. św. Doroty Męczenniczki w Domanowie. Pracę magisterską pt. „Dążenie do świętości jako najważniejszego celu życia chrześcijańskiego w nauczaniu Jana Pawła II” napisał pod kierunkiem ks. dr. Sławomira Mazura. Na obrazku prymicyjnym znajdują się słowa Jezusa, które są światłem na drodze jego powołania i zadaniem na całe życie: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał. (...) To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” (J 15, 16-17). Pasjonuje go nauka o Bogu, czyli teologia we wszystkich jej rodzajach. Szczególnie zajmuje go teologia duchowości, życie duchowe oraz różne formy duchowości i formacji. Poza tym interesuje się psychologią, muzyką i grą na różnych instrumentach, zwłaszcza na gitarze, dodatkowo turystyką i sportem. Jako kapłan chciałby być przede wszystkim święty, cały dla Jezusa i dla ludzi. To, że usłyszał głos powołania, zawdzięcza szczególnie kapłanom ze swojej parafii i Ruchu Światło-Życie, rodzicom i tym, których spotykał w życiu.

Ks. Łukasz Gąsior,

syn Mieczysława i Teresy, ur. 10 września 1982 r. w Węgrowie. Ma trzy siostry, Magdalenę, Paulinę i Karolinę. Pochodzi z Węgrowa z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (bazylika mniejsza). W 1997 r. ukończył Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Węgrowie. Następnie podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, które ukończył w 2001 r. Tego roku wstąpił do WSD Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia diakonatu otrzymał 16 czerwca 2006 r. w węgrowskiej bazylice. Praktyki diakońskie odbył w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim. Pracę magisterską pt. „Posłannictwo lekarza w służbie życiu ludzkiemu na podstawie nauczania Jana Pawła II” napisał pod kierunkiem ks. dr. Sławomira Mazura. Na motto obrazka prymicyjnego wybrał zdanie z „Dzienniczka” św. s. Faustyny „Jezu, ufam Tobie”. Interesuje się roślinami, przyrodą, a w szczególności kwiatami jak św. Franciszek. Powołanie pomogli mu odkryć księża, których spotkał na drodze swojego życia, jak i rodzina, która była i jest dla niego wsparciem. Jako ksiądz chciałby pomagać ludziom, których Bóg postawi na jego drodze.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

W Bielawie wzniesiono popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego

2021-07-27 19:12

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

pomnik

Bielawa

archiwum prywatne

Ks. Daniel Marcinkiewicz z pomocnikami, po zakończeniu prac przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Ks. Daniel Marcinkiewicz z pomocnikami, po zakończeniu prac przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Rozpoczęło się od okolicznościowej tablicy w kościele, później był parafialny skwer, a teraz przyszedł czas na pomnik. Swego rodzaju tryptyk poświęcony Stefanowi kard. Wyszyńskiemu znajduje się w Bielawie.

Z inicjatywy ks. prał. dr Stanisława Chomiaka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, w ostatnich dniach dopełniono pewnej całości związanej z upamiętnieniem Prymasa Tysiąclecia. Tym dopełnieniem jest blisko dwumetrowy, cokół na którym ustawiono popiersie Sługi Bożego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września br. w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję