Reklama

Tutaj żyją ludzie z charakterem

- Białostocczyzna to niezdobyty bastion polskiej prawicy. To tu zdecydowaną przewagą zwyciężał w wyborach prezydenckich Lech Kaczyński, to tu największe sukcesy święciło Prawo i Sprawiedliwość. Z pewnością zasadne jest pytanie, dlaczego tak jest? Bo tutaj żyją ludzie z charakterem, zasadami, honorem i od dziada pradziada zaszczepionym patriotyzmem. Dlatego w Brańsku zawsze zwycięża prawica. Można śmiało powiedzieć, że pan premier przyjeżdża dziś do siebie, do swojej ziemi, do swojego matecznika - takimi słowami powitał przedstawiciel premiera Kaczyńskiego osoby zebrane na spotkaniu.

Niedziela podlaska 24/2007

W niedzielę 13 maja o godz. 14 ponad tysiąc osób uczestniczyło w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło w miejscowym Zespole Szkół. Miało ono związek z wyborami uzupełniającymi do Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz referendum dotyczącym budowy obwodnicy Augustowa, które odbyły się w niedzielę 20 maja. Spotkanie z mieszkańcami poprzedziła konferencja prasowa, która zdominowana została pytaniami na temat zakwestionowania przez Trybunał Konstytucyjny ustawy lustracyjnej.
- Rzeczywiście jest to wizyta związana z kampanią wyborczą, ale może w większej mierze związana z referendum. Bardzo chcemy, by to referendum dało jednoznaczny wynik, a do tego potrzebna jest odpowiednia frekwencja. Jego wynik będzie miał duże znaczenie nie tylko dla tej ziemi, ale także dla całej Polski. My dzisiaj walczymy o prawo naszego kraju do szybkiego rozwoju. Jeżeli zgodzimy się na te wszystkie ograniczenia i przeszkody oraz na to, by każda grupa mogła zablokować dużą inwestycję, to wielka szansa, która przed nami, zostanie zmarnowana. Polska za 5, 6 lat może być krajem mocno różniącym się od dzisiejszego - powiedział premier Kaczyński. - Przyjeżdżam w takie miejsce i do takiej ziemi, o której można powiedzieć, że chciałoby się, aby tak wyglądała cała Polska. W Polsce mamy do czynienia z wielką przypadłością naszej demokracji polegającą na tym, że niewielu naszych obywateli decyduje się na udział w kolejnych wyborach, co świadczy o jej słabości. Dlatego tak ważne jest to, że są też w Polsce takie miejsca jak Brańsk, które dają przykład innym. Jedno, co mogę powiedzieć, to podziękować wam po staropolsku za waszą postawę i wyrazić nadzieję, ze przyjdzie taki czas, kiedy przykład ziemi brańskiej będzie wykładnią i drogowskazem dla innych w naszej ojczyźnie - powiedział premier. - Z całego serca chcę także podziękować tutejszym władzom, bo bez ich umiejętności oraz wysiłku dotychczasowe wyniki wyborcze nie byłyby tak dobre. Od władz wszystkich szczebli bardzo wiele zależy - dodał.
Ciekawą formą wizyty premiera była konferencja prasowa całkowicie zdominowana przez sprawy dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który częściowo zawetował ustawę lustracyjną.
W dalszej części odbyła się prezentacja kandydatów z ramienia PiS w wyborach uzupełniających do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Ponadto premier wyróżnił kilku seniorów z zespołu „Mianka” odznakami „Zasłużony Działacz Kultury”.
Oprawę artystyczną uroczystości przygotowały dzieci i młodzież z zespołów „Mianka” z Mnia i „Skowronki” z Brańska, a premier w prezencie od władz gminnych i miejskich otrzymał obraz.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IO Tokio: pierwszy złoty medal dla reprezentantki Filipin „za wstawiennictwem Maryi”

2021-07-28 13:59

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Na trwających w Tokio Letnich Igrzyskach Olimpijskich złoty medal w podnoszeniu ciężarów zdobyła Hidilyn Diaz. Jest to pierwszy złoty medal olimpijski w historii Filipin. Diaz, głęboko wierząca katoliczka, zawdzięcza swój sukces "wstawiennictwu Matki Bożej". List gratulacyjny otrzymała od Konferencji Biskupów Filipin.

Za swoje zwycięstwo filipińska sportsmenka podziękowała wstawiennictwu Matki Bożej i Jezusa Chrystusa. Podczas wirtualnej konferencji prasowej oraz uroczystości dekoracji medalami miała na szyi łańcuszek z Cudownym Medalikiem. Jak wspominała, otrzymała go od swojej przyjaciółki, z którą przez dziewięć dni przed Igrzyskami razem odmawiały modlitwę poranną. „Jest to znak jej i mojej wiary w Maryję i Jezusa Chrystusa”, podkreśliła złota medalistka w swojej klasie wagowej do 55 kg. 20-letnia Diaz już w pierwszym podejściu pokonała w Tokio zawodniczkę chińską podnosząc już w pierwszej próbie ciężar 127 kg.

CZYTAJ DALEJ

Krakowskie ŚDM we wspomnieniach włoskiego dziennikarza

2021-07-28 08:28

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum Paolo Fucili

Fucili Paolo

Fucili Paolo

Paolo Fucili od zawsze był zafascynowany Światowymi Dniami Młodzieży. Jako dziennikarz uczestniczył po raz pierwszy w historycznym ŚDM, który miał miejsce w Rzymie w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Dla telewizji włoskiego Episkopatu TV2000 relacjonował ŚDM w Krakowie. W międzyczasie napisał książkę o historii Dni Młodzieży. Z okazji piątej rocznicy spotkania Franciszka z młodzieżą świata w Krakowie przeprowadziłem z nim krótką rozmowę.

Włodzimierz Rędzioch: - Co oznaczało dla Ciebie uczestnictwo w ŚDM w Krakowie?

CZYTAJ DALEJ

Papież na pogrzeb „kucharza ubogich”: uczył chodzić drogą Ewangelii

2021-07-28 18:23

[ TEMATY ]

pogrzeb

Ewangelia

papież Franciszek

Msza św. pogrzebowa

Forum/Reuters/REMO CASILLI

„Uczył nas chodzić drogami Ewangelii. Jego miłość do ubogich, codzienne zaangażowanie i wielka hojność są zachęcającym świadectwem” – napisał Papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci Dino Impagliazzo, znanego w Rzymie „kucharza ubogich”.

Karmił codziennie ponad 300 osób między stołecznymi stacjami kolejowymi wraz z podążającymi za nim od lat wolontariuszami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję