Reklama

Jubileusz legnickiej „Budowlanki”

Z okazji 40-lecia Zespołu Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, 16 czerwca w katedrze legnickiej została odprawiona Msza św. w intencji absolwentów, uczniów, rodziców i pracowników Szkoły. Na Eucharystii, pod przewodnictwem ks. inf. Władysława Bochnaka, zgromadziła się społeczność lokalna miasta i władz oświatowych Legnicy oraz absolwenci, uczniowie, rodzice i pracownicy ZSB i Gimnazjum nr 3 w Legnicy, a także liczne grono przyjaciół legnickiej „Budowlanki”.

Niedziela legnicka 31/2007

W homilii ks. Władysław Bochnak pogratulował Dyrekcji Szkoły tak wielu, bo aż 11 tys. absolwentów - dobrze wykwalifikowanych pracowników przemysłu budowlanego, którzy pracują w różnych zawodach. - Praca „budowlańca” jest wykonywana w duchu ewangelicznej miłości do bliźniego, ponieważ jej efekt końcowy zawsze służy dobru wspólnemu - mówił Proboszcz legnickiej katedry. - A liczne i piękne budowle sakralne, które wznoszą księża wraz z „budowlańcami”, służą na chwałę Bożą wszystkim mieszkańcom danej społeczności.
Ksiądz Infułat przypomniał też, że mury Szkoły opuściło kilkunastu absolwentów, którzy zostali powołani do stanu duchownego. Ponadto w ZSB przez ostatnie lata pracowało na niwie katechizacji młodzieży kilkunastu księży i katechetów. Byli to m.in. ks. Piotr Nowosielski - obecnie redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Legnickiej”, ks. Piotr Bojko - znany w Legnicy opiekun Harcerstwa RP oraz badacz Kresów polskich i dziejów stosunków polsko-litewskich w XX wieku, ks. Paweł Oskwarek - poeta i znakomity animator młodzieży, a także niezapomniany ks. Stanisław Kawzowicz - proboszcz parafii w Rzeszotarach pod Legnicą, ks. Paweł Mania - miłośnik historii i tradycji Polski, ks. Tomasz Biszko - obecnie wicedyrektor legnickiej Caritas, ks. Andrzej Ziombra - odpowiedzialny za pracę z młodzieżą w katedrze legnickiej i ks. Piotr Bizoń z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Ponadto przez kilka lat pracowała w ZSB w Legnicy s. Margarita Krzywańska, elżbietanka, która opiekuje się również młodzieżą w Pogotowiu Opiekuńczym w Legnicy, oraz kilkoro katechetów (obecnie Sylwester Daniluk, który przygotowuje kandydatów do liturgicznej służby ołtarza).
W związku z jubileuszem ZSB w Legnicy warto podkreślić, iż ten 40-letni trud pedagogiczny, wychowawczy i zawodowy nauczycieli i pracowników Szkoły nie przyniósłby tak obfitych owoców w postaci kilku pokoleń absolwentów oraz wielu nagród i wyróżnień dla naszej Szkoły, gdyby nie życzliwość społeczności lokalnej oraz władz Urzędu Miasta Legnicy i władz regionu Dolnego Śląska, a także pomoc licznych przyjaciół, darczyńców, sponsorów oraz instytucji i firm współpracujących z ZSB w Legnicy, którym należą się gorące podziękowania. Dlatego wszystkim firmom budowlanych w Legnicy, w regionie Dolnego Śląska i w całym kraju, które wsparły „Budowlankę” przy organizacji jubileuszu (zob. najnowsza monografia poświęcona dorobkowi ZSB w Legnicy pt. „40 lat «Budowlanki»”) pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i szacunek oraz złożyć serdeczne podziękowania za współpracę. Ponadto szczere podziękowania kierujemy do takich instytucji, jak: Urząd Miasta Legnicy, Starostwo Powiatowe w Legnicy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Muzeum Miedzi, Legnicka Biblioteka Publiczna, Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II w Legnicy, Biblioteka Pedagogiczna, Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Menedżerska, Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG SA w Legnicy, GrezoF s.c.. Towarzystwo Gospodarcze „Argus” w Legnicy, INYEST BANK, Meble Skórzane A and W LEDER, Firma Handlowa „PRZYSTASZ” Nexa Autocolor, Złotnik - Grawer Zenon Dolecki, Sklep Ogólnospożywczy Anna Hajnowska - „HORTEX”, Sklep Spożywczo - Przemysłowy „KRYSTYNA”, Pizzeria DaGrosso w Legnicy.
Szczere podziękowania składamy także legnickim mediom: Telewizji DAMI, Radiu Plus, „Niedzieli Legnickiej”, „Expressowi Legnickiemu”, „Gazecie Piastowskiej”, „Konkretom PL”, „Słowu Polskiemu-Gazecie Wrocławskiej”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Mam dług wdzięczności!" - reżyser o filmie "Wojtyła. Śledztwo"

2020-09-25 13:31

[ TEMATY ]

film

Jan Paweł II

Karol Wojtyła

Wyd. Rafael

José María Zavala, reżyser głośnej Tajemnicy Ojca Pio, ma osobiste powody, by zmierzyć się tym razem z wielką postacią papieża Polaka. W 1981 roku – o czym dowiadujemy się z filmu – jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II…Już od dziś w kinach film, jakiego o Janie Pawle II jeszcze nie było: "Wojtyła. Śledztwo"! "Niedziela" objęła film swoim patronatem.

Zavala w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła – w momencie śmierci bohatera – on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść.

Przesłuchuje świadków, których historie odkrywają siłę wstawiennictwa świętego papieża: mężczyznę, którego matka chciała zabić, dziewczynę będącą już „po tamtej stronie” czy niedoszłą samobójczynię, którą przed skokiem z wysokości powstrzymała… ręka Jana Pawła II.

Sprawdź listę kin, w których emitowany będzie film: Zobacz

Oto video-przesłanie od reżysera filmu "Wojtyła. Śledztwo":

CZYTAJ DALEJ

Pod Twoją obronę! – II Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę

2020-09-25 17:35

Archiwum Organizatorów

Już po raz drugi Konferencja Episkopatu Polski w osobie Przewodniczącego Rady ds. Społecznych abp. Józefa Kupnego zaprasza przedsiębiorców z całej Polski na II Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

W liście wystosowanym z tej okazji metropolita wrocławski przypomina, że ubiegłoroczna pierwsza pielgrzymka cieszyła się dużym zainteresowaniem środowiska biznesowego i okazała się ważnym wydarzeniem. Dlatego zwraca się do przedsiębiorców, pracodawców, osób samozatrudnionych i ludzi z inicjatywą z zaproszeniem do przybycia na Jasną Górę w dniu 4 października. Pielgrzymka odbywa się w szczególnym czasie, bo po „wielkim zatrzymaniu”, które „wymusiło tak wiele zmian w naszych zachowaniach, skłoniło do zrewidowania wielu spraw i w wielu wypadkach spowodowało wielkie problemy ekonomiczne. Stając wobec nowych wyzwań, będziemy mogli zawierzyć życie i działalność biznesową Bogu przez wstawiennictwo Maryi” – pisze abp Józef Kupny.

Ksiądz arcybiskup wyraża nadzieję, że spotkanie będzie okazją do duchowego umocnienia i uzyskania światła do podejmowania decyzji a także zintegrowania wszystkich jego uczestników.

Pielgrzymkę organizuje Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Managerów „Nostra Res. Wśród gości specjalnych będą: ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista, rekolekcjonista, publicysta. wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Jacek Krzemiński, dziennikarz ekonomiczny, publicysta.

Program pielgrzymki:

8:30 -10:00 – Rejestracja, poranna kawa

10:00-10:15 – Powitanie Pielgrzymów – Ojciec Samuel Pacholski, przeor klasztoru na Jasnej Górze;

Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski;

„O potrzebie duszpasterstwa przedsiębiorców” – Ks. Przemysław Król SCJ, Ks. Grzegorz Piątek SCJ

10:15-11:00 – Wystąpienie gościa specjalnego

Ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista, rekolekcjonista, publicysta. Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie

11:00-11:45 – Wystąpienie gościa specjalnego

Jacek Krzemiński, dziennikarz ekonomiczny, publicysta

12:00 -12:15 – Zakończenie pierwszej części

12:30-13:30 – Msza Św. w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej

Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi

13:45-14:45 – Świadectwa przedsiębiorców

14:45-15:00 – Podsumowanie spotkania i zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję