Reklama

Jubileusz legnickiej „Budowlanki”

Z okazji 40-lecia Zespołu Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, 16 czerwca w katedrze legnickiej została odprawiona Msza św. w intencji absolwentów, uczniów, rodziców i pracowników Szkoły. Na Eucharystii, pod przewodnictwem ks. inf. Władysława Bochnaka, zgromadziła się społeczność lokalna miasta i władz oświatowych Legnicy oraz absolwenci, uczniowie, rodzice i pracownicy ZSB i Gimnazjum nr 3 w Legnicy, a także liczne grono przyjaciół legnickiej „Budowlanki”.

Niedziela legnicka 31/2007

W homilii ks. Władysław Bochnak pogratulował Dyrekcji Szkoły tak wielu, bo aż 11 tys. absolwentów - dobrze wykwalifikowanych pracowników przemysłu budowlanego, którzy pracują w różnych zawodach. - Praca „budowlańca” jest wykonywana w duchu ewangelicznej miłości do bliźniego, ponieważ jej efekt końcowy zawsze służy dobru wspólnemu - mówił Proboszcz legnickiej katedry. - A liczne i piękne budowle sakralne, które wznoszą księża wraz z „budowlańcami”, służą na chwałę Bożą wszystkim mieszkańcom danej społeczności.
Ksiądz Infułat przypomniał też, że mury Szkoły opuściło kilkunastu absolwentów, którzy zostali powołani do stanu duchownego. Ponadto w ZSB przez ostatnie lata pracowało na niwie katechizacji młodzieży kilkunastu księży i katechetów. Byli to m.in. ks. Piotr Nowosielski - obecnie redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Legnickiej”, ks. Piotr Bojko - znany w Legnicy opiekun Harcerstwa RP oraz badacz Kresów polskich i dziejów stosunków polsko-litewskich w XX wieku, ks. Paweł Oskwarek - poeta i znakomity animator młodzieży, a także niezapomniany ks. Stanisław Kawzowicz - proboszcz parafii w Rzeszotarach pod Legnicą, ks. Paweł Mania - miłośnik historii i tradycji Polski, ks. Tomasz Biszko - obecnie wicedyrektor legnickiej Caritas, ks. Andrzej Ziombra - odpowiedzialny za pracę z młodzieżą w katedrze legnickiej i ks. Piotr Bizoń z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Ponadto przez kilka lat pracowała w ZSB w Legnicy s. Margarita Krzywańska, elżbietanka, która opiekuje się również młodzieżą w Pogotowiu Opiekuńczym w Legnicy, oraz kilkoro katechetów (obecnie Sylwester Daniluk, który przygotowuje kandydatów do liturgicznej służby ołtarza).
W związku z jubileuszem ZSB w Legnicy warto podkreślić, iż ten 40-letni trud pedagogiczny, wychowawczy i zawodowy nauczycieli i pracowników Szkoły nie przyniósłby tak obfitych owoców w postaci kilku pokoleń absolwentów oraz wielu nagród i wyróżnień dla naszej Szkoły, gdyby nie życzliwość społeczności lokalnej oraz władz Urzędu Miasta Legnicy i władz regionu Dolnego Śląska, a także pomoc licznych przyjaciół, darczyńców, sponsorów oraz instytucji i firm współpracujących z ZSB w Legnicy, którym należą się gorące podziękowania. Dlatego wszystkim firmom budowlanych w Legnicy, w regionie Dolnego Śląska i w całym kraju, które wsparły „Budowlankę” przy organizacji jubileuszu (zob. najnowsza monografia poświęcona dorobkowi ZSB w Legnicy pt. „40 lat «Budowlanki»”) pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i szacunek oraz złożyć serdeczne podziękowania za współpracę. Ponadto szczere podziękowania kierujemy do takich instytucji, jak: Urząd Miasta Legnicy, Starostwo Powiatowe w Legnicy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Muzeum Miedzi, Legnicka Biblioteka Publiczna, Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II w Legnicy, Biblioteka Pedagogiczna, Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Menedżerska, Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG SA w Legnicy, GrezoF s.c.. Towarzystwo Gospodarcze „Argus” w Legnicy, INYEST BANK, Meble Skórzane A and W LEDER, Firma Handlowa „PRZYSTASZ” Nexa Autocolor, Złotnik - Grawer Zenon Dolecki, Sklep Ogólnospożywczy Anna Hajnowska - „HORTEX”, Sklep Spożywczo - Przemysłowy „KRYSTYNA”, Pizzeria DaGrosso w Legnicy.
Szczere podziękowania składamy także legnickim mediom: Telewizji DAMI, Radiu Plus, „Niedzieli Legnickiej”, „Expressowi Legnickiemu”, „Gazecie Piastowskiej”, „Konkretom PL”, „Słowu Polskiemu-Gazecie Wrocławskiej”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Papież: diakoni są stróżami ducha służby w Kościele

2021-06-19 17:03

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Diakoni

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty przyjął na audiencji diakonów stałych diecezji rzymskiej wraz z rodzinami. W swoim wystąpieniu podkreślił, że diakonat nie jest etapem przejściowym na drodze do kapłaństwa, ale po Soborze Watykańskim II odzyskał właściwe miejsce i specyfikę.

To pozwala również na przezwyciężenie pokusy klerykalizmu, który stawia kastę „kapłanów” ponad ludem Bożym. Franciszek przypomniał, że diakoni są ustanowieni na służbę wspólnoty oraz swoją obecnością przypominają, że nikt w jej obrębie nie powinien wywyższać się ponad innych. Diakoni są stróżami ducha służby w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję