Reklama

Niedziela Sandomierska

Sandomierz: Caritas przekazał maseczki żołnierzom WOT

Caritas Diecezji Sandomierskiej przekazał 300 sztuk maseczek ochronnych oraz 100 sztuk rękawiczek jednorazowych żołnierzom sandomierskiej jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej.

2020-03-26 16:32

ks. Wojciech Kania

Jak mówił ks. Bogusław Pitucha, Caritas chce w ten sposób wspomóc żołnierzy, z którymi na co dzień współpracuje w niesieniu pomocy w czasie epidemii. Żołnierze ze 102. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu pomagają w przekazywaniu artykułów spożywczych dla osób będących w kwarantannie.

– Caritas Diecezji Sandomierskiej współpracuje z Wojskami Obrony Terytorialnej zwłaszcza przy przekazywaniu żywności dla osób przebywających w kwarantannie. W tym szczególnym czasie zagrożenia epidemiologicznego musimy chronić nie tylko osoby starsze, ale również tych, którzy taką pomoc świadczą. Dzisiaj niezbędnym asortymentem dającym poczucie bezpieczeństwa są maseczki i rękawiczki, dlatego chcemy wyposażyć żołnierzy w taki sprzęt. Musimy chronić siebie nawzajem i aby to dobro mogło być dalej świadczone trzeba minimalizować wszelkie zagrożenie – mówił ks. Bogusław Pitucha dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Ppłk Arkadiusz Nenutil, dowódca 102. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu podziękował za wsparcie, które jest w tej trudnej chwili potrzebne.

Reklama

– Nasi przełożeni wyposażyli nas w środki ochrony, to jednak codziennie się one wyczerpują i konieczne jest uzupełnianie zapasów. Oprócz tego, że jeździmy do ludzi, pomagamy im, to pełnimy służbę w szpitalu sandomierskim gdzie mierzymy temperaturę wszystkim wchodzącym do lecznicy. Dziennie zużywamy 30 sztuk maseczek. Dlatego bardzo się cieszę, bo będziemy mogli nieść dalej pomoc naszej lokalnej ludności – dodał dowódca.

Maseczki, które zostały przekazane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej są z atestem. W niedługim czasie będzie przekazana kolejna transza maseczek i rękawiczek, które trafią do terytorialsów oraz Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu.

ks. Wojciech Kania

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Anglia: aborcja dostępna w domu

2020-04-06 12:36

[ TEMATY ]

aborcja

adobe.stock.pl

Aborcja Eugeniczna narusza godność człowieka oraz prawo do życia

Na czas trwania pandemii koronawirusa brytyjski rząd zatwierdził możliwość dokonania aborcji we własnym domu za pomocą silnych środków farmakologicznych, bez konieczności wizyty w szpitalu czy klinice aborcyjnej.

Po rozmowie telefonicznej lub wideo-konsultacji z lekarzem, kobieta lecz także dziewczyna, a więc osoba niepełnoletnia, będzie mogła otrzymać środki, które pozwolą jej na zabicie poczętego dziecka do 10 tygodnia jego życia. Rząd tłumaczy swój krok koniecznością ograniczenia eskalacji wirusa oraz zapewnienia nieprzerwanego dostępu do usług wczesnej aborcji.

„Szokującą” nazywa tę decyzję biskup John Sherrington – rzecznik episkopatu Anglii i Walii ds. ochrony życia. Jest to krok, który „nie bierze pod uwagę niebezpieczeństw natury fizycznej i psychicznej związanych z podawaniem tych środków w domu” – podkreśla bp Sherrington.

Mówi ponadto o „zasadniczej zmianie dostępu do aborcji w Anglii i Walii, w dającej się przewidzieć przyszłości”. Jak dodaje brytyjski hierarcha, telemedycyna i aborcja bez nadzoru medycznego służy „zmniejszaniu powagi, z jaką należy podejmować taką decyzję”. Biskup pomocniczy Westminsteru wezwał urzędników do opublikowania limitu czasowego, określającego dostępność tych środków, tak jak miało to miejsce w przypadku innych przepisów nadzwyczajnych.

„Wraz ze wszystkimi, którzy cenią i podtrzymują wartość życia ludzkiego, Kościół będzie czuwał nad tym, aby przepisy te zostały uchylone tak szybko, jak to możliwe, aby obecne, choć niezadowalające prawo, było przestrzegane”, powiedział bp Sherrington.

Prawnicy międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji ADF (Alliance Defense Fund) mówią o wystawianiu na ryzyko osób najbardziej narażonych na krzywdę oraz o najważniejszej zmianie w prawie aborcyjnym Anglii od czasu legalizacji tej praktyki w 1967 roku. „Jeśli zwolennicy aborcji uważali, że prawo wymaga zmiany, istnieją odpowiednie i demokratyczne sposoby podejścia do tego problemu” – komentuje ADF International.

W tej sytuacji Stowarzyszenie Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) apeluje o nasilenie międzynarodowej kampanii na rzecz walki z aborcją właśnie w kontekście i w obliczu choroby, która dotknęła cały świat. SPUC analizuje możliwość podjęcia kroków prawnych wobec decyzji brytyjskiego rządu.

CZYTAJ DALEJ

Prośba Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

2020-04-07 22:10

[ TEMATY ]

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio w Zielonej Górze

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio w Zielonej Górze prosi o pomoc. Aby transmitować "na żywo" poprzez kanał YouTube wszystkie modlitewne wydarzenia potrzebuje 1000 subskrypcji.

Grupę można wspomóc klikając w link m.youtube.com/watch?v=RUSFVgl8xvc

CZYTAJ DALEJ
E-wydanie
Czytaj Niedzielę z domu

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję