Reklama

Lubuskie jest dumne ze swojej policji

- Nadal będziemy stać na straży województwa - zapewniali lubuscy policjanci podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Gorzowie Wlkp. Uroczystości połączone m.in. z przyznaniem awansów zasłużonym funkcjonariuszom odbyły się 27 lipca.

Świętowanie rozpoczęto Eucharystią w katedrze. Wraz z policjantami modlił się kapelan policji garnizonu lubuskiego ks. prał. Witold Andrzejewski.
Następnie na Starym Rynku wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Funkcjonariuszom przyznano Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Policjant”. Na Starym Rynku pojawiło się 80 z 540 policjantów lubuskiego garnizonu, którzy w tym roku otrzymali awans. Nagrodzono więc o 130 funkcjonariuszy więcej niż w roku ubiegłym.
- Możemy się poszczycić waszą służbą - zwróciła się do policjantów Elżbieta Płonka, wicemarszałek województwa lubuskiego. - Życzę, by ta praca nadal była postrzegana jako praca dobra.
O tym, że lubuscy policjanci wykonują dobrą pracę, świadczą osiągnięte przez nich w tym półroczu wyniki. Wykrywalność przestępstw kryminalnych zauważalnie wzrosła. W porównaniu z rokiem ubiegłym zatrzymano o 15,8% więcej sprawców rozbojów, liczba skradzionych samochodów spadła o 30%, zaś liczba wykrytych oszustw wzrosła o 30,7%.
Święto Policji było również okazją do zaprezentowania najnowszego motocykla, który swoim funkcjonariuszom ufundował gorzowski samorząd. To pierwsza tej klasy maszyna w województwie lubuskim, a druga w kraju, więc lubuska policja ma powody do zadowolenia. Nowy motocykl wyposażony jest w wideorejestrator, ma również m.in. zamontowaną na bagażniku dodatkową tablicę świetlną, dającą znak kierowcom do zatrzymania się.
Nie tylko motocykl przyciągnął uwagę obecnych na uroczystości. Po oficjalnej części policyjnego święta odbył się festyn, na którym oprócz konkursów z nagrodami przygotowano np. pokaz sprzętu lubuskich antyterrorystów. Zainteresowani mogli zajrzeć do środka radiowozu albo zobaczyć (na własnym przykładzie), jak pobiera się odciski palców. Wielbiciele służb mundurowych mieli też możliwość zdobycia informacji o zasadach naboru do pracy w policji. Przez cały czas trwania festynu można było również postarać się o kartę rowerową lub oznakować swój jednoślad.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejne "Gorzowskie Wędrowanie"

2023-01-29 15:02

[ TEMATY ]

Bledzew

Gorzowskie Wędrowanie

bł. Matka Róża Czacka

Rafał Mołek

Od roku, co miesiąc, pielgrzymują do różnych parafii. Tym razem uczestnicy tzw. "Gorzowskiego Wędrowania" wyruszyli z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp., a ich celem była parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie.

Tym razem 28 stycznia w wędrówce pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Matki Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

egzorcysta

bp Andrzej Czaja

BP KEP

Bp Andrzej Czaja

Bp Andrzej Czaja

- Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów – zapowiedział bp Andrzej w Czaja na 383. Zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu. Przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP dodał, że będzie miał on nawet szerszych charakter, mianowicie jego celem będzie przygotowywanie do posługi duchowej na wielu poziomach, także w różnorodnych wspólnotach religijnych.

Bp Czaja mówił biskupom o aktualnych zagadnieniach jakimi zajmuje się Komisja Nauki Wiary KEP. Dotyczą one w dużej mierze środowiska egzorcystów. Powołany ma zostać ogólnopolski ośrodek przygotowujący egzorcystów, z siedzibą w Katowicach. Przygotowana zostanie również specjalna Nota, w której zostanie określone jakie działania nie mogą być obecne w posłudze egzorcystów. Notę tez przygotowuje zespół Komisji Nauki Wiary, złożony z teologów, psychologów i samych egzorcystów. Dokument ma być opracowany w ciągu roku.

CZYTAJ DALEJ

W dobrych zawodach wystąpił. Śp. ks. Józef Huzar

2023-01-30 06:22

Archiwum parafii

Życie śp. ks. Józefa Huzara było czasem solidnej pracy, dawania świadectwa i walki o ocalenie najważniejszych wartości - powiedział abp Stanisław Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję