Reklama

Cuda eucharystyczne w parafii św. Ferdynanda

Przed rokiem katolicy w Stanach Zjednoczonych zaszokowani zostali propozycją horrendalnej transakcji handlowej na portalu „eBay” gdzie, jak wiadomo, można kupić wszystko. Na aukcję została wystawiona konsekrowana Hostia. Wielu nie mogło wprost uwierzyć w zuchwałości „handlowca”, inni zastanawiali się jak mogło to czegoś podobnego dojść. W amerykańskich mediach katolickich rozgorzała dyskusja. Jedna z konkluzji, jaką po długich godzinach emocjonalnych rozmów sformułowano brzmiała: „Amerykanie dziś nie wierzą i nie są świadomi realnej obecności Jezusa w Eucharystii”.
Inicjatywą, która chce zmienić świadomość Amerykanów dotyczącą znaczenia Eucharystii jest watykańska wystawa fotograficzna „Światowe cuda eucharystyczne”. Składają się na nią zdjęcia i informacje na temat każdego spośród 132 cudów eucharystycznych, które od 1250 r. odnotowano w różnych zakątkach świata. Wystawę zobaczyły jak dotąd tysiące ludzi z wielu krajów. Obecnie dzięki inicjatywie organizacji The Real Presence Association i Rycerzom Kolumba, którzy objęli patronat nad inicjatywą, jest ona dostępna dla zwiedzających także w Stanach Zjednoczonych.
Drugim miejscem w USA, po Seminarium Duchownym w Mundelein, gdzie można było zwiedzać wystawę była chicagowska parafia św. Ferdynanda. Od 29 września do 1 października wystawę zobaczyli uczniowie szkoły polskiej i amerykańskiej, jak również liczni parafianie. Honorowym gościem wystawy był bp Tomasz Paprocki.
Fotografie cudów eucharystycznych, które przedstawione zostały na wystawie pokazywały różne formy owych zjawisk. Najczęściej były to krwawiące Hostie, Hostie przemieniające się w prawdziwe Ciało, a wino w prawdziwą Krew. Reguła jest, że cuda dokonywały się w miejscach, gdzie poddawano w wątpliwość realna obecność Chrystusa podczas Mszy św. Wiele razy Hostie zaczynały krwawić w rękach księży, którzy przestawali wierzyć w prawdziwą obecność Jezusa.
Na wystawie można znaleźć opisy cudów z całego świata, z miejsc takich jak Asyż, gdzie grudki krwi i cząstki ciała są do dzisiaj przechowywane w pięknym relikwiarzu w kościele św. Franciszka z Asyżu. Można też znaleźć opis cudów, które wydarzyły się w Poznaniu, czy Krakowie.
Z kościoła św. Ferdynanda wystawa wyruszyła do Waszyngtonu. Organizatorzy wierzą, że raz jeszcze powróci ona do Chicago.
Więcej informacji na temat wystawy i stowarzyszenia The Real Presence można znaleźć w witrynie internetowej: www.therealpresence.org.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

2023-01-29 13:20

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

papież Franciszek

pokój dla Ukrainy

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie.

Drodzy bracia i siostry. Z wielkim smutkiem przyjmuję wiadomości napływające z Ziemi Świętej, w szczególności o śmierci dziesięciu Palestyńczyków, w tym kobiety, zabitych podczas izraelskich antyterrorystycznych akcji wojskowych w Palestynie; oraz o tym, co wydarzyło się w pobliżu Jerozolimy w piątek wieczorem, kiedy siedmiu izraelskich Żydów zostało zabitych przez Palestyńczyka, a trzech zostało rannych, gdy wychodzili z synagogi. Zwiększająca się z dnia na dzień spirala śmierci zamyka jedynie nieliczne iskierki zaufania, które istnieją między oboma narodami. Od początku roku w wymianach ognia z izraelską armią zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Apeluję do obu rządów i społeczności międzynarodowej o natychmiastowe i bezzwłoczne znalezienie innych dróg, które obejmują dialog i szczere poszukiwanie pokoju. Módlmy się o to, bracia i siostry.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego pokora jest taka ważna?

Niedziela Ogólnopolska 24/2020, str. VII

Adobe.Stock.pl

Pytanie czytelnika:
Bardzo często nie umiem pogodzić się z tym, że ktoś źle mnie ocenia. Trudno mi jest też przyjąć wolę drugiego człowieka.
Dlaczego bycie pokornym jest takie trudne?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: "Pójdź za mną"

2023-01-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Od 3-5 lutego odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zaproszenie skierowane jest do mężczyzn, którzy ukończyli 15 rok życia. Zapisy trwają do środy i można ich dokonać za pośrednictwem maila, wysyłając zgłoszenie na adres lodz.wsd@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 426648888. Bezpłatne dwudniowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję