Reklama

Bożej miłości nie można zagarnąć tylko dla siebie

Niedziela łódzka 42/2007

Jeśli święci się nie starzeją, ani nie ulegają przedawnieniu, to również pozostawiona przez ich życie i działalność recepta na świętość i recepta na szczęście pozostają ciągle aktualne. Aktualne pozostaje więc przesłanie św. Siostry Faustyny, które ukazuje nam najpiękniejszą tajemnicę naszej wiary, tajemnicę Bożego Miłosierdzia. W dniu kanonizacji św. Faustyny Papież Jan Paweł II przekazał jej orędzie wszystkim ludziom, aby każdy mógł poznać prawdziwe oblicze Boga. To orędzie jest znakiem nadziei i światła, które powinno oświecać wszystkie ludzkie drogi. Bo czyż nie w tym leży największe szczęście człowieka, że może on doświadczać codziennie Bożej miłości?”.
Te słowa abp. Władysława Ziółka, wypowiedziane przed zawierzeniem Kościoła łódzkiego Bożemu Miłosierdziu, które dorocznym zwyczajem odnowione zostało 5 października, na zakończenie uroczystości odpustowej ku czci św. Faustyny - Patronki Łodzi, oddają dobrze przyczynę, dla której łodzianie chętnie gromadzą się w ten jesienny wieczór w kościele przy pl. Niepodległości, uczestniczą w uroczystej Liturgii, a następnie wyruszają w procesji ze śpiewem i modlitwą do katedry, towarzysząc relikwiom Apostołki Miłosierdzia. Świat, trapiony różnymi przejawami zła, potrzebuje wiary w Boga bogatego miłosierdziem, potrzebuje także świadków, którzy słowem, modlitwą i uczynkami będą głosić Jego miłość, niosąc ją do braci i sióstr. Mówił o tym w kazaniu biskup drohiczyński Antoni Dydycz, zaproszony przez Metropolitę Łódzkiego do przewodniczenia tegorocznej uroczystości ku czci św. Faustyny Kowalskiej. Mszę św. koncelebrowali z biskupami kapłani diecezjalni i zakonni. Obecni byli kanonicy kapituły archikatedralnej, klerycy, siostry zakonne i czciciele Bożego Miłosierdzia z całej Łodzi. W Eucharystii i procesji udział wzięli prezydenci miasta Jerzy Kropiwnicki i Włodzimierz Tomaszewski, Maciej Grubski - przewodniczący Rady Miejskiej oraz łódzcy parlamentarzyści i służby miejskie. Jest to zarazem odpust parafii i miasta - stwierdził organizator święta ks. kan. Wiesław Potakowski, wielki propagator osoby i dzieła św. Faustyny oraz proboszcz parafii jej imienia.
Przesłania Bożego Miłosierdzia nie można zamknąć tylko w tym, co się dzieje między Bogiem i człowiekiem. Bożej miłości nie można egoistycznie zakopać, zagarnąć tylko dla siebie. Należy się nią dzielić z innymi, bo tylko wtedy staje się coraz mocniejsza i przynosi stokrotne owoce - przypomniał abp Władysław Ziółek w słowie do zgromadzonych w katedrze czcicieli Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier: od 1 kwietnia piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

2023-02-02 08:46

[ TEMATY ]

gaz

Karol Porwich /Niedziela

Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

"Zdecydowaliśmy się, aby wszystkie piekarnie i cukiernie mogły skorzystać od 1 kwietnia z obniżonej względem cen rynkowych stawki na gaz. (...) Będziemy gwarantowali na zasadzie de minimis, to jest procedura unijna i musimy się jej trzymać" - powiedział szef rządu podczas wizyty w piekarni "Żytnia" w Dąbrówce (Mazowieckie).

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Sługa Ewangelii. Srebrny jubileusz biskupa Mieczysława Cisło

2023-02-03 06:52

Agnieszka Marek

Eucharystii przewodniczył Jubilat

Eucharystii przewodniczył Jubilat

W święto Ofiarowania Pańskiego w archikatedrze lubelskiej odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. - Dziękujemy Panu Bogu za bezcenny dar, jakim jest dla nas życie konsekrowane, wyrastające z wiary i miłości w różnych jego formach i wymiarach. To również dobra okazja, by podziękować za wszelkie dobro, którego doznaliśmy i wciąż doznajemy dzięki modlitwie i pracy sióstr oraz braci z licznych zgromadzeń zakonnych oraz instytutów życia konsekrowanego - powiedział abp Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję