Reklama

Kościół

Najnowsze informacje nt. sytuacji w Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas w Warszawie

Zarząd Ośrodka Działalności Leczniczej Caritas AW w Warszawie podał komunikat, w którym informuje o tym jak obecnie wygląda sytuacji w warszawskim ZOL-u.

[ TEMATY ]

pomoc

maxlkt/pixabay.com

W dniu 15.04.2020 w szpitalu jednoimiennym zmarła pacjentka, która jako pierwsza, z uwagi na nagłe pogorszenie stanu zdrowia, została do niego przewieziona w dniu 08.04.2020r. zaraz po wykryciu koronowirusa w naszym ZOL.

Druga pacjentka przewieziona do szpitala w dniu następnym jest w stanie stabilnym. Sytuacja epidemiologiczna Oddziału jest stale monitorowana. Pacjenci są poddawani cyklicznym badaniom, zgodnie z wytycznymi Sanepid, pod kontrolą Zakładowego Zespołu Zakażeń.

Reklama

Dzięki odzewowi na nasz apel udało się zrekrutować dość liczną grupę opiekunów, którzy zastąpią pierwotny skład, pracujący nieprzerwanie na zakażonym oddziale od 8.04. br. a więc od tygodnia. Nadal trwają poszukiwania lekarza i pielęgniarek, którzy umożliwią wyjście, z wyczerpującego fizycznie i psychicznie, systemu dyżurów związanych z całodobowym pobytem na Oddziale.

Wyrażamy ogromną wdzięczność 2 lekarzom, 2 pielęgniarkom i 4 opiekunom medycznym z naszego ODL, którzy pierwsi stanęli do walki o zdrowie i życie naszych pacjentów. Był to gest odwagi i determinacji wobec ogólnie panującej atmosfery lęku i nieprzewidywalności.

Dziękujemy też gorąco nielicznym osobom, które na ów czas, pojedynczo dochodziły do zespołu na zakażonym Oddziale podejmując się również sprzątania oddziału wobec zaniechania tego przez zewnętrzną firmę sprzątającą od pierwszego dnia po stwierdzeniu zakażenia.

Reklama

Dziękujemy za odzew na naszą prośbę o wsparcie w środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne ze strony wicemarszałek Sejmu, Pani Małgorzaty Gosiewskiej, która – wbrew podanej przez nas wcześniej informacji – zdołała dotrzeć do nas z pomocą w 2 dniu Świąt Wielkiej Nocy dostarczając osobiście fartuchy ochronne, profesjonalne maski i termometry bezdotykowe, a zaraz po Świętach, płyny do odkażania i przyłbice. Składamy podziękowania dla Pana Janusza Cieszyńskiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Pana Jarosława Króla – Prezesa Polfy Tarchomin za pomoc w pozyskaniu w/w artykułów.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy również przyłbice z Kancelarii Prezydenta RP, ku uciesze rosnącego w siłę, personelu na zakażonym oddziale.

Nasze potrzeby, w zakresie zaopatrzenia w środki ochrony osobistej i odkażające, w kontekście całego ODL, są oczywiście niewspółmiernie większe ale cieszy każdy dar i świadomość, że jesteśmy słyszani.

W dniu dzisiejszym Fundacja PZU z siedzibą w Al. Jana Pawła II w Warszawie przyznała Caritas AW pomoc finansową w zakupie 4 szt. koncentratorów tlenu, ozonatora, 350 szt. kombinezonów barierowych, 5000 szt. masek chirurgicznych i 400 szt. masek FFP2/3 na łączną kwotę 98.500 zł. DZIĘKUJEMY!

Zarząd Caritas AW

2020-04-16 09:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja 24/7 Serce Dawida

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja dorocznej Konferencji 24/7 Serce Dawida, która odbędzie się w dniach 21-22 października 2017 r. w Warszawie. W tym czasie jak mówią twórcy tej inicjatywy pragną, aby warszawska hala EXPO XXI zamieniła się w przestrzeń nieustannej modlitwy i słuchania Słowa Bożego. Swego pasterskiego błogosławieństwa udzielił wszystkim uczestnikom i organizatorom kard. Kazimierz Nycz.

W programie Konferencji organizatorzy przewidują Uwielbienie 24/7, które rozpocznie się w sobotę rano i będzie trwało nieprzerwanie, aż do końca wydarzenia. W programie zaplanowano inspirujące wykłady, panele dyskusyjne, wieczór uwielbienia. Niedzielną Liturgię Eucharystyczną będą celebrować biskupi Michał Janocha, oraz Andrzej Siemieniewski, a poprzedzi ją Sobotni Wieczór Konfesjonałów, wraz

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Synod plenarny w Australii: „szukamy nowej drogi”

2021-09-24 16:39

[ TEMATY ]

synod

Australia

Vatican News

Z początkiem października rozpocznie się w Adelajdzie piąty Synod plenarny Kościoła katolickiego w Australii. Jego celem jest przygotowanie katolików w tym kraju do nowego sposobu przeżywania wspólnoty Kościoła i sposobów działania w czasach ogólnoświatowych przemian. „Po raz pierwszy świeccy zostaną członkami Rady Plenarnej” – powiedział Gavid Abraham, rzecznik episkopatu Australii.

Synod odbędzie się w nowym kształcie, w duchu proponowanego stylu działania Kościoła, określanego przez Papieża Franciszka jako „naznaczonego na każdym poziomie przez wzajemnie słuchanie i postawę duszpasterską”. Podczas przeprowadzonej już fazy słuchania i dialogu, 220 tys. Australijczyków odpowiedziało na pytanie: „Jak myślisz, o co Bóg prosi nas w Australii w tym czasie?”. Podczas obrad Rady zostaną poruszone kwestie kształtu Kościoła i sposobu jego misyjności we współczesnym świecie, tak by iść na peryferie i sprostać potrzebom najsłabszych, a także odpowiedzialność za uleczenie ran ofiar nadużyć wykorzystywania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję