Reklama

Kościół

Bp Balcerek: wirusy duchowe także niszczą ludzkość

Objawem zagubienia i nieszczęścia świata jest pandemia koronawirusa. Jednak obok niewątpliwie groźnej choroby są jeszcze większe nieszczęścia, które niszczą całą ludzkość i poszczególnych ludzi; o wiele bardziej groźne są wirusy duchowe – powiedział bp Grzegorz Balcerek. Poznański biskup pomocniczy celebrował Mszę św. w Święto Miłosierdzia Bożego w bazylice archikatedralnej.

[ TEMATY ]

bp Grzegorz Balcerek

koronawirus

misyjne.pl

„Serce mam ściśnięte, kiedy widzę naszą pustą katedrę i myślę o tak wielu wiernych, którzy chcieliby dzisiaj być na Mszy św. tutaj, w naszych kościołach, w poznańskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Piątkowie i w Kiekrzu nad jeziorem, na miejscu jednego z objawień danych św. Faustynie. Za was nieobecnych, najmilsi, szczególnie się modlę” – mówił bp Balcerek.

Nawiązując do objawień danych siostrze Faustynie kaznodzieja przestrzegał przed grzechami, które obrażają Miłosiernego Boga, przed grzechami przeciw Duchowi Świętemu, jakimi są odrzucanie wiary w Boga i zaprzeczenie samego grzechu, przed morderstwami dzieci nienarodzonych i grzechami nieczystymi przeciw naturze człowieka, przed chciwością, nienawiścią, pychą.

„Obserwujemy lęk przed śmiercią ciała, to zrozumiałe. Ale czy lękamy się grzechu, który może spowodować śmierć wieczną?” – pytał bp Balcerek.

Podziel się cytatem

Poznański biskup pomocniczy zachęcał do modlitwy, pokuty i czynów miłosierdzia. Nawiązując do 30. rocznicy powstania Caritas Archidiecezji Poznańskiej dziękował wszystkim, którzy współtworzą dzieła miłosierdzia, zwłaszcza w parafialnych zespołach.

Reklama

Na zakończenie Mszy św. bp Balcerek wyszedł przed drzwi katedry i udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

„Chcę pobłogosławić nasze miasto, z tego miejsca, w którym przed przeszło 1050 laty wytrysnęło źródło miłosierdzia chrztu św. na nasz wówczas tworzący się naród. Wierzę mocno, że w czasie błogosławieństwa spełni się to, co widziała św. siostra Faustyna: Nagle ujrzałam, jak z Hostii świętej wyszły te dwa promienie, jakie są namalowane na tym obrazie, i rozeszły się na świat cały” – zaznaczył bp Balcerek.

2020-04-19 12:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niedzielski: wprowadzane nowe restrykcje będą miały charakter ogólnopolski

[ TEMATY ]

koronawirus

obostrzenia

facebook.com/MZGOVPL

Przekroczyliśmy barierę 25 tys. zachorowań dziennie, trzecia fala przyrasta i przyspiesza. Wobec tej sytuacji musimy podjąć zdecydowane kroki – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowe obostrzenia w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia.

"Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zachorowań, wszyscy już wiemy, że ta liczba przekroczyła 25 tys. i, co najważniejsze, dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza" - powiedział Niedzielski.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj oficjalnie patronem Głogowa

2022-12-06 20:54

[ TEMATY ]

Głogów

Orszak św. Mikołaja

Karolina Krasowska

Dekret Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa został przyjęty 6 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

W historycznej tradycji św. Mikołaj od dawna był patronem Głogowa. Pod koniec ub. roku potwierdziła to Rada Miejska, natomiast w tym roku, na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego, wybór ten zatwierdziła oficjalnie Stolica Apostolska. Pasterz diecezji przekazał dekret ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa na ręce przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sienkiewicza i prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Sali Rajców Urzędu Miasta Głogowa.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Marciniak zostaje do końca mundialu

2022-12-07 18:19

[ TEMATY ]

mundial

sędziowie

Katar

Adobe Stock

Szymon Marciniak znalazł się w gronie 20 sędziów głównych, którzy pozostaną do dyspozycji FIFA do końca piłkarskich mistrzostwa świata w Katarze. 16 arbitrów zakończyło pracę w turnieju po 1/8 finału i wraca do domu.

FIFA do prowadzenia meczów tegorocznego mundialu desygnowała 36 arbitrów głównych, 69 asystentów, wśród których są pomagający Marciniakowi Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki oraz 24 sędziów VAR, m.in. Tomasza Kwiatkowskiego. Spora część z nich już zakończyła pracę w Katarze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję