Reklama

Wiadomości

„Pióro za życie” - nagroda dziennikarska za obronę ludzkiego życia i rodziny

[ TEMATY ]

ochrona życia

konkurs

obrońcy życia

Bożena Sztajner

Ogłoszona została w tych dniach we Włoszech druga edycja nagrody dla dziennikarzy, którzy walczą w obronie życia i rodziny.

Naszym kandydatem jest Antonio Gaspari, dziennikarz włoski zaangażowany w obronę ludzkiego życia. Szef agencji Zenit, największej internetowej katolickiej agencji informacyjnej. Od pewnego czasu nasz tygodnik współpracuje z agencją Zenit także w promocji obrony ludzkiego życia.

Edycję zorganizowała grupa badawcza i krytycznej analizy mediów Biomed @ we współpracy z ANGPI (Narodowy Związek Dziennikarzy publicystów włoskich), GUS (Grupa Dziennikarzy Biur Prasowych) Asmi (Association of Medical Press, Stowarzyszenie Prasy Medycznej) i CERIS / CNR, pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy, Krajowej Federacji Włoskiej Prasy (FNSI) oraz UCS - wiadomości prolife.

Reklama

Nagroda „Pióro za życie” ma na celu promocję w świecie mediów drukowanych i komunikacji społecznej zagadnień związanych z bioetyką.

Komisja wyłoniła trzech kandydatów do nagrody: Francesco Agnoli (Il Foglio), Benedetta Frigerio (Tempi) i Antonio Gaspari (Zenit).

Formularz do głosowania On-Line znajduje się TUTAJ

Jak głosować: Po zaznaczeniu kółeczka przy nazwisku należy potwierdzić klikając w słowo VOTA (głosuj).

2013-06-13 09:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie to świętość

Niedziela częstochowska 14/2013, str. 1, 8

[ TEMATY ]

ochrona życia

ARCHIWUM EDYCJI WARSZAWSKIEJ

8 kwietnia przypada Dzień Świętości Życia. Chodzi o każde życie, ale zwłaszcza ludzkie, a w nim to bezbronne i zagrożone. Kościół zawsze stał na straży ludzkiego życia, na straży godności i szacunku dla niego. Wyraża się to lapidarnie w zwrocie „obrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”. Nie można inaczej patrzeć na człowieka, jak tylko przez to sformułowanie, zwłaszcza bowiem w okresie płodowym, kiedy człowiek jest całkowicie zdany na matkę, ojca, lekarzy i otoczenie, oraz w starości i chorobie, kiedy życie to jest też zagrożone. Tymczasem to życie jest życiem ludzkim, płód czy starzec - to człowiek. Wszelkie manipulacje człowiekiem są złe. Człowiek ma bowiem swoje ludzkie prawa, z których najważniejszymi są prawo do życia i do spokojnego rozwoju.

CZYTAJ DALEJ

Święta z koszem róż

Niedziela kielecka 30/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

TER

Św. Dorota

Św. Dorota

Św. Dorota w przeszłości była bardzo popularną męczennicą, czczoną w całej Europie. Również w Polsce była patronką wielu kościołów i w wielu miała swoje ołtarze. Jest patronką kościoła w Krasocinie

Święta Dorota należy do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli, w poczet których Kościół katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne. Większość z nich żyła za przełomie III i IV wieku za panowania cesarza Dioklecjana, który z wyjątkowym okrucieństwem tępił wyznawców Chrystusa. Została zgładzona z ręki oprawców w czasie panowania cesarza ze Splitu.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Jubileusz 60-lecia życia zakonnego s. Klary od Świętej Rodziny – Karmelitanki Bosej

2023-02-06 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W niedzielne południe – 5 lutego br. - w kościele zakonnym pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Łodzi siostra Klara od Świętej Rodziny – Karmelitanka Bosa – przeżywała jubileusz 60-lecia życia zakonnego. Każdy, kto choć raz odwiedził łódzki karmel, spotkał siostrę Klarę, która od wstąpienia do klasztoru po dziś dzień pełni posługę siostry zewnętrznej, która jest „pomostem” między klauzurą, a światem zewnętrznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję