Reklama

Niedziela Łódzka

W Bożym Milosierdziu jest nadzieja

W Niedzielę Bożego  Miłosierdzia biskup Marek Marczak odprawił Mszę Świętą w domu świętej Siostry Faustyny w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Bartosz Kosiński

„(…)Ten pokój, który przynosi nam Pan Jezus, to jest Jego Miłosierdzie. Prawda o Bożym Miłosierdziu zawsze była obecna w kościele. Bóg jest Miłosierny. Każdy z nas, kto chce doświadczyć Bożego Miłosierdzia wie, że może się do Boga uciec i doświadczyć odpuszczenia grzechów." – mówił bp Marczak w słowach kierowanych do zgromadzonych na Eucharystii.

Tego pokoju szukamy w naszej codzienności - na ten pokój liczymy i wołamy do Jezusa przychodząc na eucharystię. Po to klękamy do modlitwy – przyjdź Jezu i obdarz mnie pokojem. Dla każdego z nas te obawy są inne, z czymś innym się zmagamy. Każdy przeżywa indywidualne trudności. Niepewność towarzyszy w różnych sytuacjach. 

Reklama

„Wszystko czego się lękamy jest w sercu Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. On pozwolił przebić swój bok, aby wszystkie nasze lęki, niepokoje, troski, aby je przyjąć od swojego Serca. Kiedy wpatrujemy się w obraz Jezusa Miłosiernego, czytamy słowa napisane pod tym wizerunkiem to chcemy te słowa wypowiadać głośno, chcemy je przeżywać w naszych sercach."

Biskup w swojej homilii odniósł się także do panującej sytuacji i porównał z sytuacją apostołów po zmartwychwstaniu Jezusa. 

"Tak jak apostołowie, którzy trwali w lęku, trwodze i w zamknięciu – chcemy przeżywać to święto Bożego Miłosierdzia tak jak oni. To Pan Jezus pierwszy przyszedł do nich, do wspólnoty ludzi, którzy przeżywali lęk, ale także tęsknotę i pragnienie tego Jezusa. To On przychodzi pierwszy zawsze z dobrą nowiną".

2020-04-21 10:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Grzegorz Ryś do kapłanów Chrystusa Sługi: wielkanocna wiara uczniów nie jest prosta!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Na ile mam świadomość tego, że każdy z ludzi dany jest mi przez Pana? Czy to, co ludziom dajemy to jest Słowo Boga? – pytał podczas Mszy Świętej celebrowanej dla członków Stowarzyszenia Unii Kapłańskiej Chrystusa Sługi arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Obchody 36. rocznicy śmierci bp. Wilhelma Pluty w Gorzowie

2022-01-23 16:22

Karolina Krasowska

Uczniowie gorzowskich szkół katolickich przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie sługi Bożego

Uczniowie gorzowskich szkół katolickich przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie sługi Bożego

W gorzowskiej katedrze 23 stycznia odbyły się diecezjalne obchody 36. rocznicy śmierci sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty.

Rozpoczął je montaż słowno-muzyczny poświęcony postaci bp. Wilhelma Pluty w wykonaniu uczniów gorzowskich szkół katolickich. Główną część obchodów stanowiła Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy w intencji beatyfikacji sługi Bożego. W czasie Mszy św. homilię wygłosił ks. dr Piotr Bartoszek, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Po jej zakończeniu biskupi, kapłani i krewni bp. Pluty modlili się przy grobie sługi Bożego w kruchcie katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję