Reklama

Aspekty

Podsumowanie akcji "Wdzięczni Medykom w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej"

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 22 kwietnia zakończyła w naszej diecezji akcję #WdzięczniMedykom. W sumie na jej konto wpłynęła środki w wysokości 122,868,10 zł.

[ TEMATY ]

#WdzięczniMedykom

Archiwum redakcji

Od indywidualnych darczyńców na konto Caritas wpłynęło 82.868,10 zł, natomiast kwotę 40.000,00 zł przekazała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Zebrane środki, czyli równo po 30.717,10 zł otrzymają 4 szpitale w diecezji: Kliniczny Oddział chorób zakaźnych w Zielonej Górze, Jednoimienny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu oraz 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach – filia w Żaganiu.

- Rezultaty akcji w diecezji są bardzo dobre. Jak na takie pierwsze doświadczenie w naszej diecezji, bo właściwie wszystkich ono nas po praz pierwszy dotknęło, to jest to naprawdę bardzo zadowalająca kwota – powiedział podczas konferencji prasowej ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. – Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za włączenie się za włączenie się w tą akcję, za przyjęcie zaproszenia – zarówno darczyńcom indywidualnym, jak i firmom. Do tej pory wierni Diecezji Zielonogórsko – Gorzowska przekazali na pomoc w leczeniu zakażonych koronawirusem blisko pół miliona złotych. To jest nasz wspólny dar serca i w imieniu księdza biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego chciałem serdecznie wszystkim podziękować za to, że włączyli się w tą akcję, że chcieli to zaproszenie przyjąć, bo w ten sposób jesteśmy wspólnotą, która staje przy sobie nawzajem – dodał.

Reklama

W konferencji podsumowującej akcję uczestniczył diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i chorych ks. Tomasz Duszczak. – W całej tej sytuacji możemy zauważyć dobro. Przede wszystkim to dobro, które wyraża się w tym, ze zauważyliśmy pracowników służby zdrowia jako tych, którzy są oddani ludziom. Jako tych, którzy nie tylko w tym czasie pandemii służą innym, ale przecież oni swoją służbę czynią już wiele, wiele lat. I dobrze, że dziś jako wspólnota ludzkości jesteśmy w stanie to bardziej zauważyć i wyrazić naszą wdzięcznością – powiedział duszpasterz.

- Jesteśmy pełni nadziei, pozytywnie to wszystko widzimy. Każdy pieniądz, który dostaniemy, który został zgromadzony na pewno będzie bardzo dobrze wykorzystany przez te wszystkie szpitale na zakup jeszcze potrzebnego sprzętu, bo on się bardzo szybko zużywa, więc na pewno kupimy to co jest w tej chwili niezbędne na oddział – powiedział dr Jacek Smykał. – Mamy pewne braki w wyposażeniu oddziału, więc te pieniądze pójdą na zakup sprzętu: kardiomonitorów, pomp infuzyjnych. Takie są w tej chwili nasze potrzeby – dodał Ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

W piątek 24 kwietnia o godz. 8.00 w kaplicy diecezjalnej Caritas zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców.

2020-04-23 15:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na pierwszej linii walki z chorobą. Pomagają medykom

[ TEMATY ]

szpital

Caritas

epidemia

koronawirus

COVID‑19

#WdzięczniMedykom

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Caritas diecezjalna cały czas angażuje się w pomoc medykom.

Caritas diecezjalna cały czas angażuje się w pomoc medykom.

Wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych w czasie epidemii koronawirusa wspiera na różne sposoby szpitale oraz inne ośrodki pomocy dla osób chorych znajdujące się na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. W pomoc zaangażowała się również Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

– W Caritas nieustannie staramy się pomagać tym, którzy są na pierwszej linii walki z chorobą. Aby udzielić wsparcia szpitalom i placówkom medycznym, współpracujemy z wieloma firmami i instytucjami. Zachęcamy również osoby prywatne do wsparcia działań na rzecz pomocy w walce z koronawirusem – informuje dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Robert Kurpios.

CZYTAJ DALEJ

Belgia: Caritas pomoże w odbudowie po powodzi

2021-07-23 16:34

[ TEMATY ]

Caritas

powódź

Belgia

Vatican News/AFP

Belgijska Caritas śpieszy na pomoc ofiarom powodzi. „Na szczęście nie brakuje pożywienia i ubrań. Dziś największym problemem jest sytuacja ludzi, którzy stracili dach nad głową” – mówi Régine Kerzmann, odpowiedzialna za działalność kryzysową w Caritas Liège. Ostatni bilans ofiar mówi o 37 zabitych i 6 zaginionych. Jednakże, choć wody już opadły, ponad 9 tys. osób nie może powrócić do swoich domów.

Jak podkreśla Kerzmann, są to przede wszystkim przedstawiciele najniższych warstw społecznych, które w swój dom czy mieszkanie włożyły niejednokrotnie oszczędności całego życia. Teraz stracili dosłownie wszystko. To właśnie ta kategoria społeczna jest głównym celem pomocowej kampanii kościelnej organizacji. Caritas apeluje o pomoc przy oczyszczaniu i odbudowie zniszczonych domów.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję