Reklama

Wiadomości

Mazowieckie: Już 69 osób zarażonych koronawirusem w DPS w Wierzbicy

Do 69 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy k. Radomia – poinformowało Starostwo Powiatowe w Radomiu. Na oddział zakaźny szpitala w Radomiu przewieziono 2 pacjentów, kolejnych 4 ma być przetransportowanych w piątek.

[ TEMATY ]

DPS

PAP

Obecnie w placówce przy ul. Sienkiewicza w Wierzbicy przebywa 79 mieszkańców - najwięcej z niepełnosprawnością intelektualną - oraz ponad 20 opiekunów.

Pozytywne testy ma 64 z 79 podopiecznych placówki i 5 pracowników. "11 niezarażonych opiekunów deklarowało pozostanie z podopiecznymi. Dodatkowo chęć pomocy w DPS wyraziły 3 osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance" – przekazało radomskie starostwo.

Reklama

Wsparcie dla placówki zadeklarował wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. W czwartek zapowiedział, że do DPS w Wierzbicy trafią kombinezony ochrony biologicznej, rękawice, maseczki, okulary ochronne i przyłbice oraz płyny dezynfekujące.

"W miarę rozwoju sytuacji będziemy podejmować dalsze decyzje. Na pewno DPS w Wierzbicy nie zostanie pozostawiony samemu sobie, będziemy wspierać, będziemy pomagać" – zadeklarował wicewojewoda.

Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy zlokalizowany jest w dwóch budynkach. W jednym z nich, przy ul. Partyzantów, przed świętami wielkanocnymi stwierdzono pozytywny wynik testu u jednej z pracownic. Kilka dni później okazało się, że 7 podopiecznych jest zakażonych koronawirusem. Zarażeni pensjonariusze zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Radomiu. Pracowników, którzy pozostali w budynku przy ul. Partyzantów, poddano kwarantannie. Zdaniem wicewojewody sytuacja w tym budynku została opanowana. W ostatnich dniach pojawiły się natomiast pozytywne testy na obecność SARS-CoV-2 u osób z drugiego budynku DPS-u, przy ul. Sienkiewicza. (PAP)

Reklama

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ pat/

2020-04-24 11:05

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zatrzymali papieża przy sobie

Niedziela kielecka 25/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Kielce

DPS

TER

DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

Kiedy w latach 70. komuniści budowali największy w regionie DPS, nikt nie przypuszczał, że kiedyś będzie on nosił imię największego z rodu Polaków.

Przeżywamy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji planowanych było wiele wydarzeń kulturalnych oraz religijnych. Niestety w związku z pandemią część z nich została odwołana, a niektóre przeniesione zostały do wirtualnej rzeczywistości. Niestety nie odbyła się narodowa pielgrzymka do Rzymu, podczas której Eucharystii w Bazylice św. Piotra miał przewodniczyć papież Franciszek. Ten trudny czas nie powinien jednak zakłócić nam przeżywania tej rocznicy, refleksji nad nauczaniem i spuścizną papieża Polaka.Marzeniem wielu z nas było, aby Jan Paweł II został z nami. Doceniając jego wielkość i ojcowską miłość wielu z nas starało się i stara, by pamięć o nim przetrwała. Wyznaczane są: papieskie szlaki, budowane są pomniki, pamiątkowe tablice upamiętniające jego pobyt wśród nas. Wiele instytucji, placówek, szkół przyjmuje Jana Pawła II za swojego patrona. W Kielcach jedną z nich jest Dom Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 76, który imię papieża Polaka nosi od 15 lat.

CZYTAJ DALEJ

Podhale: górale już w drodze na Jasną Górę

2021-07-23 12:52

[ TEMATY ]

pielgrzymka

górale

Pielgrzymka 2021

mbludzm.pl

Górale z Podhala wyruszyli już na szlak pielgrzymi. Tym samym rozpoczęła się 23 lipca 40. Góralska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 31 lipca.

Górale na Jasną Górę idą w czterech grupach pielgrzymkowych: nowotarskiej, orawskiej, rabczańskiej i z Bachledówki. Pątnicy z Nowego Targu wyruszyli z parafii NSPJ, przeszli przez Rynek i zatrzymali się na krótką modlitwę przed kościołami św. Katarzyny i św. Królowej Jadwigi. Dłuższy postój był w ludźmierskim sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Uszczęśliwieni duchem wiary

2021-07-24 10:58

ks. Łukasz Romańczuk

Pielgrzymi właśnie zakończyli nabożeństwo drogi krzyżowej

Pielgrzymi właśnie zakończyli nabożeństwo drogi krzyżowej

Grupa wiernych z Jordanowa Śląskiego i okolic udała się na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza.

W czasie tej autokarowej pielgrzymki nie zabrakło akcentów modlitewnych, które miały na celu pobudzać ducha wiary i wspólnotowości;

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję