Reklama

Aspekty

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pocztówka z Lubuskiego Muzeum Wojskowego"

Zakończył się konkurs plastyczny "Pocztówka z Lubuskiego Muzeum Wojskowego". Jego rozstrzygnięcie odbyło się 6 maja w siedzibie placówki w Drzonowie.

[ TEMATY ]

LMW

Archiwum LMW

Gracjan Rembalski (lat 9), autor świetnej makiety przedstawiającej ekspozycję plenerową naszego muzeum

Gracjan Rembalski (lat 9), autor świetnej makiety przedstawiającej ekspozycję plenerową naszego muzeum

Przypomnijmy, że organizatorzy zachęcali uczestników konkursu do stworzenia oryginalnej pocztówki, która miała stanowić wspomnienie z wizyty w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Technika prac konkursu była dowolna i bez limitu wieku. Do udziału szczególnie byli zachęcani najmłodsi.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 maja w siedzibie LMW w Drzonowie.

I miejsce zdobyli ex aequo: - Gracjan Rembalski (lat 9), autor świetnej makiety przedstawiającej ekspozycję plenerową naszego muzeum; - Maksymilian Maćkiewicz (lat 14), autor makiety z modelami ciężkiego sprzętu wojskowego; - Kacper Wik (lat 17), autor precyzyjnego rysunku ukazującego wybrane eksponaty z kolekcji plenerowej LMW II miejsce zdobyła: - Dominika Bachman (lat 14), autorka oryginalnej pocztówki w formie szkicu. III miejsce zdobyli ex aequo: - Filip Sadlik (lat 10), za oryginalną wersję pocztówki, stanowiącej zapis wspomnień z wizyty w Lubuskim Muzeum Wojskowym -Alex Bęczkowski (lat 11), autor ekspresyjnego rysunku ukazującego nasz transporter BTR.

- Jury doceniło również pozostałych uczestników konkursu, którym przyznało zaszczytne tytuły: „Wyróżnienie”. Serdecznie gratulujemy! Nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców i wyróżnionych czekać będą do odbioru w muzealnej kasie (w godzinach otwarcia muzeum). Odbiór nagród można połączyć z bezpłatnym zwiedzaniem naszej placówki. Możemy również przesłać nagrody i dyplomy pocztą (prosimy o informację na e-mail: promocja@muzeum.drzonow.eu) - mówi Magda Poradzisz-Cincio z LMW.

2020-05-08 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs plastyczny w Lubuskim Muzeum Wojskowym

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

LMW

Archiwum LMW

Jedna z nadesłanych prac 11-letniej Hani z okolic Zielonej Góry

Jedna z nadesłanych prac 11-letniej Hani z okolic Zielonej Góry

Ogłaszamy konkurs plastyczny „Pocztówka z Lubuskiego Muzeum Wojskowego".

Organizatorzy zachęcają do stworzenia oryginalnej pocztówki, która stanowić będzie wspomnienie z wizyty w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Technika prac – dowolna, bez limitu wieku.

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent dla polskatimes.pl: początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące

Początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące, powiedziałem wtedy, abyśmy go wprowadzili na krótszy czas – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl prezydent Andrzej Duda.

Od 2 września w pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję