Reklama

okiem realisty

Zabić prawami człowieka

Rada Europy to instytucja, której jednym z zasadniczych celów jest ochrona praw człowieka w krajach w niej zrzeszonych. Póki co, jest to cel jedynie teoretyczny, albowiem Rada pozwala sobie na niesłychane sprzeniewierzenie w tej materii

Otóż europejscy radcy żądają od Polski, Malty, Irlandii i Andory wprowadzenia takich regulacji prawnych, które umożliwią aborcję na życzenie. Wprawdzie projekt uchwały zawierającej żądania zostanie poddany pod głosowanie dopiero 16 kwietnia, ale już dziś wiadomo, co będzie zawierał. Autorka projektu, austriacka socjalistka Gisela Wurm, powołuje się w nim m.in. na dane dostarczone przez ogólnoświatowe lobby organizacji proaborcyjnych International Planned Parenthood Federation (IPPF).
W stworzonym przez siebie dokumencie pani Wurm ubolewa nad kilkoma sprawami. Jej troskę stanowi fakt, że lekarze, kierując się własnym sumieniem, odmawiają zabijania dzieci nienarodzonych. Dodatkowo autorka projektu wytacza działo w postaci „nienaruszalności cielesnej”, do której mają prawo „wszystkie istoty ludzkie, włącznie z kobietami”. Przypomina również, że każdy człowiek powinien mieć wolność „w sprawowaniu kontroli nad własnym ciałem”.
Czytając te sformułowania, a nadto wczytując się w statutowy zapis Rady, który głosi, że „codzienne poszukiwanie skuteczniejszych sposobów zapewnienia ochrony praw człowieka jest jednym z podstawowych zadań Rady Europy”, trudno oprzeć się wrażeniu, że instytucja ta zapadła na ciężkie rozdwojenie jaźni. Potwierdza tę diagnozę oświadczenie Giseli Wurm, w którym podkreśliła, że w kampaniach informacyjnych powinno być więcej „treści prorodzinnych”, a „w żadnym wypadku aborcja nie powinna być stosowana jako metoda planowania rodziny”. Jednym słowem, w głowie pani Wurm dopuszczalne jest bycie „za, a nawet przeciw”.
W sumie byłoby nieźle, gdyby żądania Rady Europy potwierdzały jej schizofreniczną naturę. To jednak nie schizofrenia, lecz celowe, zaplanowane i przeprowadzone z premedytacją działanie, które ma utrwalić w społecznej świadomości, że dzieciom nienarodzonym nie przysługuje miano ludzi. Nienarodzeni bowiem, jak widać z europejskiego projektu, nie mają prawa do postulowanej dla każdego człowieka nienaruszalności cielesnej i kontroli nad własnym ciałem. Ich można, a teraz nawet trzeba, bezkarnie zabijać.
Na szczęście uchwały Rady Europy nie mają mocy prawnej i pozostają na ogół w sferze deklaracji. Słabe to jednak pocieszenie, gdy weźmie się pod uwagę, że instytucja powołana do ochrony praw człowieka dybie na życie niewinnych istot. Samo nasuwa się porównanie z niegdysiejszym łódzkim pogotowiem, gdzie zamiast pomagać ludziom, dla paru groszy uśmiercano ich pavulonem. Nie od rzeczy chyba będzie tu przypomnieć, że twórcy tego procederu zostali osądzeni i skazani...

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Łódź/ W wieku 93 lat zmarła łączniczka z Powstania Warszawskiego Gryzelda Studzińska ps. Zela

2022-12-01 22:13

pixabay

W wieku 93 lat zmarła por. Gryzelda Studzińska ps. Zela, harcerka Szarych Szeregów, łączniczka z Powstania Warszawskiego.

O śmierci związanej z Łodzią uczestniczki Powstania Warszawskiego poinformował m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

8 grudnia na Jasnej Górze „Hołd z kwiatów”

2022-12-02 16:38

[ TEMATY ]

Jasna Góra

hołd kwiatów

Bożena Sztajner/Niedziela

Hołd z kwiatów na Jasnej Górze

Hołd z kwiatów na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze 8 grudnia już po raz czternasty odbędzie się „Hołd z kwiatów” pod figurą Niepokalanej na placu przed szczytem. Ma szczególny wymiar łączności z papieżem, bo uroczystość nawiązuje do rzymskiego zwyczaju tzw. omaggio floreale (hołdu z kwiatów). W 1938 r. papież Pius XI polecił Papieskiej Akademii Niepokalanej przygotować na Placu Hiszpańskim w Rzymie uroczysty akt oddania czci Maryi Niepokalanej. Odtąd każdego roku Ojciec Święty składa Maryi wieniec z kwiatów. Od 14 lat (od 2009r.) 8 grudnia to zatem dzień łączności Wzgórza Jasnogórskiego ze Wzgórzem Watykańskim.

W częstochowskim sanktuarium białe kwiaty składa nie tylko arcybiskup, ale i pielgrzymi. Pasterz diecezji podnoszony jest w koszu wozu strażackiego do stóp Niepokalanej, gdzie pozostawia bukiet białych róż. Sama figura Maryi tego dnia też udekorowana jest dziesiątkami białych kwiatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję