Reklama

Niedziela Lubelska

Szkoła św. Mikołaja - propozycja dla rodziców i wychowawców

Przy parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie funkcjonuje Szkoła św. Mikołaja.

Archiwum

Program szkoły powstał w konsekwencji wielu lat współpracy z Akademią Młodzieżową, która działa w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Na podstawie Pisma Świętego został opracowany unikalny program szkoleniowy dla rodziców, wychowawców oraz wszystkich, którzy chcą nimi zostać. Program jest konsekwencją naśladowania Mistrza, Pana Jezusa, oraz dostosowania do osiągnięć współczesnej pedagogiki i psychologii.

Szkoła św. Mikołaja to szkoła wychowania, budowania dobrych relacji, kształtowania charakteru, w której uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznej realizacji wychowania w rodzinie, w szkole, pracy z grupą i drugim człowiekiem.

Główne treści programu: prawdziwe relacje (8 godz. zajęć) - podstawą wychowania i jakiejkolwiek pracy z człowiekiem jest relacja, jest towarzyszenie. Pan Jezus trzy lata spędzał z uczniami, wszystko z nimi robił. Treści: komunikacja, sztuka prawdziwej rozmowy, rozumienie młodego człowieka, rozwiązywanie konfliktów; inspirowanie rozwoju i autentyczne przywództwo (8 godz. zajęć) - prawdziwy wychowawca jest w jakimś sensie przywódcą, pomaga odkryć drogę. Pan Jezus dawał przykłady i stawiał pytania. Treści: budowanie autorytetu, pozytywna dyscyplina, praca z grupą, budowanie motywacji; kształcenie charakteru (16 godz. zajęć) - wychowanie polega właśnie na kształtowaniu charakteru, czyli takim przygotowaniu młodego człowieka, żeby potrafił żyć w zgodzie ze sobą i z innymi. Pan Jezus wyprawiał uczniów po dwóch, dawał się im sprawdzić. Treści: uczenie zaangażowania w życie społeczne, troska o innych i o dobro wspólne, uczenie wytrwałości i pracowitości, pokonywanie swoich słabości; skuteczne działanie (8 godz. zajęć) - wychowanie to również przygotowanie do życia, tak, żeby młody człowiek potrafił radzić sobie z jego wyzwaniami. Pan Jezus powiedział do uczniów „idźcie i nauczajcie”. Treści: kształtowanie samoświadomości, odkrywanie i wzmacnianie talentów, uczenie myślenia, poznawania konkretnych programów działań wychowawczych.

Reklama

W 2020 r. Szkoła św. Mikołaja zrealizuje dwie edycje kursu po 40 godz. Zajęcia odbywają w trzy weekendy (piątek/sobota), z czego jeden jest wyjazdowy. Spotkania stacjonarne prowadzone są przy parafii pw. św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie. Wyjazd szkoleniowy odbywa się w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. Pierwsza edycja zaczyna się już 26 czerwca, kolejna - pod koniec września. Kurs jest całkowicie bezpłatny! Więcej informacji i zapisy na www.szkola.akademiamlodziezowa.pl


2020-06-25 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Białoruś: Cichanouska twierdzi, że to ona zwyciężyła w wyborach prezydenckich

2020-08-10 11:20

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP/Anna Ivanova

Kandydatka na prezydenta Białorusi Swiatłana Cichanouska oświadczyła w poniedziałek, że to ona zwyciężyła w niedzielnych wyborach prezydenckich, a nie urzędujący szef państwa Alaksandr Łukaszenka - podała agencja Reutera.

Cichanouska poinformowała, że nie uznaje wyników wyborów podanych przez Centralną Komisję Wyborczą. „Oczywiście nie uznajemy. Uzyskane przez nas dane nie są zgodne z tymi, które ogłoszono” – powiedziała Cichanouska dziennikarzom.

Dodała, że nie zamierza opuszczać Białorusi.

Według wyników podanych przez CKW w poniedziałek rano, Łukaszenka zdobył 80,23 proc. głosów, zaś Cichanouska 9,9 proc. (PAP)

mw/ ap/

CZYTAJ DALEJ

Ostatni dzień na Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej

2020-08-11 00:16

Michalina Stopka

40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę dobiegła końca. Ostatniego dnia pątniczego szlaki w “Sztafetę Maryi” włączyła się grupa 6 - Brzeg, Brzeg Dolny, Wołów oraz grupa 7 - Strzelin, Kąty Wrocławskie, Wrocław - Nowy Dwór.

Pielgrzymi musieli wcześnie rano wyjechać ze swoich domów, aby na 6:30 stawić się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Blachowni. Tam po otrzymaniu błogosławieństwa od ks. bpa Jacka Kicińskiego wyruszyli na pielgrzymkowy szlak.

Pierwszy etap prowadził do Częstochowy - Gnaszyna:

GALERIA ZDJĘĆ nr 1

Drugi etap z Częstochowy Gnaszyna do Częstochowy Kawodrza:

Trzeci etap prowadził na Jasną Górę:

GALERIA ZDJĘĆ nr 2

I pielgrzymi na Jasnej Górze:

GALERIA ZDJĘĆ nr 3

Pozdrowienia od "Orzecha".

Po Mszy św. w sali o. Kordeckiego odbyło się dziękczynienie za 40 lat pielgrzymowania z Wrocławia. Prowadził je o. Krzysztof Piskorz oraz zespół N.O.E,

GALERIA ZDJĘĆ 4

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję