Reklama

Spotkanie w domu pełnym miłości i dobra

W prowadzonym przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim jest miejsce dla każdego. Ludzie chorzy, samotni, niepełnosprawni, dzieci, samotne matki, zapomniani przez rodziny dziadkowie - każdy znajdzie schronienie pod tym dachem

Niedziela podlaska 3/2010

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien być sam, dlatego w Domu Miłosierdzia nie mogło zabraknąć spotkania przy wspólnym stole i łamania się opłatkiem. 22 grudnia zorganizowano więc przedświąteczne spotkanie opłatkowe przyjaciół placówki i przyjaciół Caritas. Na zaproszenie gospodarza domu ks. Piotra Arbaszewskiego na spotkanie przy pachnącym choinkowym drzewku przybyły osoby niepełnosprawne i przedstawiciele instytucji, które przez cały rok służą im pomocą. W kolędowaniu wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej - towarzyszyła im kierownik warsztatów Bożena Stępniak-Świątek. Byli też podopieczni Domu Samopomocy z ul. Kosowskiej oraz osoby znajdujące się pod opieką Miejskiego Centrum Pomocy Socjalnej.
Honorowym gościem spotkania był biskup drohiczyński Antoni Dydycz. Duchowieństwo reprezentowali również: kanclerz Kurii ks. Zbigniew Rostkowski, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Krzysztof Kisielewicz, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Andrzej Lubowicki, ks. inf. Jan Sobechowicz i proboszcz parafii konkatedralnej ks. Andrzej Krupa. Przy wspólnym stole zasiedli włodarze Sokołowa - przedstawiciele władz powiatu i miasta. Przybyli: starosta sokołowski Antoni Czarnocki ze swoim zastępcą Janem Romańczukiem, zastępca burmistrza Jerzy Maksjan, komendant Powiatowej Komendy Policji Wiesław Rogulski z zastępcą Wiesławem Nasiłowskim. Nie zabrakło przedstawicieli sokołowskich szkół i instytucji oraz dobrodziejów wspierających Dom Miłosierdzia.
Szanownych i wielce oczekiwanych gości powitał ks. Piotr Arbaszewski. Zaraz potem z jasełkami wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, nad ich występem czuwała katechetka Katarzyna Ździebiorska.
Z życzeniami świątecznymi zwrócił się do wszystkich dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Kisielewicz. „Maleńki Jezus ze żłóbka przez swoje ubóstwo chce nam powiedzieć o godności człowieka. Rodząca się w stajence Boża Dziecina pokazuje nam, że bez względu na to, czy jesteśmy ubodzy, czy bogaci, zdrowi, czy chorzy, jesteśmy jednakowi w oczach Boga. W betlejemskiej stajence narodził się ubogi człowiek - Bóg” - mówił kapłan.
Głos zabrał też Ksiądz Biskup, który przypomniał historię powstania Domu Miłosierdzia, podziękował jego pracownikom i wolontariuszom oraz osobom wspierającym to dzieło, w tym przedstawicielom instytucji i dobroczyńcom. Po błogosławieństwie Pasterza diecezji wszyscy obecni przełamali się opłatkiem, składając świąteczne i noworoczne życzenia. Nieodłącznym elementem opłatkowych spotkań jest przykryty białym obrusem wigilijny stół. Panie kucharki zadbały, by na stole tym nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, by każdy mógł przeżyć tu choć namiastkę prawdziwej wieczerzy wigilijnej, a także by nikt nie wyszedł ze spotkania głodny. Dopełnieniem świątecznego nastroju było wspólne kolędowanie.
Dom Miłosierdzia to niezwykle miejsce, to żywy pomnik Jana Pawła II - wielkiego Polaka, który kochał wszystkich ludzi. Dlatego dom ten jest pełen miłości i dobra. 22 grudnia przy jednym stole zasiedli kapłani, włodarze, prominenci, a także niepełnosprawni i ubodzy, którzy mają tutaj swój dom. Śpiewając „Wśród nocnej ciszy”, wszyscy byli sobie równi.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy Lewandowskiego

2022-11-26 18:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Zwycięstwo Polski nad Arabią Saudyjską 2:0 ocenione zostało w Skandynawii jako pokaz zimnej krwi polskich piłkarzy, zwłaszcza Wojciecha Szczęsnego, który w przełomowym momencie meczu popisał się szaloną, podwójną obroną rzutu karnego.

Gra polskiej drużyny została oceniona jako solidna i opanowana, która sprowadziła na ziemie Arabię Saudyjską z euforii po sensacyjnym pokonaniu Argentyny kilka dni wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy Lewandowskiego

2022-11-26 18:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Zwycięstwo Polski nad Arabią Saudyjską 2:0 ocenione zostało w Skandynawii jako pokaz zimnej krwi polskich piłkarzy, zwłaszcza Wojciecha Szczęsnego, który w przełomowym momencie meczu popisał się szaloną, podwójną obroną rzutu karnego.

Gra polskiej drużyny została oceniona jako solidna i opanowana, która sprowadziła na ziemie Arabię Saudyjską z euforii po sensacyjnym pokonaniu Argentyny kilka dni wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję