Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Przybądź Dawco darów mnogich!

Ponad 80 młodych ludzi otrzymało (22.07) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju sakrament bierzmowania zwany również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Joanna Ferens

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Uroczystościom przewodniczył sufragan metropolii lwowskiej, ks. biskup Edward Kawa, którego powitali rodzice bierzmowanych, jednocześnie prosząc go o udzielenie młodzieży tego sakramentu: – My przedstawiciele rodziców młodzieży, która pragnie przyjąć dziś sakrament bierzmowania, serdecznie witamy Księdza Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej. Z rodzicielską troską towarzyszymy naszym dzieciom od chwili ich narodzin, przez sakramenty chrztu, spowiedzi i komunii świętej oraz staramy się dawać om dobry przykład chrześcijańskiego życia. Staraliśmy się wszczepić w ich serca miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziś prosimy Księdza Biskupa o naznaczenie naszych dzieci Duchem Świętym, aby zesłał On swoje dary i umocnił je w mężnym wyznawaniu wiary katolickiej, bronieniu jej i postępowaniu według jej zasad w tych niełatwych czasach – podkreślali.

Słowa powitania skierował również ks. dziekan Witold Batycki: – Na tę chwilę nasze sanktuarium staje się Wieczernikiem, gdyż na naszą młodzież zstępuje dzisiaj Duch Święty ze swoimi darami. Jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z Maryją i Apostołami w Wieczerniku była również Maria Magdalena, ta która była nazywana Apostołką Apostołów. I dziś też jesteśmy tu wszyscy i przywołujemy tego Ducha Świętego za pośrednictwem ks. Biskupa. Bardzo się cieszę, że udzieli on dziś naszej młodzieży tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – mówił.

Reklama

– Sakrament, który za chwilę przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości Bożej, tej samej, która rozpaliła serce św. Marii Magdaleny – podkreślał w homilii ksiądz biskup: – Dzisiaj każdy z was usłyszy imię patrona, którego obiera sobie na ten sakrament, a Jezus będzie do Ciebie przemawiał tak, jak do Marii Magdaleny, po imieniu, bo Bóg cię zna, chce i pragnie twego szczęścia. Chce prowadzić ciebie drogami, które dla ciebie będą najpiękniejsze i najlepsze. Tylko usłysz w swoim sercu to zaproszenie do miłości. Kochana młodzieży! To, co jest najbardziej widocznym charyzmatem waszej patronki, św. Marii Magdaleny to jest miłość. Dlatego ten sakrament, który za moment przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości, ale trzeba się o nią troszczyć, trzeba ją pielęgnować. Dlatego starajcie się tak jak Maria Magdalena mówić o Bogu, dawać o Nim świadectwo i czynić to z miłością – zaznaczał.

Na zakończenie młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia: – Czcigodny Księże Biskupie! Dziękujemy Ci za udzielenia nam sakramentu bierzmowania, który ściślej zjednoczył nas z Jezusem, naszym Panem i pogłębił naszą obecność w Kościele. Rozumiemy, że oznacza on dla nas nowe zadania i większe wymagania. Chcemy zatem świadczyć, że Jezus jest naszym Panem i Przyjacielem. Niech Patronka dnia dzisiejszego i tego miejsca, św. Maria Magdalena ma także Ciebie, drogi Księże Biskupie w swojej opiece i wyprasza Ci potrzebne łaski, a Duch Święty niech prowadzi Twoją pasterską posługę, czego Ci z serca życzymy. Prosimy o błogosławieństwo, byśmy sprostali zadaniom i przyjęli odpowiedzialność za Ewangelię na miarę daru, który został nam dany – dziękowała młodzież.

Uroczystość zakończyła się nałożeniem bierzmowanym pamiątkowych krzyży oraz wspólną fotografią z Księdzem Biskupem.

2020-07-22 21:30

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

[ TEMATY ]

Ochrona małoletnich

Ochrona małoletnich w Kościele

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować

2021-09-21 07:59

[ TEMATY ]

kopalnia

pl.wikipedia.org

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów będzie dalej pracować; posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie - ogłosiła Polska Grupa Energetyczna - właściciel kopalni i elektrowni Turów.

W poniedziałek ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa.

CZYTAJ DALEJ

Brakuje blisko 10 tys. wolontariuszy. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują chętnych

2021-09-21 14:31

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

facebook.com/szlachetna.paczka

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy. Brakuje blisko 10 tyś. osób. To już ostatni moment, by się zgłosić. Rekrutacja potrwa jeszcze tylko dwa tygodnie.

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 1600 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję