Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Przybądź Dawco darów mnogich!

Ponad 80 młodych ludzi otrzymało (22.07) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju sakrament bierzmowania zwany również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Joanna Ferens

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Uroczystościom przewodniczył sufragan metropolii lwowskiej, ks. biskup Edward Kawa, którego powitali rodzice bierzmowanych, jednocześnie prosząc go o udzielenie młodzieży tego sakramentu: – My przedstawiciele rodziców młodzieży, która pragnie przyjąć dziś sakrament bierzmowania, serdecznie witamy Księdza Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej. Z rodzicielską troską towarzyszymy naszym dzieciom od chwili ich narodzin, przez sakramenty chrztu, spowiedzi i komunii świętej oraz staramy się dawać om dobry przykład chrześcijańskiego życia. Staraliśmy się wszczepić w ich serca miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziś prosimy Księdza Biskupa o naznaczenie naszych dzieci Duchem Świętym, aby zesłał On swoje dary i umocnił je w mężnym wyznawaniu wiary katolickiej, bronieniu jej i postępowaniu według jej zasad w tych niełatwych czasach – podkreślali.

Słowa powitania skierował również ks. dziekan Witold Batycki: – Na tę chwilę nasze sanktuarium staje się Wieczernikiem, gdyż na naszą młodzież zstępuje dzisiaj Duch Święty ze swoimi darami. Jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z Maryją i Apostołami w Wieczerniku była również Maria Magdalena, ta która była nazywana Apostołką Apostołów. I dziś też jesteśmy tu wszyscy i przywołujemy tego Ducha Świętego za pośrednictwem ks. Biskupa. Bardzo się cieszę, że udzieli on dziś naszej młodzieży tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – mówił.

Reklama

– Sakrament, który za chwilę przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości Bożej, tej samej, która rozpaliła serce św. Marii Magdaleny – podkreślał w homilii ksiądz biskup: – Dzisiaj każdy z was usłyszy imię patrona, którego obiera sobie na ten sakrament, a Jezus będzie do Ciebie przemawiał tak, jak do Marii Magdaleny, po imieniu, bo Bóg cię zna, chce i pragnie twego szczęścia. Chce prowadzić ciebie drogami, które dla ciebie będą najpiękniejsze i najlepsze. Tylko usłysz w swoim sercu to zaproszenie do miłości. Kochana młodzieży! To, co jest najbardziej widocznym charyzmatem waszej patronki, św. Marii Magdaleny to jest miłość. Dlatego ten sakrament, który za moment przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości, ale trzeba się o nią troszczyć, trzeba ją pielęgnować. Dlatego starajcie się tak jak Maria Magdalena mówić o Bogu, dawać o Nim świadectwo i czynić to z miłością – zaznaczał.

Na zakończenie młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia: – Czcigodny Księże Biskupie! Dziękujemy Ci za udzielenia nam sakramentu bierzmowania, który ściślej zjednoczył nas z Jezusem, naszym Panem i pogłębił naszą obecność w Kościele. Rozumiemy, że oznacza on dla nas nowe zadania i większe wymagania. Chcemy zatem świadczyć, że Jezus jest naszym Panem i Przyjacielem. Niech Patronka dnia dzisiejszego i tego miejsca, św. Maria Magdalena ma także Ciebie, drogi Księże Biskupie w swojej opiece i wyprasza Ci potrzebne łaski, a Duch Święty niech prowadzi Twoją pasterską posługę, czego Ci z serca życzymy. Prosimy o błogosławieństwo, byśmy sprostali zadaniom i przyjęli odpowiedzialność za Ewangelię na miarę daru, który został nam dany – dziękowała młodzież.

Uroczystość zakończyła się nałożeniem bierzmowanym pamiątkowych krzyży oraz wspólną fotografią z Księdzem Biskupem.

2020-07-22 21:30

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bierzmowanie w Polskiej Misji Katolickiej w Munster

2020-09-28 00:12

ks. kan. Marian Wagner

Młodzież z Polskiej Misji Katolickiej w Munster, przyjęła z rąk Ks. Abpa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, sakrament bierzmowania. Uroczystość ta połączona była z poświęceniem sztandaru misyjnego z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

Na początku liturgii proboszcz parafii, młodzież oraz rodzice poprosili ks. Abpa o udzielenie sakramentu zgromadzonej młodzieży.

Podczas homilii, metropolita wrocławski przywołując sakrament Chrztu i I Komunii świętej zachęcił młodych, aby nie bali się otworzyć na działanie Ducha Świętego. Przykładem mogą być Apostołowie, którzy oczekiwali na Zesłanie Ducha Świętego.

Na zakończenie Liturgii Ks. Arcybiskup poświęcił sztandar misyjny ufundowany przez rodziców Szkoły Misyjnej oraz PMK.

ks. kan Marian Wagner

Poświęcenie sztandaru

Poświęcenie sztandaru


CZYTAJ DALEJ

“Iskra Miłosierdzia” zapłonęła w Oleśnicy

2020-09-28 17:50

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Jakub przyniósł relikwie bł. ks. Michała Sopoćki

Ks. Jakub przyniósł relikwie bł. ks. Michała Sopoćki

Od kilkunastu lat, w rocznicę śmierci bł. ks. Michała Sopoćki, ludzie na całym świecie jednoczą się o godz. 15:00, modląc się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tę inicjatywę włączyli się wierni z parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, którzy wraz z redakcją “Niedzieli Wrocławskiej” zorganizowali wspólną modlitwę.

W poniedziałkowe popołudnie, 28 września, było wiele powodów, aby pozostać w domu. Niepewna pogoda, wcześniej padający deszcz, nie zachęcały, aby podjąć trud wyjścia. Świadomość łączności w ludźmi wierzącymi i cel i intencje modlitwy wielu zmobilizowało do przyjścia na “Koronkę na ulicach miast świata”.

- Pogoda jest kiepska, ale miałem potrzebę wspólnej modlitwy z innymi, z tą świadomością, że w tym czasie ludzie na całym świecie trzymając różańce w ręku także będą prosić Bożego Miłosierdzia - opowiada jeden z uczestników.

Modlitwę poprowadził ks. Jakub Mazur, wikariusz parafii, który na miejsce modlitwy przyniósł relikwie bł. ks. Michała Sopoćki. Pomagali mu diakoni pochodzący z parafii: dk. Michał Marciniak oraz dk. Dorian Dawidziak. Obecni byli także członkowie parafialnej Akcji Katolickiej, którzy przynieśli ze sobą flagi i sztandary.

Na początku modlitwy, ks. Jakub przeczytał fragment z “Dzienniczka św. s. Faustyny”. Następnie zapowiedział intencje modlitwy: za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521), za oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

- Intencja modlitwy jest bardzo ważna. Ona jest pewnego rodzaju mobilizacją do skupienia i szturmowania nieba. A te intencje omadlane dzisiaj, są bardzo istotne. Dziękuję za taką inicjatywę, ona nie tylko jednoczy, ale pokazuje, że czcicieli Bożego Miłosierdzia jest wielu na świecie - zaznacza jedna z uczestniczek.

Na zakończenie modlitwy ks. Jakub pobłogosławił wszystkich obecnych relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, a następnie wszyscy udali się do kościoła, do kaplicy Miłosierdzia, na adorację Najświętszego Sakramentu.

- Poprzez zaproszenie ludzi do wspólnej modlitwy chcieliśmy okazać jedność w wiernymi na całym świecie, a jednocześnie zjednoczyć naszych parafian na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia - powiedział ks. Jakub.

“Koronka na ulicach miast” to inicjatywa modlitewna, która zrodziła się 13 lat temu w Łodzi. Od tego czasu “Iskra Miłosierdzia” dociera na krańce świata, a każdego roku coraz więcej osób włącza się we wspólną modlitwę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję