Reklama

Niedziela Przemyska

Maraton Benedyktyński dla chorego Michałka

Z opactwa sióstr benedyktynek w Przemyślu do podległego mu przeoratu w Jarosławiu wyruszył 27 lipca I Maraton Benedyktyński. Uczestnicy do pokonania mają 242 kilometry. Bieg wspiera akcje zbierania pieniędzy na operację serca 3-letniego Michałka z Rakszawy k. Łańcuta.

Na starcie stawiło się ponad 100 osób, nie tylko z Podkarpacia, ale również z innych miast Polski, m.in. Krakowa, Otwocka czy Szczytna. Trasa liczy dokładnie 42 195 metrów. – Zarówno w Przemyślu, jak i Jarosławiu są benedyktynki, w obu miastach jest dużo biegaczy. Dlatego postanowiliśmy połączyć dwa opactwa i dwa sąsiadujące ze sobą miasta – mówi Ewa Kucel, koordynator Maratonu.

Pierwszym założeniem organizatorów była promocja sportu i zdrowia. W międzyczasie pojawił się dodatkowy, szczytny cel: pomoc dla 3-letniego Michałka, który ma tylko połowę serca i konieczna jest dla niego operacja, której koszt to 144 tys. zł. – Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec genialnie połączył obie inicjatywy. Widziałem przed chwilą w kościele, że zawodnicy byli niesamowicie wzruszeni, że to nie tylko bieg dla zdrowia, ale też dla konkretnego małego człowieka, który potrzebuje pomocy najpierw finansowej, a potem medycznej – mówi dyrektor Maratonu ks. Marek Pieńkowski.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo wszystkim dziękuję, że bezinteresownie chcecie pomóc naszemu dziecku. Michałek bez tej operacji nie ma szans na dalszy rozwój, a jest wspaniałym uśmiechniętym chłopcem – mówiła chwilę wcześniej mama Michała, który razem z najbliższą rodziną był również obecny na starcie maratonu.

Reklama

Punktualnie o godz. 9.00 ksieni opactwa w Przemyślu s. Klara dzwonkiem dała sygnał do startu. Co prawda dla najlepszych biegaczy przewidziane są nagrody, ale jak podkreślają organizatorzy, tutaj nie ma przegranych.

Każdy, kto chciałby wspomóc akcję, może wykupić część trasy. Jeden metr to 3,50 zł. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie www.opactwo.pl oraz www.przemysl.caritas.pl.

2013-07-27 19:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

III Barlinecki Maraton Biblijny

Niedziela szczecińsko-kamieńska 18/2013, str. 7

[ TEMATY ]

Biblia

maraton

Archiwum prywatne

Patronat nad inicjatywą Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Dzieła Biblijnego objął burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz

Patronat nad inicjatywą Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Dzieła Biblijnego objął burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz

III Barlinecki Maraton Biblijny już za nami. Do mety, czyli do zaplanowanej godz. 13 dobiegliśmy, wiary ustrzegliśmy i ciągle mamy niedosyt Słowa Bożego. Czytanie Pisma Świętego Nowego Testamentu rozpoczęliśmy w czwartek 18 kwietnia o godz. 12 w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury „Panorama” w Barlinku. Jak co roku patronat nad inicjatywą Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, działającego przy parafii św. Wojciecha BM w Barlinku, oraz Dzieła Biblijnego objął burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz. Współorganizatorem były również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Barlinku.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP: polskim strażakom w Turcji udało się wydobyć drugą żywą osobę

2023-02-07 18:50

[ TEMATY ]

Turcja

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Grupie polskich strażaków w Turcji udało się wydobyć drugą żywą osobę - wynika z informacji przekazanych przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka. Polscy strażacy działają w Besni, gdzie przez trzęsienie ziemi zawaliło się wiele domów.

Polska grupa ratownicza HUSAR Poland poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami rozpoczęła we wtorek po południu. Po godz. 15.20 komendant główny poinformował, że polscy ratownicy uratowali pierwszego człowieka. Przed godz. 18 przekazał, że udało się wydobyć kolejną żywą osobę.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy za kontynent afrykański

2023-02-08 09:58

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Módlmy się, aby w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym, a także w całej Afryce, mogły wyrosnąć ziarna Bożego Królestwa miłości, sprawiedliwości i pokoju” – powiedział papież podsumowując podczas dzisiejszej audiencji ogólnej swoją zakończoną w niedzielę pielgrzymkę do tych dwóch krajów afrykańskich.

Ojciec Święty podziękował władzom oraz wszystkim, dzięki którym ta pielgrzymka była możliwa. Mówiąc o swej wizycie w Sudanie Południowym podkreślił, że odbywała się ona wspólnie z Arcybiskupem Canterbury Justinem Welby i Moderatorem Ogólnym Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. „Pojechaliśmy razem, aby dać świadectwo, że współpraca w różnorodności jest możliwa i konieczna, zwłaszcza jeśli podzielamy wiarę w Chrystusa” – podkreślił Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję