Reklama

Aspekty

Radośnie, bo z Panem Bogiem

Leśne pole namiotowe przy plaży nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu jest miejscem kolejnej z wypraw ojcowskich zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie "Ojcostwo Powołaniem".

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Karolina Krasowska

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na zakończenie wakacji ojcowie z dziećmi wybrali się nad Jezioro Dziarg do Kosobudza. Kolejna z wypraw, zatytułowana "Człowiek lasu" rozpoczęła się 26 sierpnia. W wyjeździe, który zakończy się w niedzielę 30 sierpnia uczestniczy 16 panów z dziećmi. 

- Niektórzy ojcowie są z jednym dzieckiem, są tacy, którzy zabrali trzech synów, są także ojcowie z córkami. Jest tak, jak być powinno, także każdy z każdym ma możliwość porozmawiania, poznania się, bo niektórzy są nowi, więc jest to też dobry moment, żeby wymienić się życiowymi doświadczeniami, ale jest też moment, żeby wspólnie się pomodlić - mówi Lesław Barczyński, prezes Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem".

Pierwszego dnia panowie budowali obozowisko. Kolejnego dnia zapoznawali się z otaczającą ich naturą. Poznawali, jakie ryby zamieszkują Jezioro Dziarg, poznawali tajniki związane z wędkowaniem oraz grzyby, jakie rosną w naszym województwie. Chętni, pod osłoną nocy, w kilku grupach obserwowali poruszającą się po lesie zwierzynę.

- Udało nam się zobaczyć jelenia na żywo. Nigdy wcześniej nie udało mi się go zobaczyć, mimo że wcześniej próbowaliśmy. Tu nam się udało go zobaczyć w pełnej okazałości, inni widzieli stadko saren, niektórzy dziki, które kręciły się wręcz pod amboną, więc to wrażenie było niesamowite dla każdego - dodaje Lesław Barczyński. 

- Dzisiaj rano mieliśmy deszczyk, ale przed nim mieliśmy Mszę św., która nas napełniła ciepłem, słońcem i mimo deszczu ubraliśmy się odpowiednio, wzięliśmy wędki i wędkowaliśmy. Każdy się bawił i nikt nie narzekał. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Jestem naprawdę przekonany, że Pan Bóg, nawet jeśli pada deszcz, to w nasze serca wlewa tyle radości, która powoduje, że bez względu na pogodę dobrze się bawimy - kończy Barczyński. 

Każdego dnia wyprawy sprawowana jest Msza św. Mężczyznom towarzyszy opiekun duchowy ks. Piotr Wadowski, asystent kościelny stowarzyszenia. 

Lesław Barczyński, lider Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o kolejnej wyprawie ojcowskiej "Człowiek lasu" nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/3184082618380257

Ks. Piotr Wadowski, opiekun duchowy Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o duchowym towarzyszeniu w czasie wypraw ojcowskich: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/346969206674878

Sławek Baszko i Marek Mandryk o wyprawach ojcowskich z synami: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/643840769575416

Jarek Zasadzki z Zielonogórskiego Hufca Harcerzy "Topór" o imprezie na orientację przygotowaną dla ojców z dziećmi podczas wyprawy w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/380482912985349


Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-08-28 17:45

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fajnie być tatą

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

fb

Katolickie Stowarzyszenie „Ojcostwo Powołaniem” organizuje cykl spotkań warsztatowych dla ojców chcących pogłębiać swoją rolę w rodzinie i wychowaniu dziecka.

„Kierunek Ojcostwo” to cykl czterech spotkań warsztatowych rozplanowanych na przestrzeni 2021 roku. Spotkania poprowadzi psycholog rodzinny Katarzyna Piosik-Łobaczewska. W zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią będą się one odbywać stacjonarnie w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze bądź w formule on-line. Pierwsze spotkanie pt. „Zaczynam od siebie” odbędzie się już w styczniu i będzie poświęcone temu jak radzić sobie ze stresem i przeżywaniem trudnych emocji.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Bralczyk: dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów

2024-07-21 10:10

[ TEMATY ]

język polski

Adam Koprowski

Prof. Jerzy Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk

Dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów, bo przecież nie na tym polega nasz stosunek do płci – powiedział PAP prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

PAP: Dzień dobry, panie profesorze. A może powinnam raczej powiedzieć dobry wieczór?

CZYTAJ DALEJ

USA: Prawo do aborcji w centrum kampanii Harris

2024-07-23 07:38

[ TEMATY ]

USA

Kamala Harris

PAP/EPA/TING SHEN / POOL

Wiceprezydent USA Kamala Harris obiecała w poniedziałek, że umieści prawa do aborcji w centrum swojej kampanii przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

"Będziemy walczyć o wolność reprodukcyjną. Wiedząc, że jeśli Trump dostanie szansę, podpisze ogólnokrajowy zakaz aborcji, zakazujący aborcji w każdym stanie" – mówiła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję