Reklama

Aspekty

Radośnie, bo z Panem Bogiem

Leśne pole namiotowe przy plaży nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu jest miejscem kolejnej z wypraw ojcowskich zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie "Ojcostwo Powołaniem".

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Karolina Krasowska

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Na zakończenie wakacji ojcowie z dziećmi wybrali się nad Jezioro Dziarg do Kosobudza. Kolejna z wypraw, zatytułowana "Człowiek lasu" rozpoczęła się 26 sierpnia. W wyjeździe, który zakończy się w niedzielę 30 sierpnia uczestniczy 16 panów z dziećmi. 

- Niektórzy ojcowie są z jednym dzieckiem, są tacy, którzy zabrali trzech synów, są także ojcowie z córkami. Jest tak, jak być powinno, także każdy z każdym ma możliwość porozmawiania, poznania się, bo niektórzy są nowi, więc jest to też dobry moment, żeby wymienić się życiowymi doświadczeniami, ale jest też moment, żeby wspólnie się pomodlić - mówi Lesław Barczyński, prezes Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem".

Pierwszego dnia panowie budowali obozowisko. Kolejnego dnia zapoznawali się z otaczającą ich naturą. Poznawali, jakie ryby zamieszkują Jezioro Dziarg, poznawali tajniki związane z wędkowaniem oraz grzyby, jakie rosną w naszym województwie. Chętni, pod osłoną nocy, w kilku grupach obserwowali poruszającą się po lesie zwierzynę.

- Udało nam się zobaczyć jelenia na żywo. Nigdy wcześniej nie udało mi się go zobaczyć, mimo że wcześniej próbowaliśmy. Tu nam się udało go zobaczyć w pełnej okazałości, inni widzieli stadko saren, niektórzy dziki, które kręciły się wręcz pod amboną, więc to wrażenie było niesamowite dla każdego - dodaje Lesław Barczyński. 

- Dzisiaj rano mieliśmy deszczyk, ale przed nim mieliśmy Mszę św., która nas napełniła ciepłem, słońcem i mimo deszczu ubraliśmy się odpowiednio, wzięliśmy wędki i wędkowaliśmy. Każdy się bawił i nikt nie narzekał. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Jestem naprawdę przekonany, że Pan Bóg, nawet jeśli pada deszcz, to w nasze serca wlewa tyle radości, która powoduje, że bez względu na pogodę dobrze się bawimy - kończy Barczyński. 

Każdego dnia wyprawy sprawowana jest Msza św. Mężczyznom towarzyszy opiekun duchowy ks. Piotr Wadowski, asystent kościelny stowarzyszenia. 

Lesław Barczyński, lider Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o kolejnej wyprawie ojcowskiej "Człowiek lasu" nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/3184082618380257

Ks. Piotr Wadowski, opiekun duchowy Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o duchowym towarzyszeniu w czasie wypraw ojcowskich: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/346969206674878

Sławek Baszko i Marek Mandryk o wyprawach ojcowskich z synami: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/643840769575416

Jarek Zasadzki z Zielonogórskiego Hufca Harcerzy "Topór" o imprezie na orientację przygotowaną dla ojców z dziećmi podczas wyprawy w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/380482912985349


2020-08-28 17:45

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obozowisko, kajaki i wypoczynek z Bogiem

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

fb

Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zakładali obozowisko

Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zakładali obozowisko

Ojcowie i dzieci wspólnie spędzali czas nad Jeziorem Wędromierz. Wakacyjna wyprawa odbyła się od 26 do 28 czerwca i po raz kolejny została zorganizowana przez inicjatywę Ojcostwo Powołaniem.

- Te wyjazdy organizujemy już od 4 lat. Natomiast ten wyjazd jest bardziej rekreacyjny, wypoczynkowy, gdzie spotykamy się, poznajemy. Całą sobotę będziemy praktycznie mieli spływ kajakowy, będzie dużo wody, stąd ta wyprawa nosi nazwę „Wilk morski” – mówi inicjator wyprawy Lesław Barczyński. – Oczywiście i przede wszystkim od samego początku będzie z nami Pan Bóg. Od samego początku, kiedy to robimy przyświeca nam zasada, że bez Niego się nie ruszamy, więc Pan Bóg jest na pierwszym miejscu. Tradycyjnie, jak podczas poprzednich wypraw, towarzyszy nam ks. Piotr Wadowski, także codziennie będziemy mieli Mszę, a to nas najbardziej cieszy – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 16:58

[ TEMATY ]

dzieci

protest

Francja

transpłciowa indoktrynacjia

Vatican News

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Paryż: długa rozmowa biskupów francuskich z papieżem Franciszkiem

2021-09-24 14:32

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Dwie godziny i dwadzieścia minut trwała wczorajsza (23 września) rozmowa Ojca Świętego z biskupami francuskimi z prowincji kościelnych Paryża, Lyonu i Clermont-Ferrand odbywających wizytę ad limina Apostolorum – donosi portal tygodnika Famille chrétienne. Poruszono między innymi sprawę Motu proprio Traditionis custodes, wizji Francji, czy nadużyć seksualnych.

„To nasze pytania napędzały ten dialog, w bardzo prosty i braterski sposób” - powiedział prasie kilka godzin po spotkaniu arcybiskup Paryża, Michel Aupetit. Biskupi mogli powiedzieć Papieżowi o ciężarze, jaki stanowi dla niektórych z nich misja biskupia, wspominając nawet o przypadkach bliskich «wypalenia się». Papież powiedział im, aby „oddali trudności w ręce Pana, aby trwali w ufności" - zrelacjonował abp Aupetit.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję