Reklama

Aspekty

Radośnie, bo z Panem Bogiem

Leśne pole namiotowe przy plaży nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu jest miejscem kolejnej z wypraw ojcowskich zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie "Ojcostwo Powołaniem".

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Karolina Krasowska

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Na zakończenie wakacji ojcowie z dziećmi wybrali się nad Jezioro Dziarg do Kosobudza. Kolejna z wypraw, zatytułowana "Człowiek lasu" rozpoczęła się 26 sierpnia. W wyjeździe, który zakończy się w niedzielę 30 sierpnia uczestniczy 16 panów z dziećmi. 

Zobacz zdjęcia: Wyprawa

- Niektórzy ojcowie są z jednym dzieckiem, są tacy, którzy zabrali trzech synów, są także ojcowie z córkami. Jest tak, jak być powinno, także każdy z każdym ma możliwość porozmawiania, poznania się, bo niektórzy są nowi, więc jest to też dobry moment, żeby wymienić się życiowymi doświadczeniami, ale jest też moment, żeby wspólnie się pomodlić - mówi Lesław Barczyński, prezes Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem".

Pierwszego dnia panowie budowali obozowisko. Kolejnego dnia zapoznawali się z otaczającą ich naturą. Poznawali, jakie ryby zamieszkują Jezioro Dziarg, poznawali tajniki związane z wędkowaniem oraz grzyby, jakie rosną w naszym województwie. Chętni, pod osłoną nocy, w kilku grupach obserwowali poruszającą się po lesie zwierzynę.

- Udało nam się zobaczyć jelenia na żywo. Nigdy wcześniej nie udało mi się go zobaczyć, mimo że wcześniej próbowaliśmy. Tu nam się udało go zobaczyć w pełnej okazałości, inni widzieli stadko saren, niektórzy dziki, które kręciły się wręcz pod amboną, więc to wrażenie było niesamowite dla każdego - dodaje Lesław Barczyński. 

- Dzisiaj rano mieliśmy deszczyk, ale przed nim mieliśmy Mszę św., która nas napełniła ciepłem, słońcem i mimo deszczu ubraliśmy się odpowiednio, wzięliśmy wędki i wędkowaliśmy. Każdy się bawił i nikt nie narzekał. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Jestem naprawdę przekonany, że Pan Bóg, nawet jeśli pada deszcz, to w nasze serca wlewa tyle radości, która powoduje, że bez względu na pogodę dobrze się bawimy - kończy Barczyński. 

Każdego dnia wyprawy sprawowana jest Msza św. Mężczyznom towarzyszy opiekun duchowy ks. Piotr Wadowski, asystent kościelny stowarzyszenia. 

Lesław Barczyński, lider Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o kolejnej wyprawie ojcowskiej "Człowiek lasu" nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/3184082618380257

Ks. Piotr Wadowski, opiekun duchowy Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o duchowym towarzyszeniu w czasie wypraw ojcowskich: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/346969206674878

Sławek Baszko i Marek Mandryk o wyprawach ojcowskich z synami: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/643840769575416

Jarek Zasadzki z Zielonogórskiego Hufca Harcerzy "Topór" o imprezie na orientację przygotowaną dla ojców z dziećmi podczas wyprawy w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/380482912985349


2020-08-28 17:45

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obozowisko, kajaki i wypoczynek z Bogiem

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

fb

Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zakładali obozowisko

Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zakładali obozowisko

Ojcowie i dzieci wspólnie spędzali czas nad Jeziorem Wędromierz. Wakacyjna wyprawa odbyła się od 26 do 28 czerwca i po raz kolejny została zorganizowana przez inicjatywę Ojcostwo Powołaniem.

- Te wyjazdy organizujemy już od 4 lat. Natomiast ten wyjazd jest bardziej rekreacyjny, wypoczynkowy, gdzie spotykamy się, poznajemy. Całą sobotę będziemy praktycznie mieli spływ kajakowy, będzie dużo wody, stąd ta wyprawa nosi nazwę „Wilk morski” – mówi inicjator wyprawy Lesław Barczyński. – Oczywiście i przede wszystkim od samego początku będzie z nami Pan Bóg. Od samego początku, kiedy to robimy przyświeca nam zasada, że bez Niego się nie ruszamy, więc Pan Bóg jest na pierwszym miejscu. Tradycyjnie, jak podczas poprzednich wypraw, towarzyszy nam ks. Piotr Wadowski, także codziennie będziemy mieli Mszę, a to nas najbardziej cieszy – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Krawczyk o Janie Pawle II

2021-04-08 10:50

[ TEMATY ]

wiara

świadectwo

św. Jan Paweł II

Krzysztof Krawczyk

krzysztofkrawczyk.eu

Cała Polska oraz Polonia za granicą, opłakuje śmierć Krzysztofa Krawczyka, który po długiej chorobie zmarł 5 kwietnia, br. Na portalach społecznościowych fani publikują wideoklipy najpopularniejszych jego piosenek oraz fragmenty wywiadów, których, podczas swojej długoleniej kariery, udzielił dla czasopism, rozgłośni radiowych i telewizji.

Krzysztof Krawczyk śpiewał także w hołdzie Janowi Pawłowi II i z okazji piątej rocznicy śmierci, Papieża Polaka, podzielił się swoim świadectwem, które, pod redakcją Aleksandry Zapotoczny, ukazało się w „Wielkiej Księdze Cudów Jana Pawla II”, wydanej przez Wydawnictwo św. Stanisława BM (Kraków, 2010).

CZYTAJ DALEJ

Konsekracja kościoła w Skołoszowie

2021-04-12 11:59

ks. Maciej Flader

kościół parafialny w Skołoszowie

kościół parafialny w Skołoszowie

W niedzielę Miłosierdzia, abp Adam Szal konsekrował kościół parafialny Bożego Miłosierdzia.

Wspólnota parafialna tego dnia obchodziła 30-lecie powstania, odpust parafialny oraz uroczyste poświęcenie kościoła. W homilii metropolita przemyski mówił - Czas miłosierdzie został nam dany. Pan Bóg czeka na nas, daje nam czas na nawrócenie, czas na zdobywanie świętości, która jest udziałem samego Boga. Póki żyjemy mamy czas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję