Reklama

Aspekty

Radośnie, bo z Panem Bogiem

Leśne pole namiotowe przy plaży nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu jest miejscem kolejnej z wypraw ojcowskich zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie "Ojcostwo Powołaniem".

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Karolina Krasowska

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Uczestnicy wyprawy nad Jeziorem Dziarg pod Kosobudzem

Na zakończenie wakacji ojcowie z dziećmi wybrali się nad Jezioro Dziarg do Kosobudza. Kolejna z wypraw, zatytułowana "Człowiek lasu" rozpoczęła się 26 sierpnia. W wyjeździe, który zakończy się w niedzielę 30 sierpnia uczestniczy 16 panów z dziećmi. 

- Niektórzy ojcowie są z jednym dzieckiem, są tacy, którzy zabrali trzech synów, są także ojcowie z córkami. Jest tak, jak być powinno, także każdy z każdym ma możliwość porozmawiania, poznania się, bo niektórzy są nowi, więc jest to też dobry moment, żeby wymienić się życiowymi doświadczeniami, ale jest też moment, żeby wspólnie się pomodlić - mówi Lesław Barczyński, prezes Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem".

Pierwszego dnia panowie budowali obozowisko. Kolejnego dnia zapoznawali się z otaczającą ich naturą. Poznawali, jakie ryby zamieszkują Jezioro Dziarg, poznawali tajniki związane z wędkowaniem oraz grzyby, jakie rosną w naszym województwie. Chętni, pod osłoną nocy, w kilku grupach obserwowali poruszającą się po lesie zwierzynę.

- Udało nam się zobaczyć jelenia na żywo. Nigdy wcześniej nie udało mi się go zobaczyć, mimo że wcześniej próbowaliśmy. Tu nam się udało go zobaczyć w pełnej okazałości, inni widzieli stadko saren, niektórzy dziki, które kręciły się wręcz pod amboną, więc to wrażenie było niesamowite dla każdego - dodaje Lesław Barczyński. 

- Dzisiaj rano mieliśmy deszczyk, ale przed nim mieliśmy Mszę św., która nas napełniła ciepłem, słońcem i mimo deszczu ubraliśmy się odpowiednio, wzięliśmy wędki i wędkowaliśmy. Każdy się bawił i nikt nie narzekał. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Jestem naprawdę przekonany, że Pan Bóg, nawet jeśli pada deszcz, to w nasze serca wlewa tyle radości, która powoduje, że bez względu na pogodę dobrze się bawimy - kończy Barczyński. 

Każdego dnia wyprawy sprawowana jest Msza św. Mężczyznom towarzyszy opiekun duchowy ks. Piotr Wadowski, asystent kościelny stowarzyszenia. 

Lesław Barczyński, lider Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o kolejnej wyprawie ojcowskiej "Człowiek lasu" nad Jeziorem Dziarg w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/3184082618380257

Ks. Piotr Wadowski, opiekun duchowy Katolickiego Stowarzyszenia "Ojcostwo Powołaniem" o duchowym towarzyszeniu w czasie wypraw ojcowskich: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/346969206674878

Sławek Baszko i Marek Mandryk o wyprawach ojcowskich z synami: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/643840769575416

Jarek Zasadzki z Zielonogórskiego Hufca Harcerzy "Topór" o imprezie na orientację przygotowaną dla ojców z dziećmi podczas wyprawy w Kosobudzu: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/380482912985349


2020-08-28 17:45

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obozowisko, kajaki i wypoczynek z Bogiem

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

fb

Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zakładali obozowisko

Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zakładali obozowisko

Ojcowie i dzieci wspólnie spędzali czas nad Jeziorem Wędromierz. Wakacyjna wyprawa odbyła się od 26 do 28 czerwca i po raz kolejny została zorganizowana przez inicjatywę Ojcostwo Powołaniem.

- Te wyjazdy organizujemy już od 4 lat. Natomiast ten wyjazd jest bardziej rekreacyjny, wypoczynkowy, gdzie spotykamy się, poznajemy. Całą sobotę będziemy praktycznie mieli spływ kajakowy, będzie dużo wody, stąd ta wyprawa nosi nazwę „Wilk morski” – mówi inicjator wyprawy Lesław Barczyński. – Oczywiście i przede wszystkim od samego początku będzie z nami Pan Bóg. Od samego początku, kiedy to robimy przyświeca nam zasada, że bez Niego się nie ruszamy, więc Pan Bóg jest na pierwszym miejscu. Tradycyjnie, jak podczas poprzednich wypraw, towarzyszy nam ks. Piotr Wadowski, także codziennie będziemy mieli Mszę, a to nas najbardziej cieszy – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Sobór Watykański II był nie tylko potrzebny, ale wręcz konieczny

2022-10-06 09:57

[ TEMATY ]

Sobór Watykański II

Autorstwa Lothar Wolleh - Praca własna, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Sobór Watykański II był nie tylko potrzebny, ale wręcz konieczny, chociaż nie wszyscy w Kościele dostrzegali tę konieczność – mówi w rozmowie z KAI abp Henryk Muszyński, emerytowany metropolita gnieźnieński i prymas Polski. 11 października przypada 60. rocznica rozpoczęcia obrad tego najważniejszego wydarzenia w Kościele katolickim w XX wieku.

Odnosząc się do zwołanego przez papieża Franciszka synodu nt. synodalności 89-letni hierarcha wyraził przekonanie, że „podobnie jak Sobór w rozumieniu papieża Jana XXIII jest dziełem Ducha Świętego”, tak samo synodalny wymiar Kościoła „jest znakiem nowego tchnienia Ducha Święta na nasze niespokojne czasy”.

CZYTAJ DALEJ

Akademia Katolicka zaprasza na nową edycję Duchowości dla Warszawy

2022-10-06 17:42

[ TEMATY ]

duchowość

Akademia Katolicka w Warszawie

Wikipedia/autor: Adrian Grycuk na licencji Creative Commons

Budynek Collegium Bobolanum (Akademia Katolicka) w Warszawie

Budynek Collegium Bobolanum (Akademia Katolicka) w Warszawie

Nowy cykl wykładów Duchowość dla Warszawy zostanie zainaugurowany 20 października wykładem: „Wokół objawień. Między wiarą a dewocją”, który wygłoszą: s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM oraz o. dr Janusz Pyda OP. Organizatorem nowej edycji cyklu są: Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Życie stawia przed nami pytania o poprawność naszej wiary i doświadczenia Boga. Czym jest Objawienie, w jaki sposób się dokonało i jaki jest jego cel? Czemu służą objawienia prywatne i czy cuda są ich wystarczającym potwierdzeniem? Te i wiele podobnych pytań zostanie podjętych podczas otwartego wykładu „Wokół objawień. Między wiarą a dewocją”, który wygłoszą: s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM (AKW) oraz o. dr Janusz Pyda OP (AKW).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję