Reklama

Słowo Boże - solidny fundament

Niedziela podlaska 42/2010

W dniach 24-26 września młodzież związana z Ruchem Światło-Życie uczestniczyła w pierwszej sesji Diecezjalnej Szkoły Animatora w nowym roku szkolnym. W rekolekcjach wzięło udział ok. 25 uczestników. Sesja DSA odbyła się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie. Tematem przewodnim były słowa: „Czy dobrze słucham Pana?”.
Szkoła rozpoczęła się w piątek ok. godz. 19 w kościele wspólną modlitwą. Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, jednocześnie od niedawna proboszcz tej parafii ks. Jarosław Błażejak powitał nas i wprowadził w temat rekolekcji. Następnie odbyła się szkoła biblijna, którą poprowadził ks. Dariusz Kucharek. Wygłosił konferencję na temat: „Czy Pismo Święte kłamie?”, podczas której zwrócił naszą uwagę na to, że Pismo Święte nie zostało napisane w jednym momencie, tylko przez wieki, i dlatego występują w nim sprzeczności. Zaznaczył również, że Biblię należy czytać ze wstępem do poszczególnych ksiąg, Ewangelii, listów.
Następny dzień rozpoczęliśmy Jutrznią. Ruch Światło-Życie zachęca do modlitwy Liturgią Godzin, ponieważ możemy w ten sposób bardziej łączyć się z Kościołem na całym świecie. Ks. Dariusz wygłosił konferencję o postaciach z kart Pisma Świętego, które słuchały Boga i wypełniały Jego wolę, i o tych, które nie szły za głosem Pana. Następnie przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się Słowem Bożym. W życiu oazowicza modlitwa polegająca na rozważaniu Pisma Świętego, zwana namiotem spotkania, jest jedną z podstawowych dróg prowadzących do wzrostu w wierze, ku Bogu. O godz. 14 mieliśmy spotkanie z niezwykłymi osobami, które dały nam świadectwo swego życia. Spotkaliśmy się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowych z Siemiatycz, które prowadzą Siostry Karmelitanki. Postawa i nastawienie do życia osób niepełnosprawnych, które niosą krzyż swego życia, wywarły na nas wielkie wrażenie. Ukazało nam to, że z Jezusem można iść mimo przeszkód, które pojawiają się w naszym życiu. Następnie odbyły się spotkania w grupach, podczas których rozmawialiśmy o tym, jak powinniśmy odczytywać Słowo Boże, by stało się ono fundamentem, na którym zbudujemy naszą przyszłość. Ok. godz. 18 uczestniczyliśmy w Eucharystii. Dzień zakończyliśmy Nieszporami. W niedzielę po wspólnej Eucharystii mieliśmy spotkanie z Robertem Derewendą, który jest członkiem Centralnej Diakonii Jedności. Spotkanie poświęcone było słuchaniu Pana w Liturgii. Wytłumaczył nam, kiedy Pan chce do nas mówić podczas Mszy św., różnych nabożeństw czy Liturgii Godzin. DSA zakończyło się postanowieniem codziennego namiotu spotkania. Tak jak przypowieść mówi o budowaniu domu na skale, tak i my, uczestnicy DSA, chcemy budować nasze życie na Piśmie Świętym. Pragniemy, by Bóg był fundamentem, na którym nasze życie będzie opierało się nawet wtedy, gdy przyjdą wichury i burze.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję